۷۰ پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات آموزش و پرورش اردبیل ارجاع شد

۷۰ پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات آموزش و پرورش اردبیل ارجاع شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سال ۹۴ تنها ۷۰ پرونده تخلفاتی به هیئت رسیدگی تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش استان ارجاع شده است.

عکس   ۷۰ پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات آموزش و پرورش اردبیل ارجاع شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، احمد ناصری عصر امروز در دوره آموزشی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش منطقه یک کشوری در اردبیل اظهار داشت: تعداد کم پرونده های ارجاعی به این هیئت نشان از این دارد که آموزش و پرورش یک نهاد پاک و سالم است.

وی با بیان اینکه در سال 94 تنها 70 پرونده تخلفاتی به هیئت رسیدگی تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش استان ارجاع شده است، گفت: این تعداد در مقایسه با 19 هزار نفر پرسنل آموزش و پرورش استان اردبیل در حدود کمتر از یک درصد همکاران را شامل می شود.

ناصری افزود: وقتی در سازمانی با این وسعت نیروی انسانی که 30 درصد بدنه دولت را تشکیل می دهد با این تعداد کم تخلفات روبه رو می شویم تنها پاکی و سلامت این نهاد را برای ما اثبات می کند و این افتخاری برای این نهاد به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با تاکید بر آموزش قوانین و مقررات به نیروهای ستادی و آموزشی تصریح کرد: بیشتر تخلفات اداری در آموزش و پرورش نشان از عدم آشنایی همکاران با قوانین حوزه ماموریتی خود است.

وی بیان کرد: واحدهایی که مسئولیت بهسازی نیروی انسانی را بر عهده دارند باید با حضور اعضای هیئت رسیدگی به تخلفات اداری دوره های آموزشی طراحی کنند تا این تعداد پرونده های ارجاعی نیز تقلیل یابد.

ناصری استقلال قضایی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنانرا ضروری دانست و اظهار کرد: نباید در روند رسیدگی به پرونده های تخلفاتی مداخله بکنیم، بلکه باید فضای مناسبی را مهیا کنیم تا اعضای هیئت بتوانند با استقلال رای تصمیم بگیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هرچند این هیئت زیرمجموعه تشکیلات آموزش و پرورش است ولی قانون شأنی برای این هیئت قایل شده است که اگر انحرافی در این موضوع به وجود بیاید، شأن این مجموعه زیر سوال خواهد رفت و در اعتبار تصمیمات و آرایی که صادر می شود تاثیر خواهد گذاشت.

وی پشتیبانی و حمایت دستگاه ها از این مجموعه را خواستار شد و افزود: باید تمهیدات و امکانات لازم را فراهم آورد تا هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان بتوانند در تحقیقات خود به خوبی ایفای نقش کنند.

ناصری رعایت عدالت و انصاف در رسیدگی به پرونده های مهم دانست و تصریح کرد: هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان باید با اتکای جدی بر قوانین و مقررات، رویکردی همراه با رافت و مدارا در بررسی تخلفات کارکنان آموزش و پرورش داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در شرایط فعلی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان در اذهان عمومی از جایگاه خوبی برخوردار هستند، گفت: وحدت رویه در صدور حکم از جمله عوامل رشد و ارتقا این مجموعه خواهد بود.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد*

تهیه از: ارشيا ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بگذار تا ز شارع ميخانه بگذريم
««« »»»
کز بهر جرعه‌ای همه محتاج اين دريم

۷۰ پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات آموزش و پرورش اردبیل ارجاع شد

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید