پشتیبانی باورنکردنی پست، مخابرات و بانک ها از فروشگاه های آنلاین فاقد نماد

حمایت عجیب پست، مخابرات و بانک ها از فروشگاه های اینترنتی فاقد نماد

عکس حمایت باورنکردنی پست، مخابرات و بانک ها از فروشگاه های آنلاین فاقد نماد

در سالهای اخیر، موضوع وارسی شروط به فروش رسان و خدمات آنلاین به بحثی مبدل شده است که پلیس فتا و دیگر مراجع ذی‌ربط، دقت ویژه ای را به آن مبذول داشته اند. اما در این حال شرکت ها و سازمان هایی نیز می باشند که هنوز قادر نبوده اند خود را با شروط جدید جامعه وفق دهند.

کلیک – طبق قانون، فروشگاه های آنلاین چه محصولات فیزیکی را ارائه بدهند و چه به دریافت وجه در قبال خدمات آنلاین سرگرم باشند تکلیف دارند تا قبل از شروع فعالیت نماد اعتماد برقی را دریافت نمایند. همچنین دریافت این نماد به یکی از ملزومات دریافت درگاه بانکی مبدل شده است اما چگونه است که همچنان شاهد فعالیت ده ها فروشگاه آنلاین بدون نماد در کشور می باشیم؟

  • بانک ها

نبود وارسی دقیق مدارک از سوی بانک ها و همچنین کمپانیهای ارایه دهنده خدمات آنلاین مثل زرین پل یکی از علل قطعی بروز چنین معضلی است. بانک ها به ادامه دادن فعالیت شرکت ها و فروشگاه های نامشخص ادامه می دهند. از سوی دیگر سایت ها خدمات پرداخت آنلاین نیز حتمیت ویژه ای را برای ارایه درگاه پرداخت از خود نشان نمی دهند.

  • پرداخت در مکان

خدمات پرداخت در مکان نیز سال‌هاست که از سوی اداره پست در اختیار قرار داده میشود اما بسیاری از فروشگاه هایی که از چنین خدماتی بهره میگیرند فاقد نماد اعتماد برقی می باشند. مورد باحال این است که طبق همکاری دو جانبه این فروشگاه ها با اداره پست، در حالیکه خریدار به هر طریقی از دریافت بسته ارسالی و پرداخت وجه پرهیز کند، با همکاری باورنکردنی شرکت ملی پست ایران و شرکت مخابرات، مخارج پستی بر روی تلفن ثابت به ثبت رسیده نشانی پستی یاد شده اضافه کرده و از خریدار گرفته میشود. فعالیتی که نه تنها غیر اخلاقی بلکه غیر قانوی است.

  • راه چاره

ساده‌ترین راه امکان پذیر برای برخورد با فروشگاه های آنلاین و شرکت ها و بانک هایی که برای منفعت بیشتر به ارایه خدمات غیرمجاز سرگرم می باشند این است که از خرید از چنین فروشگاه هایی پرهیز کنیم. تبلیغات ماهواره ای چنین فروشگاه هایی مدت هاست که با ذهن خریداران محصولات بازی می کند و دروغ هایی مثل دریافت وجه در صورت نبود رضایت و گارانتی جایگزینی نیز اظهار می شود که نشان از نبود انجام درست قانون دارد. در روزهایی که به فروشگاه های آنلاین تازه کار دارای نماد نیز به دشواری می شود اعتماد کرد، اعتماد به فروشگاه های آنلاین غیرمجاز عملی سنجیده به چشم نمییاید. حتی اگه اداره پست، مخابرات و بانک ها برای کمی منفعت بیشتر از چنین جریان هایی حمایت کنند.

_______________________________

تهیه و تدوین: پاكناز ف.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو بدين نازکی و سرکشی ای شمع چگل
««« »»»
لايق بندگی خواجه جلال الدينی

پشتیبانی باورنکردنی پست، مخابرات و بانک ها از فروشگاه های آنلاین فاقد نماد

TT / 113 — TP / 27%

نظر دهید