پنتاگون ایران را به ایفای نقش در حمله به کشتی های آمریکایی در دریای سرخ متهم کرد

پنتاگون ایران را به ایفای نقش در حمله به کشتی های آمریکایی در دریای سرخ متهم کرد

مسئول فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده نقل کرد تصور می‌کند که کشورمان در حملات هفته گذشته به کشتی‌های جنگی ایالات متحده در نزدیکی سواحل یمن موثر بوده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، یک ژنرال مناسب رتبه ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه کشورمان را به نقش آفرینی در حملات ادعایی به کشتی های جنگی این کشور در نزدیکی آب های یمن متهم کرد.

به نگاشته پایگاه «هیل»، ژنرال «جوزف ووتل» رئیس فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده که در مرکز «پیشرفت آمریکایی» حرف میزد، نقل کرد: «تصور می کنم که کشورمان در برخی از این اقدامات ایفای نقش می کند. آن ها با حوثی ها رابطه دارند، به همین علت تصورم این است که آن ها نقشی ایفا می کنند.»

هفته گذشته ارتش ایالات متحده مدعی شد که دستکم در سه نکته از مناطق تحت مهار انقلابیون یمنی، به سمت ناوچه «میسون» ارتش ایالات متحده موشک شلیک شده است.

واشنگتن با متهم کردن ارتش یمن و جنبش انصارالله به دست داشتن در این حملات، سه مرکز راداری ارتش یمن را نشانه گرفت.

با این حال ووتل نقل کرد واشنگتن هنوز هم به طور کامل آگاهی نمیدارد که این حملات به چه صورت رخ داده است.

وی نقل کرد: «داریم تلاش می کنیم که به درستی دریابیم که چه اتفاقی در جریان است و این که این حملات به چه صورت رخ می دهند و از این اصلی تر این که تصمیم این حملات به چه صورت اتخاذ می شود. در آن صورت قادر هستیم علیه این مسئله اقدام کنیم.»

در یک سال و نیمی که از آغاز عملیات عربستان سعودی در یمن می گذرد، واشنگتن به عنوان عمده ترین تأمین کننده تسلیحات ریاض، با سوخت منتقل کنی، ارائه اطلاعات و مددهای لجستیکی مستقیما در این عملیات همکاری کرده است.

در هجوم دو هفته پیش جنگنده های ائتلاف به یک مهمانی ختم در صنعا نزدیک به 150 نفر کشته شدند.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد****

نگارش از: گلبهار ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من ديوانه چو زلف تو رها می‌کردم ««« »»» هيچ لايقترم از حلقه زنجير نبودپنتاگون ایران را به ایفای نقش در حمله به کشتی های آمریکایی در دریای سرخ متهم کرد


TT / 78 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : گلبهار ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دریای
برچسب ها : ایفای , ایران , پنتاگون

مطالب مرتبط