پروژه های مشارکتی در شهرداری متفاوت با مصوبه شورا اجرا می شود

پروژه های مشارکتی در شهرداری متفاوت با مصوبه شورا اجرا می شود

سخنگوی شورای شهر اردبیل نقل کرد: اغلب قراردادهای مشارکتی شهرداری با سرمایه‌گذاران متفاوت از مصوبه شورای شهر اجرایی و عملیاتی شده و ما به جد مخالف چنین رویه‌ای از سوی شهرداری هستیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، علی هدایتی امشب در نشست مجلسی شورای شهر اردبیل بیان کرد: اغلب قراردادهای مشارکتی شهرداری با سرمایه گذاران متفاوت از مصوبه شورای شهر اجرایی و عملیاتی شده و ما به جد مخالف چنین رویه ای از سوی شهرداری هستیم.

وی تصریح کرد: هر چندین معتقدم که تنها راه نجات اردبیل صرفاً جذب مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی است اما در این زمینه برخی عیب ها و ایرادات در اجرا رقم خورده که ما را نسبت به فعالیت ها در این حوزه دلسرد کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل با بیان این که ما با یک حالت رکود و کاهش درآمدهای شهرداری روبه رو هستیم که در این زمینه نیازمند همراهی بخش خصوصی با ضمانت اجرایی دقیق هستیم، نقل کرد: جالب است قرارداد مشارکتی پروژه هایی نظیر بازیافت زباله نزدیک به یک سال است، لغو شده اما سرمایه گذار این پروژه به دلیل قصور شهرداری حضور نمی دارد کانکسی که برای تفکیک زباله گذاشته بود از یکی از میادین شهر برداشته و دست از سودجویی ها بکشد.

هدایتی اضافه کرد: در پروژه مشارکتی ایستگاه دوچرخه در شورابیل که قرار بود مشارکت کننده 60 دوچرخه خریداری و در ایستگاه های دوچرخه افتتاح کند، جالب است با مخارج شهرداری و با رقم گزاف این دوچرخه ها خریداری شده در حالی که سرمایه گذار به هیچ تعهدی در این پروژه عمل نکرده است.

وی با بیان این که این نحوه سرمایه گذاری قابل قبول نیست چرا که شهرداری از این سرمایه گذاری ها متضرر می شود، بیان کرد: ما موافق اجرای پروژه های مشارکتی هستیم که در آن طرفین طبق قرارداد به تعهدات خود پایبند باشند.

هدایتی به بلاتکلیفی زمینی در شورابیل به دلیل واگذاری به تأمین اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: ما در خوب ترین نقطه شورابیل زمینی را 10 سال است به تأمین اجتماعی واگذار کردیم ولی این نهاد حضور نمی دارد به تعهدات خود عمل کرده و براساس حق و حقوق مردمان پروژه خود را اجرایی کند در حالی که ضرورت دارد در این زمینه شهرداری در رفتارش بازنگری کند.

****پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش توسط: مرجان و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صد نامه فرستادم و آن شاه سواران ««« »»» پيکی ندوانيد و سلامی نفرستادپروژه های مشارکتی در شهرداری متفاوت با مصوبه شورا اجرا می شود


TT / 45 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شورا
برچسب ها : پروژه , مصوبه , مشارکتی

مطالب مرتبط