پوست بدن دست و پاهای تان را با روشهای خانگی مشابه برف، سفید رنگ کنید

پوست دست و پاهای تان را با روشهای خانگی مانند برف، سفید کنید

بیشتر مردمان توجه چندانی به خوشگلی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر خوشگلی صورت متمرکز هستند. اما مواظبت از کل بدن لازم است


روشن کردن پوست با چندین روش طبیعی

بیشتر مردمان توجه چندانی به خوشگلی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر خوشگلی صورت متمرکز هستند. اما مواظبت از کل بدن لازم است و به جلو گیری از تیره شدن پوست و زیان آن یاری میرساند.

از آنجایی که دستان و پاهای ما بیشتر مواقع بدون پوشش یا محافظ باقی می مانند، تمایل به تیرگی در بخش هایی از پوست این اندام ها بیش از نقاط دیگر بدن است. به واسطه قرار گرفتن مداوم در معرض پروتوهای مضر فرابنفش A و B خورشید، پوست انسان ملانین بیشتری برای حفاظت از خود تولید می کند. ملانین بیشتر به تیره‌تر شدن پوست، به مخصوص در دست ها و پاها چنانچه از پوشش عالی برخودار نباشند، منجر می شود.

به گزارش "هوم رمدیز"، در کنار قرار گرفتن در معرض خورشید، تیره شدن بخش هایی از پوست قادر هست در نتیجه ناپاکی، گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر بوجود بیاید. بیشتر مردمان توجه چندانی به خوشگلی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر خوشگلی صورت متمرکز هستند. اما مواظبت از کل بدن لازم است و به جلو گیری از تیره شدن پوست و زیان آن یاری میرساند.

تیره شدن بخش هایی از دست ها و پاها ظاهر چندان دلپذیری ندارد و قادر هست احساس شرمندگی را در فرد بوجود آورد. خوشبختانه روش هایی طبیعی برای روشن کردن و احیای رنگ طبیعی پوست این اندام های بدن وجود دارند که در ادامه برخی از آنها را میشناسانیم.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با لیمو

بهره گیری از لیمو روشی کم هزینه برای روشن و نورانی کردن پوست دست ها و پاها است. ویژگی اسیدی لیمو به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی عمل می کند. همچنین، لیمو سرشار از ویتامین C است و به رهایی از شر سلول های فوت شده پوست و بهبود رنگ آن یاری میرساند. لیمو به رشد سلول های تازه و کسب رنگ روشن‌تر پوست یاری میرساند.
_ مقداری شکر را روی یک نصفه لیمو بریزید. پوست خود را با بهره گیری از این لیمو مالش دهید تا از شر ناپاکی و سلول های فوت شده پوست خلاص شوید. به مدت 10 دقیقه منتظر مانید و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را هفته ای یک بار به انجام رسانید.

_ گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از آب لیمو تازه و عسل است. این ترکیب را روی پوست دست ها و پاهای خود بمالید. اجازه دهید 15 دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز به انجام رسانید.

توجه : بعد از بهره گیری از روش های درمانی لیمویی، از یک مرطوب کننده خوب بهره گیرید تا پوست خشک نشود. همچنین، از مواجهه مستقیم با نور خورشید برای حداقل یک تا دو ساعت پرهیز کنید.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با ماست

اسید لاکتیک موجود در ماست آن را به یک عامل سفید کننده اثرگذار مبدل میکند که به روشن‌تر کردن رنگ پوست یاری میرساند. اسید لاکتیک قادر هست لایه رویی سلول های فوت شده را بردارد تا از بخش خشک، پوسته پوسته یا تیره شده پوست کاسته شود. افزون بر این، پروتئین ها و ویتامین های موجود در ماست پوست شما را نرم و نورانی نگه می دارند.

_ مقداری ماست ساده را روی بخش های تیره شده پوست خود ریخته و برای چندین دقیقه مشتمال و ماساژ دهید. اجازه دهید برای 10 تا 15 دقیقه به همان حالت باقی بماند و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. از این روش یک یا دو بار در روز بهره گیرید تا رنگ پوست خود را روشن‌تر سازید.

_ گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از ماست و گلاب و سپس اضافه کردن یک قاشق چایخوری گلیسیرین گیاهی به آن است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب مشتمال و ماساژ داده تا به طور کامل جذب پوست شود. به مدت یک شب اجازه دهید در همین حالت باقی بماند و صبح روز بعد پوست خود را با آب خنک شست و شو دهید. روزانه یک بار پیش از استراحت کن شبانه این کار را به انجام رسانید.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با خیار

خیار قادر هست به طور طبیعی طی یک دوره وقتی استفاده لطافت بیشتر و رنگ روشن‌تر را به پوست دست ها و پاهای شما هدیه کند. ویژگی های روشن کننده پوست خیار قادر هستند به خلاص شدن از شر رنگ برنزه ناخوشایند پوست یاری رسانند. ویتامین A موجود در خیار به بهبود رنگ پوست از طریق مهار تولید ملانین پوست یاری میرساند. خیار سرشار از آب است و به تامین آب مورد نیاز پوست یاری میرساند.

_ چندین خوبش از خیار تازه را به مدت پنج دقیقه روی بخش های تیره پوست خود مالش دهید. به مدت 15 دقیقه منتظر مانید تا آب خیار جذب پوست شود و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید.

_ گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از آب خیار و آب لیمو است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب مشتمال و ماساژ دهید و 10 تا 15 دقیقه اجازه دهید در همان حالت باقی بماند. سپس، با آب خنک پوست خود را شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

_ شیوه دیگر، ترکیب یک خیار کوچک با دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب مشتمال و ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه در همان حالت باقی بماند. سپس، با بهره گیری از یک دستمال هوله ای ترکیب را زدوده و پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز به انجام رسانید.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با آلوئه ورا

آلوئه ورا قادر هست به احیای رنگ عمده پوست شما یاری رساند. این گیاه قادر به درمان هیپرپیگمانتاسیون است و از این رو قادر هست رنگ تیره پوست در دست ها و پاها را روشن سازد. همچنین، آلوئه ورا در بر می داری ویژگی های مرطوب کنندگی پوست است که به درخشش طبیعی دست ها و پاها یاری میرساند.

_ ژل تازه آلوئه ورا را از یک برگ آن خارج کرده و به مدت پنج دقیقه روی دست ها و پاهای خود بمالید. 30 دقیقه منتظر مانده و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز به انجام رسانید تا رنگ پوست روشن‌تر شود.

_ روش دیگر شامل ترکیب دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و چندین قطره روغن بادام می شود. این ترکیب را روی مناطق تیره پوست خود گذاشته و به آرامی مشتمال و ماساژ دهید تا به طور کامل جذب پوست شود. 15 تا 20 دقیقه منتظر مانده و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز به انجام رسانید.

توجه: بعد از بهره گیری از آلوئه ورا روی پوست خود در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با پوست پرتقال

پوست پرتقال که بیشتر ما آن را دور می ریزیم قادر هست برای روشن کردن رنگ پوست به کار گرفته بشود. میوه های خانواده مرکبات حاوی ویتامین C فراوان هستند که به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی عمل می کند و به درمان هیپرپیگمانتاسیون یاری میرساند. افزون بر این، اسید سیتریک موجود در پوست پرتقال به عنوان یک عامل لایه بردار عمل می کند تا از شر سلول های فوت شده پوست خلاص شوید.

_ دو قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال را با مقدار کافی ماست یا شیر ترکیب کنید تا وضعیتی خمیری به خود بگیرد. این خمیر را روی قسمت های تیره پوست خود گذارید و 20 دقیقه منتظر مانید. سپس، به آرامی خمیر را با انگشت های خیس خود و با حرکات دایره ای زدایید. یک یا دو بار در هفته از این روش بهره گیرید.

_ روش دیگر شامل ترکیب دو قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال با مقدار کافی گلاب است تا یک خمیر سفت بوجود بیاید. یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه و کمی عسل به این خمیر افزایید و به خوبی هم بزنید. این خمیر را روی پوست خود گذاشته و 15 تا 20 دقیقه منتظر مانید. سپس با انگشتان خیس خود خمیر را زدوده و پوست خود را با آب خنک شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته به انجام رسانید.


روشن کردن پوست تیره دست و پا با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی ترکیباتی است که از ویژگی های سفید کننده بهره میبرند و قادر هستند به روشن‌تر کردن رنگ پوست دست ها و پاها یاری رسانند. لیکوپن موجود در گوجه فرنگی که یک آنتی اکسیدان است از پوست در برابر زیان نور خورشید حفاظت می کند. لیکوپن حساسیت پوست نسبت به زیان پرتو فرابنفش - یکی از علل تیره‌تر شدن پوست - را کم میکند. گوجه فرنگی به برطرف کردن سلول های فوت شده از سطح پوست یاری میرساند و پوستی نورانی و نرم را به ارمغان می آورد.

_ تکه کوچولوای از گوجه فرنگی را به مدت دو تا سه دقیقه به صورت مستقیم روی بخش هایی از پوست که تیره شده اند، بمالید. تا وقتی که آب گوجه فرنگی روی پوست شما خشک شود منتظر مانید و سپس پوست را با آب شست و شو دهید. این کار را روزانه پیش از حمام کردن به انجام رسانید.

_ روش دیگر بهره گیری از گوجه فرنگی شامل ترکیب مقدار مساوی از آب گوجه فرنگی و آب لیمو تازه است. این ترکیب را روی پوست خود بمالید و 10 تا 15 دقیقه منتظر مانید. سپس با آب پوست خود را شست و شو دهید. این کار را یک یا دو بار در روز به انجام رسانید.


روشن کردن پوست دست و پا با زردچوبه

زردچوبه گزینه شگفت انگیز دیگری برای بهره‌مندی از پوستی روشن به صورت طبیعی است. زردچوبه حاوی کورکومین است که آنتی اکسیدانی قوی بوده و به کاهش تولید ملانین در پوست یاری میرساند و رنگ عمده پوست را احیا می کند. این ماده به حفظ رنگ پوست نیز یاری میرساند.

_ دو قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با مقدار کافی شیر ترکیب کنید تا یک خمیر بوجود بیاید. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود گذارید و پیش از شست و شو با آب ولرم 20 دقیقه منتظر مانید. این کار را یک یا دو بار در روز به انجام رسانید.
_ روش دیگر، ترکیب دو قاشق چایخوری از پودر زردچوبه و دو قاشق چایخوری از روغن زیتون است تا یک خمیر بوجود بیاید. لایه ای نازک از این خمیر را روی پوست خود گذارید. بعد از 10 دقیقه پوست خود را شست و شو دهید. این کار را سه بار در هفته به انجام رسانید.

توجه: بعد از بهره گیری از درمان های زردچوبه ای روی پوست خود از مواجهه با نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.


روشن کردن پوست دست و پا با چوب صندل

چوب صندل یکی دیگر از راه حل های طبیعی اثرگذار برای روشن کردن پوست دست ها و پاها است. این ماده قادر هست رنگ پوست را بهبود بخشیده و هیپرپیگمانتاسیون را درمان کند. جدا از روشن کردن پوست، چوب صندل قادر هست به خلاص شدن از شر لکه های خورشیدی، لکه های قهوه ای و لکه های ناجور روی دست ها و پاها یاری رساند.

_ آب نصف یک لیمو را با یک قاشق غذا خوری پودر چوب صندل به خوبی ترکیب کنید. چنانچه خمیر بیش از اندازه سفت است مقدار کمی گلاب به آن افزایید. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود گذارید و پیش از شست و شو حدود 15 تا 20 دقیقه منتظر مانید تا خمیر به طور کامل خشک شود. این کار را هر روز و تا وقتی که پوست درخشش نابود شده خود را بازیابد، ادامه دهید.

_ روش دیگر شامل ترکیب یک قاشق غذا خوری از پودر چوب صندل و یک قاشق غذا خوری پودر بادام می شود. با اضافه کردن گلاب، شیر، یا آب به اندازه کافی یک خمیر آماده کنید. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود گذاشته و اجازه دهید به طور کامل خشک شود. سپس، پوست خود را آب ولرم شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته به انجام رسانید.


روشن کردن پوست دست و پا با پاپایا

پاپایا به روشن‌تر شدن پوست و حتی رنگ پوست یاری میرساند. پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپین (Papain) است که به نو سازی پوست یاری میرساند. همچنین، این میوه حاوی ویتامین های A، C، و E است که به بوجود آیی پوستی نورانی و سالم یاری میرسانند.

_ نصف یک پاپایا را تهیه کند کرده و آنها را در ترکیب نمای بریزید. یک قاشق چایخوری آب لیمو تازه افزایید. یک قاشق غذا خوری عسل افزایید. تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب نموده تا خمیری صاف بوجود بیاید. این خمیر را روی پوست دست ها و پاهای خود گذارید. 20 تا 30 دقیقه منتظر مانید و سپس با آب شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته به انجام رسانید.


روشن کردن پوست دست و پا با برنج

برنج حاوی یک نوع اسید است که به عنوان ضد آفتابی طبیعی عمل می کند و به روشن‌تر شدن پوست نیز یاری میرساند. برای درمان تیرگی پوست قادر هستید از آرد برنج و آب برنج بهره گیرید.

_ یک فنجان برنج خام را تبدیل به پودر کنید. اکنون مقدار کمی شیر به پودر برنج افزوده تا یک خمیر بوجود بیاید. در صورت تمایل قادر هستید اندکی پودر زردچوبه نیز به خمیر افزایید. این خمیر را روی پوست خود گذارید و 30 دقیقه منتظر مانید. سپس خمیر را زدوده و پوست خود را با آب گرم شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته به انجام رسانید.

_ در روشی دیگر قادر هستید یک یا دو فنجان برنج را پیش از طبخ کرد با آب شست و شو دهید. برنج را آبکش کرده و آب برنج را نگه دارید و دست ها و پاهای خود را به مدت 10 دقیقه در این آب خیس کنید و سپس با آب ساده به خوبی شست و شو دهید. این کار را یک بار در روز به انجام رسانید.---براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد---

تهیه از : فراز م.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در طريقت رنجش خاطر نباشد می بيار ««« »»» هر کدورت را که بينی چون صفايی رفت رفتپوست بدن دست و پاهای تان را با روشهای خانگی مشابه برف، سفید رنگ کنید


TT / 359 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : فراز م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پاهای
برچسب ها : روشهای , مانند , سفید , پوست

مطالب مرتبط