پیشرفت گردش خون با برخی غذاها و غذاها (2 عکس)

بهبود گردش خون با بعضی غذاها و خوراکی ها

عکس شماره 1 ⇩

خوب ترین روش برای پیشرفت گردش خون و جلو گیری از مریضیهای قلبی بهره گیری از یک برنامه غذایی سلامت و متعادل است که حاوی یک دنیا میوه و سبزیجات جور وا جور باشد.

برنامه غذایی معقول برای پیشرفت گردش خون

خوب ترین روش برای پیشرفت گردش خون و جلو گیری از مریضیهای قلبی بهره گیری از یک برنامه غذایی سلامت و متعادل است که حاوی یک دنیا میوه و سبزیجات جور وا جور باشد. برنامه غذایی شما میبایست حاوی آنتی اکسیدان، فیبر، اسیدهای روغنی امگا3 و مواد معدنی باشد. افزون بر آن این مواد مغذی برای سلامت کلی اندام هم لازم می باشند. خوب ترین ماده های خوردنی برای سلامت گردش خون عبارتند از:


پیشرفت گردش خون با پیاز و سیر

پیاز و سیر از ایجاد پلاک در عروق خونی پیش گیری می کنند. این دو چرک خشک کن و پالایش کنده های طبیعی خون می باشند که به پیشرفت ایمنی اندام و نبرد با عفونتها یاری میرسانند.

پیشرفت گردش خون با شکلات تیره

شکلات تیره گذشته از مزه دلپذیری که دارد غنی از مواد مغذی و فلاونوئید هایی است که به پیشرفت جریان خون در اندام یاری رسانده و سطح کلسترول و بیماری فشارخون را کم میکنند. همچنین شکلات به عنوان تحریک کننده تولید سروتونین serotonin و فنیل اتیل آمین Chocolate شناخته میشه که سبب کاهش دلهره در اندام میشوند.


پیشرفت گردش خون با مرکبات

مرکبات دارای ویتامین C می باشند که سبب ازدیاد گردش خون میشه و با فواید آنتی اکسیدانی که دارند به حذف سموم از اندام یاری میرسانند.


پیشرفت گردش خون با فل فل چیلی

فل فل چیلی با تحریک عکس العملهای مثبت جریان خون در سر تا سر اندام را پیشرفت می بخشد.


پیشرفت گردش خون با روغن زیتون

روغن زیتون غنی از آنتی اکسیدان های طبیعی و ویتامین های E، K و D است که برای جریان خون مفیدند. همچنینن سبب ازدیاد اشتها و پیشرفت تراکم استخوان میشه. روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان فنولیک phenolic است که از اندام درمقابل مریضیهای قلبی نگهداری می کند.


پیشرفت گردش خون با آجیل ها و دانه ها

مصرف آجیل ها و دانه ها معمولا به پیشرفت شادابی پوست و مو یاری میرساند. آجیل ها و دانه ها حاوی ویتامین B3، نیاسین و اسیدهای روغنی امگا3 می باشند که شما را از اختلالات گردش خون و مریضیهای قلبی حفظ می نمایند.


پیشرفت گردش خون با ورزش

ورزش یکی از موثرترین راههای پیشرفت سلامت گردش خون است و این بدان معناست که شما میبایست در فعالیت های شدید جسمی حضور به عمل آورید. تحقیقات نمایان کرده اند که ورزشهای راحت مثل راهپیمایی، شنا یا دوچرخه سواری به مدت 30 درقیقه در روز هم برای حفظ سلامت گردش خون معقول است. برای ورزش کردن هرروز وقت بگذارید به ویژه اگه پشت میز نشین می باشید.


بعضی از گیاهانی که برای سلامت گردش خون سودمند می باشند برای داشتن یک سبک حیات سلامت هم مفیدند. این گیاهان عبارتند از:

پیشرفت گردش خون با چای سبز

تحقیقات نمایان کرده اند که چای سبز دارای فواید طبی فراوانی از جمله پیشرفت کارنامه سلولهای خونی در عروق خونی. آشامیدن چای سبز به طور منظم قادر هست خطر بیماری مثل مریضیهای قلبی و بیماری سرطان را کم کند. برای این که نتایج بهتری صاحب شوید از چای سبز ارگانیک بهره گیرید.


پیشرفت گردش خون با جینگوبیلوبا

عکس شماره 2 ⇩
عکس پیشرفت گردش خون با بعضی غذاها و غذاها

جینگوبیلوبا Ginkgo biloba یکی از کهنه ترین گونه های درخت روی زمین است. این درخت فواید آنتی اکسیدانی توانا داشته و چندین هزار سال است که در معالجه اختلالات خونی و حافظه به کار گرفته میشود. این گیاه با کاهش چسبناکی پلاکت ها و انقباض عروق خونی به پیشرفت گردش خون یاری میرساند. جینگو بیلوبا با پیشرفت جریان خون تأثیرات آلزایمر را کم میکند.


پیشرفت گردش خون با قره قاط

هر چند قره قاط Bilberry معمولا در معالجه اسهال به کار گرفته میشود ولی فواید رقیق کنندگی خون هم دارد. به این سبب در بیماری نارسایی وریدی که بدلیل عروق لطمه خورده شکل گرفته باشد به کار گرفته میشود. تحقیقات نمایان کرده اند که بیلبری سبب پیشرفت جریان خون شده و در معالجه آترواسکلروز atherosclerosis کمک کننده است.


پیشرفت گردش خون با جعفری

جعفری Parsley افزون بر دوست داشتنی زیادی که در پخت انواع مختلف غذا دارد بخاطر فواید منبسط کننده عروق vasodilation یکی از اصلیترین اجزای کامل کننده های گیاهی است خلال این که غنی از ویتامین b12 و C هم است.


پیشرفت گردش خون با پوست درخت بید ویلو بارک

آنالیز علمی نشان داده است که پوست درخت بید ویلو بارک willow bark حاوی سالیسین salicin است، ماده ای شیمیایی مشابه آسپرین. ویلوبارک صدها سال است که به صورت باستانی برای معالجه درد و ورم تجویز میشه. ماده فعال سالیسین موجود در آن با رقیق کردن خون سبب پیشرفت گردش خون در اندام میشه.


پیشرفت گردش خون با فل فل کاین

فل فل کاین Cayenne pepper حاوی کپسایسین capsaicin است که علت ایجاد مزه تند فل فل است. کاین به طور باستانی به عنوان معالجه مشکلاتی از قبیل درد مزمن، گردش خون ضعیف، سر درد، گلودرد و دندان درد به کار گرفته میشود.


پیشرفت گردش خون با شاه بلوط

تحقیقات نمایان میکند که مصرف شاه بلوط Horse Chestnut نپخته قادر هست مرگبار باشد. اما اگه به خوبی پردازش شود قادر هست برای معالجه نارسایی گردش خون به کار گرفته بشود.


پیشرفت گردش خون با زالزالک

زالزالک Hawthorn با پیشرفت کارنامه عضلات قلب و منظم ضربان قلب، گردش خون را در اندام پیشرفت می دهد.


پیشرفت گردش خون با ریشه زنجفیل

زنجفیل دارای فواید منبسط کننده است و به انبساط عروق و بنابراین گردش خون بهتر در اندام یاری میرساند. افزون بر آن زنجفیل فواید پیشرفت دهنده تندرستی دیگری هم دارد از جمله پیشرفت حالت تهوع و سوء هاضمه. زنجفیل ضد ویروس و ضد ورم است و برای سرماخوردگی، بیماری آنفلوآنزا و مرمت بافت ها معقول است. یک لیوان چای زنجفیل در روز راهکاری معقول برای پیشرفت گردش خون و دستگاه ایمنی در اندام است.


موردی که میبایست توجه کنید

پیش از مصرف هر کدامین از کامل کننده های گیاهی میبایست حتماً درباره تداخلات طبی آنها با پزشکتان رایزنی نماید. به خاطر داشته باشید که مصرف این کامل کننده ها در وقت غلط یا مقدار زیاد آن قادر هست برایتان پر خطر باشد.

اگه میخواهید بیشتر بدانید : علائم فقدان اکسیژن در خون

اگه میخواهید بیشتر بدانید : علائم گردش خون ضعیف چه چیزی است؟

اگه میخواهید بیشتر بدانید : پیشنهادهایی برای پاهای خسته(1)

اگه میخواهید بیشتر بدانید : خواهشاً به کمخونی لطف نفرمائید؟!
- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد -

نگارش : آرمين غ.

تغذیه و بیماری ها در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر کس از مهره مهر تو به نقشی مشغول ««« »»» عاقبت با همه کج باخته‌ای يعنی چهپیشرفت گردش خون با برخی غذاها و غذاها (2 عکس)


TT / 389 --- TP / 36%

گردآوری شده توسط : آرمين غ.
تاریخ گردآوری : 2018-03-11
در دسته بندی : غذاها
برچسب ها : خوراکی

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :