۱۵ پروژه آموزشی در شهرستان بیله سوار تکمیل می شود

۱۵ پروژه آموزشی در شهرستان بیله سوار تکمیل می شود

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت:‌ امسال برای ۱۵ پروژه در حوزه آموزش و پرورش شهرستان بیله‌سوار مبلغ ۹ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آرام حلیم ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار اظهار داشت: همه باید نسبت به ایجاد رفاه حال دانش آموزان با حساسیت و جدیت بیشتری تلاش کنیم و به ویژه مسئله ایاب و ذهاب دانش آموزان به صورت ویژه پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش تربیت در آموزش و پرورش گفت: علاوه بر اینکه نظام آموزشی ما باید روز به روز به استانداردهای جهانی نزدیک شود و مسائل پرورشی و شخصیتی دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد، باید برای تربیت درونی خودسازی این قشر آینده ساز کشور نیز برنامه ریزی داشته باشیم.

حلیم در مورد خطرات امروزی که در کشور، نسل فعلی ما را به ویژه جوانان و نوجوانان را تهدید می کند، بیان کرد: کشور ما کشوری اسلامی است که بر اصول و عقاید اسلامی و مذهبی پایبند است و به همین دلیل دشمنان همیشه به دنبال ما بوده و خواهند بود و هرگز بیکار نمی مانند و آموزش و پرورش باید نهایت دقت را در تربیت نسل آینده این کشور داشته باشد.

فرماندار شهرستان بیله سوار تصریح کرد: گاهی جنگ رو در رو است و ما دشمن را با چشم خود می بینیم ولی باید بدانیم که جنگ دشمنان با ما تمام نشده بلکه فقط شکل آن تغییر کرده است و به سوی فضاهای مجازی و ماهواره ای و فرهنگی رفته است.

وی افزود: با توجه به توطئه ها و نقشه های دشمنان مسئولان، مردم و جوانان ما باید هشیار باشند تا با استفاده پادزهری از همین ترفندها، در راستای پاسخگویی، پاتک زدن به دشمنان برآییم و از امکانات، تجهیزات و ترفندهای آنان بر علیه خودشان استفاده کنیم.

حلیم با بیان اینکه در مواردی بین تربیت خانوادگی و تربیت آموزشی، فرهنگی ما فاصله و تضاد ایجاد شده است، گفت: درصد بالایی از شهدا، جانبازان و ایثارگران ما از قشر عظیم دانش آموزان بوده و این خود گواه بر تاثیر آموزش و پرورش و فعالیتهای فرهنگی بر شیوه های فکری، اخلاقی و رفتاری و تعهدات دینی و مذهبی دارد.

فرماندار شهرستان بیله سوار اظهار کرد: امروز کفه آموزش از کفه پرورش پیشی گرفته و معضلات و مشکلات زیادی را برای خانواده ها ایجاد کرده است، می طلبد مجموعه های فرهنگی، آموزشی، پرورشی و سیاسی کشور دست به دست هم دهند و کمک کنند تا این مشکل برطرف شود و این فاصله و تضاد از بین برود.

وی با قدردانی از عملکرد آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار بیان کرد: به طور قطع آموزش و پرورش نیروهای دانش آموزی به ویژه در یک منطقه مرزی با هجمه های فرهنگی بیگانه بسیار سنگین تر و نیازمند رویکردهای تربیتی اسلامی و اخلاقی و متناسب با سبک زندگی اسلامی است.

حلیم با بیان اینکه 8 هزار دانش آموز در شهرستان از مهرماه امسال وارد کلاسهای درس شده اند، افزود: امسال برای 15 پروژه در حوزه آموزش و پرورش شهرستان مبلغ 9 میلیارد ریال اختصاص یافته است و باید شرایطی فراهم شود تا همه مدارس در دورترین مناطق شهرستان به سیستم گرمایشی مجهز باشند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار نیز در این جلسه با تشریح مهمترین برنامه های انجام شده در مهرماه امسال اظهار کرد: نواختن زنگ مهر و مقاومت و سرشماری، برگزاری مانور سرویس مدارس برای نخستین بار در شهرستان، مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی، برگزاری مراسمات هفته دفاع مقدس در مدارس، برپایی جشن عاطفه ها در مدارس شهرستان، استقبال از ماه محرم و استقبال از پرچم بارگاه ابا عبدالله الحسین(ع) از جمله برنامه ها در این مدت بوده است.

علی لطفی با اشاره به برنامه ریزی برای اعزام کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی تصریح کرد: روز 28 آبان ماه 200 نفر از خواهران دانش آموز شهرستان در قالب طرح راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور به مدت دو روز اعزام خواهند شد.

--نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود--

نگارنده: اردلان گ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خونم بريخت و از غم عشقم خلاص داد ««« »»» منت پذير غمزه خنجر گذارمت۱۵ پروژه آموزشی در شهرستان بیله سوار تکمیل می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : اردلان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تکمیل , پروژه , بیله

مطالب مرتبط