پیشرفت 74 درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

پیشرفت 74 درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با اشاره به پیشرفت 74 درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان نقل کرد: برای احداث این خط لوله تا کنون 550 میلیارد تومان مخارج شده است.

حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز در حاشیه بازدید از خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان در جمع خبرنگاران نقل کرد: براساس برنامه برنامه صادرات گاز کشورمان به کشور پاکستان پروژه انتقال گاز عسلویه به سیستان در سال های پیش آغاز شد به طوریکه هم اکنون گاز به ایرانشهر رسیده است.

وی با اشاره به به این خط لوله 1300 کیلومتری نقل کرد: برای احداث این خط لوله 6 هزار میلیارد تومان مخارج شد تا بتوانیم این خط لوله را تکمیل کنیم.

تربتی ادامه داد: پس از احداث این خط لوله تصمیم براین شد تا گاز به شهرهای این استان پهناور از جمله زاهدان و زابل نیز برسد به همین علت پروژه های دیگری نیز در این خصوص تعریف شد که از جمله آن پروژه خط لوله 36 اینچ ایرانشهر به زاهدان است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز با تاکید برانیکه به غیر از این خط گاز از طریق یک خط لوله 16 اینچ به شهر زاهدان می رسد نقل کرد: این پروژه 800 میلیارد تومان سرمایه ضروری دارد که تاکنون 550 میلیارد تومان برای ان مخارج شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به این که تاکنون این خط لوله 74 درصد پیشرفت داشته است نقل کرد" همزمان با راه اندازی این خط در بهار سال 96 و گاز دار شدن مردمان زاهدان خط لوله لوله گاز ایرانشهر به چابهار کلنگ می خورد که این خط قادر هست علاوه بر گاز مردمان چابهار، گاز پتروشیمی های مکران را نیز تامین کند.

تربتی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان حدود 680 هزار خانوار ساکن هستند که این خط 36 اینچ قادر هست گاز 120 هزار خانوار را در فاز اول تامین کند و مردمان زاهدان پس از سال ها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

*****************************

مطلب از : سوسن چ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شراب لعل و جای امن و يار مهربان ساقی ««« »»» دلا کی به شود کارت اگر اکنون نخواهد شدپیشرفت 74 درصدی خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان


TT / 33 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : سوسن چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ایرانشهر
برچسب ها : لوله , زاهدان

مطالب مرتبط