پویش "سه شنبه های بدون خودرو" در کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود

پویش "سه شنبه های بدون خودرو" در کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از اجرای پویش سه شنبه‌های بدون خودرو در استان توسط یکی از تشکل‌های مردم نهاد در آینده نزدیک خبر داد.

سید اسدالله هاشمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج با بیان اینکه نخستین برنامه طرح آموزشی فرهنگی ساعتی با محیط بانان از فردا در مدارس کهگیلویه وبویراحمد آغاز به کار می کند اظهار داشت: هدف از برگزاری این برنامه فرهنگ سازی در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست و آشنایی کودکان با محیط زیست و راه های حفاظت از آن است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در گذشته کارشناسانی در مدارس حضور یافته و در مقاطع مختلف دانش آموزان را با شغل محیط بانی و محیط زیست آشنا می کردند، عنوان کرد: باتوجه به مشکلاتی که در این چند سال اخیر برای محیط بانان ایجاد شده و تعدادی از محیط بانان به دست متجاوزان به طبیعت به شهادت رسیدند در این برنامه محیط بانان با زبان محیط بانی در جمع دانش آموزان حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان در این برنامه با شرایط کار محیط بان و محیط زیست آشنایی پیدا می کنند، بیان کرد: این طرح در سراسر کشور اجرا می شود و در این راستا تفاهم نامه ای بین سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است.

هاشمی با بیان اینکه در سال های گذشته برای شناسایی همیاران محیط زیست کارت صادر می شد، ابراز کرد: به دلیل سوداستفاده برخی سودجویان اکنون از صدور کارت ممانعت می شود و در آینده برنامه دیگری در این راستا تهیه می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تعداد همیاران محیط زیست در استان را 700 نفر برشمرد و گفت: طرح آموزشی فرهنگی ساعتی با محیط بانان تا پایان سال تحصیلی در مدارس سراسر استان اجرا می شود و براساس برنامه ریزی های انجام شده این طرح در سال آینده نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد با دارا بودن 20 درصد تنوع گیاهی و جانوری کشور و 20 درصد جنگل های زاگرس نیازمند راه اندازی یک مدرسه طبیعت است، ابراز کرد: در آینده نزدیک با همکاری تشکل های مردم نهاد این مدرسه در استان تاسیس می شود و تشکل های مردم نهاد زیست محیطی آموزش های لازم را به کودکان ارائه می دهند.

هاشمی با بیان اینکه در طول 6 ماهه نخست امسال 2 نفر از محیط بانان استان از سوی شکارچیان زخمی شدند، خاطرنشان کرد: یک نفر از آنها اکنون بهبود یافته و در محل خدمت است و محیط بان دیگر دوران نقاهت خود را در منزل می گذراند.

وی خواستار استفاده مردم از کیسههای پارچه ای و زنبیل در هنگام خرید به جای کیسه پلاستکی شد و گفت: عدم استفاده از کیسه پلاستیکی به حفظ محیط زیست استان، کشور و به تبع آن جهان کمک می کند.

هاشمی از اجرای پویش سه شنبه بدون خودرو در استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد و افزود: این طرح در آینده نزدیک توسط یکی از تشکل های مردم نهاد با تشویق مردم به دوچرخه سواری و پیاده روی به جای استفاده از خوردو اجرا می شود.

-----------------------------------------------------

تهیه شده توسط: شهران س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم رفت و نديدم روی دلدار ««« »»» فغان از اين تطاول آه از اين زجرپویش "سه شنبه های بدون خودرو" در کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهران س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : کهگیلویه , شنبه , پویش , وبویراحمد

مطالب مرتبط