پیروزی سخت دورتموند در منزل اسپورتینگ لیسبون

پیروزی دشوار دورتموند در خانه اسپورتینگ لیسبون

بروسیا دورتموند در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان در خانه اسپورتینگ لیسبون 2-1 پیروز شد. 

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار زردها در همان نیمه نخست دو بار دروازه رقیب را گشودند و هرچند اسپورتینگ در نیمه دوم بر بازی مسلط شد اما در پایان این شاگردان توماس توخل بودند که سه امتیاز بازی را از آن خود کردند.

دورتموندی ها بازی را خوب تر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی یکی دو موقعیت خطرناک روی دروازه رقیب بوجود آوردند و در نهایت در دقیقه 9 به گل رسیدند.

روی پاس ماریو گوتزه بود که سالخورده امریک اوبامیانگ با به اتمام رساندن مدافع رقیب، با روی پاتریسیو تک به تک شد و با یک ضربه چیپ، دروازه رقیب را باز کرد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس پیروزی دشوار دورتموند در خانه اسپورتینگ لیسبون

پس از این گل هم خوب تری دورتموندی ها ادامه داشت و این تیم قادر میبود خیلی زود به گل دوم برسد اما قرار گرفتن اوبامیانگ در موقعیت آفساید، این فرصت را از این تیم گرفت.

پس از سپری شدن 20 دقیقه ابتدایی، تیم میزبان پیش کشید و چندین بار روی دروازه زردها خطرساز شد که اصلی ترین آن در دقیقه 30 بود که ضربه الیاس پس از برخورد به بورکی، با اختلاف کمی از کنار دروازه به خارج شد.

پس از این موقعیت دورتموندی ها بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و دو بار پیاپی تا آستانه باز کردن دروازه اسپورتینگ جلو رفتند اما واکنش های خوب روی پاتریسیو، دروازه این تیم را نجات داد.

اما سرانجام در دقیقه 43، دورتموند به گل دوم رسید. یولیان وایگل که روی اشتباه بازیکنان اسپورتینگ پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه اسپورتینگ فرستاد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس پیروزی دشوار دورتموند در خانه اسپورتینگ لیسبون

در دقایق پایانی نیمه نخست تیم میزبان تلاش کرد تا یکی از گل های خورده را جبران کند اما این اتفاق رخ نداد و این نیمه با همان دو گل به سود دورتموند به پایان رسید.

نیمه دوم را اسپورتینگ خوب تر آغاز کرد و چندین بار تا آستانه باز کردن دروازه رقیب پیش رفت اما واکنش های خوب بورکی، دروازه دروازه دورتموند را بسته نگه داشت.

پس از سپری شدن دقایق ابتدایی، دورتموندی ها چندین بار روی دروازه اسپورتینگ خطرساز شدند تا این که در دقیقه 67، روی اشتباه بازیکنان دورتموند، اسپورتینگ یکی از گل های خورده را جبران کرد. پاس رو به عقب بارترا را بورکی با دست کنترل کرد تا داور یک ضربه آزاد غیرمستقیم برای میزبان اعلام کرد. برونو سزار پشت ضربه قرار گرفت و با شوتی محکم، دروازه دورتموند را باز کرد تا اسپورتینگ به بازی برگردد.

یک دقیقه بعد، باس دوست قادر میبود گل تساوی اسپورتینگ را به ثمر برساند اما ضربه سر او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به خارج شد.

فشار حملات اسپورتینگ ادامه یافت و بازیکنان این تیم چندین بار تا آستانه زدن گل تساوی جلو رفتند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با خوب تری 2-1دورتموند به اتمام رسید.


__________________________________

گردآوری از : بهرام د.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ز غم از گريه نپرداخت به خنده ««« »»» ماتم زده را داعيه سور نماندستپیروزی سخت دورتموند در منزل اسپورتینگ لیسبون


TT / 70 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : بهرام د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پیروزی
برچسب ها : دشوار , اسپورتینگ , لیسبون

مطالب مرتبط