پروژه تغییرات کابینه انتخاباتی است و اثری در معیشت مردم ندارد/ دولت به هیچ یک از 150 وعده اقتصادی اش عمل نکرده است

پروژه تغییرات کابینه انتخاباتی است و اثری در معیشت مردم ندارد/ دولت به هیچ یک از 150 وعده اقتصادی اش عمل نکرده است

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با تأکید بر این که تغییرات در کابینه جنبه کارآمدی ندارد گفت: پروژه دولت رای گیری ای است و قرار است در بازی برد ـ برد ظرفیت این وزارت‌خانه‌ها برای انتخابات 96 به حامیان روحانی داده شود.

رضا سراج تفسیر گر مسائل سیاسی در مکالمه با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، بابیان این که قریب 39 ماه از عمر دولت روحانی می گذرد و ما اکنون شاهد تغییراتی با سوژه تحول کابینه هستیم، بیان داشت: اگه نگاهی به کارنامه دولت داشته باشیم، می شود گفت که ایشان نه تنها چیزی برای ارائه ندارد، بلکه در ارزیابی های مردمان نیز رضایت قابل قبولی را قادر نبوده است کسب کند.

وی اضافه کرد: علت این بی کارنامه بودن این است که ایشان بیش از 150 قول اقتصادی همچون حل معضلات در 100 روز و سرشار کردن مردمان از درآمد را داده بودند، ولی هیچ کدام عملی نشد.

سراج ادامه داد: آنچه در عمل پیش آمد رکودی عمیق در 6 حوزه و تنگتر شدن سفره معیشت مردمان بود.

تفسیر گر مسائل سیاسی بابیان این که انتظار از دولت ترمیم معضلات اقتصادی حداقل بعد از بوجود آیی مجلس تازه بود، تصریح کرد: این انتظار محقق نشد تا این که در روز پیش زنگ استعفاهای زنجیره ای به صدا درآمد و دو وزیر و احتمالاً سه وزیر عزل شدند.

وی خاطرنشان کرد: با این تفاسیر این تغییرات جنبه کارآمدی ندارد که اگه داشت، باید در وزارت هایی ترمیم صورت می گرفت که رابطه مستقیم با معیشت و رونق اقتصادی داشته باشد.

سراج با بیان این که تغییرات دقیقاً در حوزه هایی است که ظرفیت های رای گیری ای و شبکه سازی دارند، بیان داشت: هدف و پروژه رای گیری ای است و در این پروژه بناست در یک بازی برد ـ برد ظرفیت این کلکسیون ها به حامیان روحانی داده شود تا بتوانند در جهت حمایت از دولت در انتخابات 96 کار کنند.

این تفسیر گر سیاسی تصریح کرد: همچنین ظرفیت این کلکسیون ها به پیروزی حامیان آقای روحانی در انتخابات شورای شهر مدد بالایی خواهد کرد.

سراج با تأکید بر این که افزایش تعامل با جریان اصلاحات از اهداف دیگر دولت از انجام این تغییرات است، تصریح کرد: می خواهند به جامعه این عکس و تصویر را القاء کنند که در راستای کارآمدی، ترمیم کابینه را در دستورکار گذاشته ایم، ولی جامعه باید این را آگاهی بدارد که این تغییرات منجر به کارآمدی نخواهد شد.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد -

گردآوری توسط : پروانه ه.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمی که نه فتنه تو باشد ««« »»» چون گوهر اشک غرق خون بادپروژه تغییرات کابینه انتخاباتی است و اثری در معیشت مردم ندارد/ دولت به هیچ یک از 150 وعده اقتصادی اش عمل نکرده است


TT / 76 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : پروانه ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کابینه
برچسب ها : پروژه , معیشت

مطالب مرتبط