از پیروزی پُرگل شاگردان زیدان و درخشش بوفون

از پیروزی پُرگل شاگردان زیدان و درخشش بوفون

بازی سوم گروهی لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته با هشت دیدار آغاز شد که در آن رئال‌ تیم لهستانی را گل‌باران کرد و لستر رکوردی عجیب زد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شب گذشته بازی سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا آغاز شد.

کهکشانی ها در سانتیاگو برنابئو کاری ساده مقابل لژیا ورشو داشتند و توانستند با پنج گل میهمان را بدرقه کنند.

لسترسیتی نیز به بردی ارزشمند مقابل کپنهاگن رسید تا در گروه خود بعد از سه بازی 9 امتیازی شود.

بعد از اعلام نتایج مسابقات به ذکر چندین مورد از دیدارهای دیشب توجه میکنیم.

*بایرلورکوزن آلمان 0 - 0 تاتنهام انگلیس

*زسکا مسکو روسیه 1 - 1 موناکو فرانسه

*رئال مادرید اسپانیا 5 - 1 لژیا ورشو لهستان

*اسپورتینگ پرتغال 0 - 2 دورتموند آلمان

*لسترسیتی انگلیس 1 - 0 کپنهاگن دانمارک

*کلوب بروژ بلژیک 1 - 1 پورتو پرتغال

*1-مارسلو مؤثر / رئال دوباره گل خورد

برخلاف دنیلو، پاسداری راست زیدان که عملکرد خوبی از خود نمایان نمیکند مارسلو نشان داد قادر هست به یکی خوب ترین پاسداری چپ های تاریخ لقب گیرد.

بعد از چهار تساوی متوالی زیدان کارشناسان معتقدند بیش از هر کسی جای خالی این مدافع برزیلی به نظر میرسید. نفوذهای مارسلوی تکنیکی و هماهنگ بودنش با رونالدو قادر هست هر مدافعی را به زانو در آورد.

مطبوعات حضور این بازیکن را برای این مربی فرانسوی لازم آگاهی میدارند.

مورد دیگر تیم توانا اسپانیایی دریافت گل بود. آن ها در سه بازی خود مقابل اسپورتنیگ و لژیا در خانه و دورتموند در آلمان قادر نبودند دروازه خود را بسته نگاه دارند که یک نقطه ضعف بزرگ به حساب مییاید. شاید کمتر کسی میاندیشید که تیم لهستانی با گل زده از برنابئو بیرون رود.

در لالیگا نیز حالت بدین شکل است. این تیم که مدعی عمده کسب سه جام است در هشت بازی خود در لیگ تنها دو بازی گل نخورده است که آمار ضعیفی شمرده می شود.

البته می توان تا حدودی این نقطه منفی را بر گردن کیکو کاسیا،دروازه بان دوم رئالی ها آگاهی داشت که با مصدومیت ناواس خود را جایگزینی مطمئن نمایان نکرده است.

*2- باید از توخل به وحشت افتاد


اوبامیانگ گل نخست دورتموند را به ثمر رساند

اگرچه در بوندس لیگا از آن فروغ نخست فصل خبری نیست و در دو بازی آخر خود امتیاز از دست داده است اما باید از توخل به وحشت افتاد. از هماهنگی شاگردانش و مهاجمی به نام اوبامیانگ. دورتموند همچنان بعد از سه بازی در لیگ قهرمانان جلوتر از رئال مادرید توانا قرار گرفته و در تلاش است با کسب مقام نخست به مرحله بعد صعود کند

از آن مکانی که تابستان امسال بازیکنان بزرگی مثل هوملس و گوندوغان را از دست داد و تصورها بر این بود که قدرت فصل پیش خود را از دست می دهد اما گونه نشده زردپوشان بازی خوبی پیشنهاد میکنند.

در 11 بازی این فصل ( هفت بازی بوندس لیگا، یک بازی جام حذفی آلمان و سه بازی لیگ قهرمانان اروپا) بازیکنان این مربی جوان آلمانی 30 گل زده و 10 بار دروازه اش گشوده شده است که آمار بسیار خوبی را نمایان میکند.

آنجلوتی و زیدان، مربی های بایرن و رئال که رقیبان عمده دورتموند در دو رقابت هستند بیش از هر کسی واقف به این قضیه خواهند بود.

بدون تردید یکی از مدعی های عمده کسب جام در اروپا است و رئال مادرید برای کسب مقام نخست در گروه باید تلاش فراوان کند.

*3- بوفون؛ این اسطوره تمام نشدنی

دروازه بان 38 ساله یوونتوس ایتالیا قرار نیست که افت کند. هنوز می درخشد و با عملکردش فوت شد نخست بانوی سالخورده لقب می گیرد.

بار دیگر جی جی بوفون که به عقیده برخی کارشناسان خوب ترین دروازه بان تاریخ فوتبال است ناجی تیمش شد و در دقیقه 35 پنالتی مهاجم لیون را به خوب ترین شکل دریافت کرد.

عملکرد شاگردان آلگری و مخصوصا درخشش کوادرادو نیز قابل توجه است. این تیم که بعد از دقیقه 54 با اخراج لمینا 10 نفره شد شگفت انگیز فعالیت کرد و در استادیوم پارک مسابقات المپیک لیون توانست دست پر بیرون آید.

*4- فوق واکنش لیوریس / شاگردان اشمیت باز هم در خانه نباختند

دیدار تاتنهام با لورکوزن در آلمان برنده ای نداشت. می توان گفت نیمه نخست اسپرزها و نیمه دوم بایری ها سر بودند.

تیم آلمانی اگه چه بعد از هفت بازی در رده دهم جدول قرار گرفته اما تاکنون در خانه نباختند. بدیهی است گاز بزن شگفت انگیز ورزشگاه «بای آرنا» هر تیمی را آزار میدهد.

شاید قادر باش حساس ترین لحظه بازی را واکنش اوگو لیوریس، دروازه بان فرانسوی سفیدپوشان آگاهی داشت که توپ چیچاریتو را از خط دروازه بیرون کشید.

بعد از فوق واکنش های دخه آ در بازی دوشنبه شب مقابل لیورپول یک سنگربان دیگر از لیگ جزیره توانست درخشش خود را نمایان کند تا مطبوعات انگلیس قدرت دروازه بان های خود را به رخ کشند.

مورد دیگر بازی بازگشت بازیکن کره ای به تیم سابق خود بود. مکانی که سون هیونگ مین به بازیکنی با قدرتمندی بالا شناسانده شد که اکنون در تیم پوچتینو یکه تازی می کند و به مهره عمده گل خانمی مبدل شده است.

این بازیکن که در ماه سپتامبر خوب ترین بازیکن لیگ جزیره لقب گرفت در مقابله با تیم سابقش خوب بازی کرد و حتی پاس گلی به یانسن داد که داور آن گل را نپذیرفت.

*5- چرا لستر در جزیره اینشکلی بازی نمی کند؟

شاگردان رانیری برخلاف حضور بسیار توانا در لیگ قهرمانان اروپا عملکردی ناامید کننده در لیگ جزیره از خود نمایان کردند.

به نقل کرده این مربی ایتالیایی این پیروزی کام تلخ جزیره را برایمان شیرین کرد. از طرفی مطبوعات به درجه اهمیت این رقابت برای روباه ها اشاره کرده و از اولویت بندی این مربی سخن می گویند.

لسترسیتی اکنون با انجام سه بازی در لیگ قهرمانان بیشتر از هشت بازی لیگ جزیره امتیاز کسب کرده که آمار بسیار عجیب قهرمان گذشته انگلیس را نمایان میکند.

شاید قادر باش گفت تاریخ سازی رانیری و شاگردانش دیگر پیش نمییاید و این مربی ایتالیایی توان خود را در رقابت اروپایی قرار میدهد.

محرز در سه بازی اروپایی خود سه گل زده در صورتی که تا هفته هشتم لیگ جزیره یک گل به ثمر منتقل کرده است.

واردی گرچه گل نمی زند اما تلاشش در لحظه به لحظه بازی با کپنهاگن ستایش کارشناسان برانگیخته است. این بازیکن شنبه ظهر مقابل چلسی هیچ کاری نکرد و روباه ها سه گل از آبی های لندن گرفتند.

از طرفی آمار اشمایکل و وز مرگان و مدافعین دیگر نیز جالب توجه است. در سه بازی این دروازه بان دانمارکی «کلین شیت» کرده اما تا هفته هشتم لیگ 14 گل خورده است.

باید قبول کنیم لسترسیتی در اروپا همان روباه های فصل پیش است و باید از آن ها به وحشت افتاد.

- براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد -

گردآوری توسط : سارا ب.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با دعای شبخيزان ای شکردهان مستيز ««« »»» در پناه يک اسم است خاتم سليمانیاز پیروزی پُرگل شاگردان زیدان و درخشش بوفون


TT / 141 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : سارا ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : زیدان
برچسب ها : بوفون , شاگردان , پیروزی , پرگل

مطالب مرتبط