پیام واقعی اسلام، تعمیق صلح و دوستی در جهان است

پیام واقعی اسلام، تعمیق صلح و دوستی در جهان است

اگه دسیسه های شوم دشمنان الهی، در گستره تاریخی عدم، اکنون اسلام و دیگر ادیان الهی روابط عمیق تر و نزدیک تری با یکدیگر داشتند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر، در دیدار با تعدادی از روسای دانشگاه های کشور تایلند اظهارداشت: تدابیر حکیمانه سلطان تایلند برای رابطه و تعامل دو کشور ایران و پادشاهی تایلند، زمان بسیار خوب و روابط عمیقی را رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه سلطان تایلند در زمان حیاتش از مشاوران برجسته ای بهره می برد، خاطرنشان کرد: بومیپول آدولیاده با نگاه عالمانه قادر بوده مردمان خوش روی تایلند را به سمت نگاه صلح مابانه در دنیا پیش برد؛ رابطه با مسلمانان و حضور وی در مهمانیهای اسلامی، بیانگر نگاه عمیق سلطان فقید تایلند در عرصه های گوناگونی چون؛ مردمان داری و کشور داری بود.

جانشین رئیس جامعه المصطفی(ص) بیان داشت: اگه در رأس حکومت ها دانشمندان برجسته ای حاضر باشند، حالت دنیا کنونی به گونه ای دیگر پیش خواهد آمد؛ در این صورت، جنگ ها مکان خود را به صلح و دوستی خواهند داد و اختلاف ها و تزاع ها از جامعه بشری برچیده شده، صلح و برادری جایگزین آن می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر با بیان اینکه دنیا غرب برای کشورهای آسیاسی چیزی جز جنگ و چالش به ارمغان نیاورده، یادآور شد: هجوم امریکایی ها به هیروشیما، جنگ و نزاع آنها در کشور ویتنام و جنگ افروزی های فراوانی که در منطقه راه انداخته اند، تنها نمونه هایی از دستاورد حضور غرب در کشور های شرقی است.

وی تحول جهت از نگاه غربی به سمت نگاه های شرقی در کشورهای آسیایی را مایه خرسندی آگاهی داشت و بیان داشت: ادیان الهی و پیروان ایشان، اگه با هم تعامل خوبی داشته باشند، برای ملت های دنیا صلح و دوستی را رقم خواهند زد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر به حضور شیخ احمد قمی در تایلند اشاره نمود و ابراز داشت: حضور این عالم برجسته ایرانی، تعمیق دهنده صلح و دوستی میان بودائیان و مسلمانان این کشور بود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیام قرار می داری اسلام، تعمیق صلح و دوستی در دنیا است، خاطرنشان کرد: اگه دسیسه های شوم دشمنان الهی، در گستره تاریخی عدم، اکنون اسلام و دیگر ادیان الهی روابط نزدیک و دوستانه ای با یکدیگر داشتند.

جانشین رئیس جامعه المصطفی(ص) با تأکید بر اینکه امیدواریم در عصر کنونی بتوانیم، چهره قرار می داری اسلام که همان صلح طلبی است را به جهانیان شناسایی نماییم، تصریح کرد: امیدورایم حضور شما در جامعه المصطفی(ص) در راستای گسترش علوم اجتماعی و سیاسی با نگاه های دینی بوده، گشایش های فراوانی در حل مشکلات جهانی داشته باشد.

وی اضافه کرد: اگه غرب و امریکا با ورود به عرصه شرق شناسی به دنبال استعمار کشورهای دنیا بودند، ما به دنبال ارتقاء بشریت و انسان ها در دنیا هستیم، علوم اجتماعی و سیاسی ادیان الهی در خدمت انسان هاست نه استثمار و استعمار بشریت.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر به آیاتی از قرآن اشاره نمود و ابراز داشت: برجسته سازی و تأکید بر جایگاه والای انسان از اصلی ترین پیام های اسلام و قرآن به حساب مییاید.

وی حین تأکید بر پیگیری فعالیت های علمی مشترک، خاطرنشان کرد: کلکسیون ها و مراکز علمی و دینی باید در کنار یگدیگر پیام صلح و دوستی را به جوامع انسانی عرضه نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر با بیان اینکه المصطفی آماده تدوین سند همکاری مشترک با دانشگاه های تایلند است، بیان داشت: برگزاری دوره های کوتاه مدت مشترک، قادر هست دستاوردهای فراوانی را در راستای اهداف متعالی داشته باشد.

-پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: پويا ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دردمندان بلا زهر هلاهل دارند
««« »»»
قصد اين قوم خطا باشد هان تا نکنی

پیام واقعی اسلام، تعمیق صلح و دوستی در جهان است

TT / 80 — TP / 13%

نظر دهید