پیشرفت 30 درصدی طرح ترکیبی نژاد گوسفند لری و بختیاری در چهارمحال و بختیاری

پیشرفت 30 درصدی طرح ترکیبی نژاد گوسفند لری و بختیاری در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از پیشرفت 30 درصدی نقش مخلوطی نژاد گوسفند لری و بختیاری در این استان گزارش کرد و گفت: نقش تلقیح مصنوعی در سال گذشته در پنج هزار و 700 رأس گوسفند انجام شد.

ذبیح الله غریب امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در شهرکرد، بیان کرد: اجرای نقش مخلوطی نژاد گوسفند لری و بختیاری در چهارمحال و بختیاری از پیشرفت 30 درصدی برخوردار بوده است و اجرای این نقش در بر می داری مزایای فراوانی از قبیل کاهش توده چربی در دام، افزایش باروری، چندقلوزایی و راندمان تولید بالایی برخوردار است.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان داشت: در سال گذشته نقش تلقیح مصنوعی در پنج هزار و 700 رأس گوسفند در استان چهارمحال و بختیاری انجام شده است و این استان یکی از استان های پیشرو در اجرای نقش تلقیح مصنوعی دام در کشور است و تاکنون تحقیقات و پژوهش های زیادی در این استان در راستای تلقیح مصنوعی انجام شده است.

وی بیان داشت: چهارمحال و بختیاری یکی از قطب های تولید گوشت دام سبک و سنگین در کشور است که گوشت دام تولید شده در این استان در بر می داری کیفیت خوبی است.

-- همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد --

نگارنده : بنفشه ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بد رندان مگو ای شيخ و هش دار ««« »»» که با حکم خدايی کينه داریپیشرفت 30 درصدی طرح ترکیبی نژاد گوسفند لری و بختیاری در چهارمحال و بختیاری


TT / 24 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : بنفشه ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : چهارمحال
برچسب ها : ترکیبی , گوسفند , بختیاری

مطالب مرتبط