غرش پهپادهای فیسبوک در آریزونا

غرش پهپادهای فیسبوک در آریزونا

بزودی صدای پهپادهای کوآدکوپتر، محیط تاسیسات فیسبوک را در دره سیلیکون پر خواهد کرد. این شرکت قصد دارد یک پهپاد مخابراتی را در ارتفاع 122 متری به پرواز درآورد.

بتازگی فیسبوک خواستی به FCC تسلیم کرده و در آن اجازه پرواز دادن یک رادیوی امتحانی روی باند 4/2 گیگاهرتز را داده است.

فیسبوک در بیانیه‌ای هدف از این عملیات را آزمایش تجهیزات کاربردی مخابراتی تازه در وضعیت پرواز با ارتفاع کم اعلام کرده و در مکانی دیگر نقل کرده است این آزمایش در شهر مِنلو پارک کالیفرنیا صورت گرفته و حداکثر پرواز تا ارتفاع 122 متر را شامل خواهد شد.

پهپادهای آکیلا، پروژه در دست تولید فیسبوک برای عرضه اینترنت به نقاط گوناگون دنیا است. این پهپادها هیبتی عظیم دارند. طول بالشان در ابعاد یک بوئینگ 737 است و می توانند هر بار به مدت سه ماه در ارتفاع 18هزار و 300 متری در حال پرواز باشند. فیسبوک اکنون در حال آزمایش این پهپادها در صحرای آریزوناست.

اینکه فیسبوک می‌خواهد پهپادهای کوچولوای را در منلو پارک آزمایش کند، علت بر تولید پهپادهای کوچک‌تر نیست. این پهپادهای کوچک فقط قرار است برای آزمایش تکنولوژی بیسیم یا وایرلس فیسبوک به کار برود که در نهایت برای پهپادهای بزرگ‌تر آکیلا بهره گرفته خواهد شد.

فیسبوک در رقابتی تنگاتنگ با گوگل برای ساخت و کاربرد فناوری‌های هوایی به قصد ارائه اینترنت فراگیر برای مشتریان و افزایش نرخ بهره گیری از خدمات آنلاین خود به سر می‌برند. یازدهم برج شهریور امسال با نابودی اولین ماهواره‌ فیسبوک در جریان انفجار موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس قبل از پرتاب، این شرکت خسارت شدیدی متحمل شد.

 

منبع:جام جم کلیک

**************************

تهیه شده توسط : بهاره و.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که هاتف ميخانه دوش با من گفت ««« »»» که در مقام رضا باش و از قضا مگريزغرش پهپادهای فیسبوک در آریزونا


TT / 29 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : بهاره و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : فیسبوک , آریزونا , پهپادهای

مطالب مرتبط