۳ پروژه شهری در اراک هم زمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی افتتاح می شود

۳ پروژه شهری در اراک هم زمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی افتتاح می شود

شهردار اراک گفت: ۳ پروژه شهری در اراک هم‌زمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدابراهیم عباسی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هیئت دولت به استان مرکزی اظهار داشت: هیئت دولت به زودی سفری 2 روزه به استان مرکزی دارد که در این راستا 3 پروژه شهرداری شامل پارکینگ طبقاتی "ثنا"، تقاطع غیرهم سطح امام حسن(ع) و پارک شهید رجایی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: پارکینگ طبقاتی ثنا که کنار و در مجاورت پارکینگ خاتم در ابتدای خیابان قائم مقام و در خیابان امام(ره) احداث شده پروژه ای 3 جانبه با مشارکت و همکاری شهرداری، اوقاف استان مرکزی و یک سرمایه گذار طرح با بودجه بالغ بر 250 میلیارد ریال آماده بهره برداری است.

عباسی ادامه داد: ترافیک یکی از مشکلات و معضلات کلانشهر اراک است که با راه اندازی این پارکینگ می توان بخشی از مشکلات پارک و توقف خودرو در این بخش شهر را برطرف کند چرا که پارکینگ ثنا و پارکینگ خاتم که هر دو در مجاورت یکدیگر ساخته شده پاسخگوی مراجعه 1000 خودرو هستند.

شهردار اراک با اشاره به افتتاح پروژه تقاطع غیرهم سطح امام حسن(ع) تصریح کرد: این تقاطع با اعتباری معادل 2800 میلیارد ریال و طبق یک نگاه دقیق کارشناسی و سطح علمی بالا طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: با افتتاح و راه اندازی این پروژه کاهش ترافیک، تلفات و سوانح جاده ای در کلانشهر اراک را شاهد هستیم و این پروژه را گامی در مسیر رفع بخشی از مشکلات ترافیکی شهر می دانیم.

عباسی خاطرنشان کرد: برابر با تفاهم نامه ای که بین شهرداری و سازمان منابع طبیعی استان منعقد شد پارک شهید رجایی به شهرداری واگذار شد که شهرداری در این راستا اقدامات لازم را در اسرع وقت و به مطلوب ترین شکل اجرایی کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا شهرداری اقدام به احداث جاده ای در این بخش کرد که مسیر تردد شهروندان را از جاده زندان جدا کند که با توجه به اهمیت این پروژه در سفر هیئت دولت به استان افتتاح می شود.

نظام مهندسی امسال نرخ خدمات خود را بیش از حد افزایش داد

شهردار اراک با اشاره به اختلاف شهرداری اراک و سازمان نظام مهندسی گفت: در واقع سالی یک بار نرخ خدمات نظام مهندسی با تشکیل یک هیئت چهار نفره اعلام و بر آن افزوده می شود اما متأسفانه نظام مهندسی امسال این نرخ را بیش از حد افزایش داده و این امر با مخالفت های زیادی روبه رو شد و بنا بر تصمیمات هیئت چهار نفره قیمتی برای این نرخ مصوب و به سازمان نظام مهندسی ارائه شد اما نظام مهندسی از این مصوبه سرپیچی کرد.

عباسی تصریح کرد: صدور پروانه ساختمان بر عهده شهرداری و نظارت بر اجرا بر عهده نظام مهندسی است که شهرداری از سال های گذشته بیشترین اختیارات را به نظام مهندسی داده و از این پس در چارچوب قانون همکاری خود را با نظام مهندسی ادامه می دهد.

شهردار اراک ادامه داد: شهرداری اراک با پرداخت به موقع حقوق و مزایای کارکنان خود توانسته در انجام وظایف خود موفق عمل کرده و اقدامات ارزنده ای را انجام دهد که از جمله این اقدامات پلاک گذاری درختان، صدور فرا کارت و غیره است.

حقوق و مزایای کارکنان شهرداری اراک به موقع پرداخت می شود

شهردار کلانشهر اراک با اشاره به اقدامات ارزنده شهرداری گفت: شهرداری در سال های گذشته تنها بر مسئله پرداخت حقوق به کارکنان خود متمرکز بوده و مسائل شهری را در حاشیه کار خود قرار داده و به آنها توجه زیادی نداشته اما خوشبختانه امروز علاوه بر پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان در زمینه شهری نیز اقدامات موثری انجام داده است.

عباسی خاطرنشان کرد: امروز شهرداری اراک دارای یک شهرداری مرکز، 5 منطقه و یک شهرداری بافت فرسوده و 14 سازمان و یک باشگاه فرهنگی و ورزشی است که نظارت و رسیدگی خوبی را به تمامی بخش ها دارد.

__________________

گردآوری از : فرامرز س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبحدم از عرش می‌آمد خروشی عقل گفت ««« »»» قدسيان گويی که شعر حافظ از بر می‌کنند۳ پروژه شهری در اراک هم زمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی افتتاح می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرامرز س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : اراک , هیئت , افتتاح , پروژه

مطالب مرتبط