پنتاگون: داعش مانع خروج مردم موصل از میدان جنگ شده است

پنتاگون: داعش مانع خروج مردم موصل از میدان جنگ شده است

وزارت پاسداری ایالات متحده می‌گوید داعشی‌ها در میانه هجوم جنگنده‌های آمریکایی و سربازان عراقی به مواضع خود در موصل، از فرار مردمان پیش گیری و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت پاسداری ایالات متحده اعلام کرد که داعش از خروج مردمان موصل از معرکه جنگ میان ارتش کشور عراق و تروریست ها ممانعت به عمل می آورد.

بهره گیری از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی برای پیش گیری از هجوم، در بسیاری از موارد تاریخی توسط جنایتکاران جنگی بهره گرفته شده است.

«جف دیویس» سخنگوی پنتاگون از حضور بیش از 100 سرباز آمریکایی در عملیات موصل گزارش کرد و گفت که این نیروها باید در صورت احتمال مواجهه مستقیم با دشمنان، پشت خط نخست جبهه نبرد بمانند.

سربازان آمریکایی بناست در همکاری با واحدهای ارتش کشور عراق، با آتش توپخانه و دادن مددهای اطلاعاتی و لجستیکی، به آنها در نبرد با داعش یاری رسانند.

دیویس نقل کرده که بالگردهای توپدار آپاچی که سلاحی اثرگذار برای حمایت از نیروهای پیاده به حساب مییایند «آماده به پروازند ولی هنوز از آنها بهره گرفته نشده است.»

جف دیویس در توضیح آخرین حالت نیروهای عمل کننده در نبرد موصل گفت که حدود 18 هزار نیروی عراقی از جنوب و جنوب شرق و یگان هایی از پیشمرگه کُرد در شرق در حال جلو روی به سمت مرکز موصل هستند.

--- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد ---

نگارش از : ارشيا ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گنج زر گر نبود کنج قناعت باقيست ««« »»» آن که آن داد به شاهان به گدايان اين دادپنتاگون: داعش مانع خروج مردم موصل از میدان جنگ شده است


TT / 55 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : ارشيا ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : داعش
برچسب ها : میدان , پنتاگون , موصل

مطالب مرتبط