پوتین: حضور هر نیروی خارجی بدون مجور دولت عراق غیر قانونی است

پوتین: حضور هر نیروی خارجی بدون مجور دولت عراق غیر قانونی است

رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با نخست‌‌وزیر کشور عراق با اعلام حمایت از این کشور در مبارزه با تروریسم، حضور نیروهای خارجی در این کشور بدون موافقت دولت کشور عراق را رد کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شب گذشته (سه شنبه) در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با حیدرالعبادی، رییس وزیران کشور عراق، دو طرف درباره روند عملیات آزادسازی موصل و روابط دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش شفق نیوز، طبق بیانیه صادره از دفتر رییس وزیران کشور عراق، العبادی در این مصاحبه ی تلفنی عملیات موصل را در روند مناسب توصیف کرد و آن را یک عملیات کاملا عراقی از لحاظ برنامه ریزی و اجرا آگاهی داشت.

العبادی اضافه کرد: هماهنگی بسیار بالایی بین نیروها وجود دارد و برای اولین بار این هماهنگی بین ارتش و پیشمرگه ایجاد شده و نیروهای ما در حال پیشروی و آزادسازی روستاها هستند که مورد استقبال شدید اهالی منطقه قرار گرفته است.

رییس وزیران کشور عراق همچنین تأکید کرد: در رابطه با موضوع غیرنظامیان نیز ما برنامه ریزی داریم و در این باره تلاش بسیاری صورت می گیرد.

وی در ادامه بار دیگر حضور نیروهای کشور ترکیه در خاک کشور عراق را غیر قانونی آگاهی داشت و تأکید کرد: موضع کشور عراق به طور یکپارچه در مخالفت با حضور این نیروهاست و آن ها را نیروهای خصم آگاهی میدارد که باعث ایجاد مزاحمت در آزادسازی موصل شده است.

در مقابل ولادیمیر پوتین نیز گفت: دنیا همه درگیر عملیات موصل هستند و ما دشواری و اهمیت مبارزه با تروریسم را آگاهی میداریم و در این باره به شما اعتماد داریم که این کار را به انجام خواهید رساند و در این راه ما با شما هستیم.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد: موضع روسیه در قبال حضور هر نیروی خارحی بدون موافقت دولت کشور عراق در خاک کشور شما کاملا معلوم است و ما آن را رد می کنیم و این کاملا غیر قانونی است.

---- با تشکر از انتخاب شما----

تهیه کننده : آبتين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حال دلم ز خال تو هست در آتشش وطن ««« »»» چشمم از آن دو چشم تو خسته شده‌ست و ناتوانپوتین: حضور هر نیروی خارجی بدون مجور دولت عراق غیر قانونی است


TT / 62 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : آبتين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نیروی
برچسب ها : پوتین , عراق , مجور

مطالب مرتبط