پیشرفت ۷۴ درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

پیشرفت ۷۴ درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

خبرگزاری فارس: پیشرفت 74 درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با اشاره به پیشرفت ۷۴ درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان نقل کرد: برای احداث این خط لوله تا کنون ۵۵۰ میلیارد تومان مخارج شده است.

حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز در حاشیه بازدید از خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان در جمع خبرنگاران نقل کرد: براساس برنامه برنامه صادرات گاز کشورمان به کشور پاکستان پروژه انتقال گاز عسلویه به سیستان در سال های پیش آغاز شد به طوریکه هم اکنون گاز به ایرانشهر رسیده است.

وی با اشاره به به این خط لوله ۱۳۰۰ کیلومتری نقل کرد: برای احداث این خط لوله ۶ هزار میلیارد تومان مخارج شد تا بتوانیم این خط لوله را تکمیل کنیم.

تربتی ادامه داد: پس از احداث این خط لوله تصمیم براین شد تا گاز به شهرهای این استان پهناور از جمله زاهدان و زابل نیز برسد به همین علت پروژه های دیگری نیز در این خصوص تعریف شد که از جمله آن پروژه خط لوله ۳۶ اینچ ایرانشهر به زاهدان است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با تاکید برانیکه به غیر از این خط گاز از طریق یک خط لوله ۱۶ اینچ به شهر زاهدان می رسد نقل کرد: این پروژه ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه ضروری دارد که تاکنون ۵۵۰ میلیارد تومان برای ان مخارج شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به این که تاکنون این خط لوله ۷۴ درصد پیشرفت داشته است نقل کرد” همزمان با راه اندازی این خط در بهار سال ۹۶ و گاز دار شدن مردمان زاهدان خط لوله لوله گاز ایرانشهر به چابهار کلنگ می خورد که این خط قادر هست علاوه بر گاز مردمان چابهار، گاز پتروشیمی های مکران را نیز تامین کند.

تربتی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان حدود ۶۸۰ هزار خانوار ساکن هستند که این خط ۳۶ اینچ قادر هست گاز ۱۲۰ هزار خانوار را در فاز اول تامین کند و مردمان زاهدان پس از سال ها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

*****************************

مطلب از : سوسن چ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شراب لعل و جای امن و يار مهربان ساقی
««« »»»
دلا کی به شود کارت اگر اکنون نخواهد شد

پیشرفت ۷۴ درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

TT / 33 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *