با این پیشنهادها حقیقتا قادر هستید پس انداز کنید

با این توصیه ها واقعا می توانید پس انداز کنید


حالا که قلک سبزرنگم، جای خود را به حساب بانکی داده است، می توانم خوب ترین راهکارها را برای پس انداز مصرف بکنیم و در عین حال، زیانی به کیفیت حیاتم نزنم. رازهای پس انداز من اینها هستند.

من سود متوسطی دارم که هر ماه میبایست قسمتی از آن را به بیمه بازنشستگی ام اختصاص دهم. افزون بر این، هر سه ماه هم مسافرتی به خارج از کشور دارم. اوضاع مالی من همیشه همین طور بوده است و می توانم نقل بکنم که فوت وفنهای پس اندازی که مصرف میکنم به من اجازه می دهند که از پس هزینه حیاتم بر آیم. حالا می خوام این تکنیک ها را به شما آموزم.

پیشنهادهای حقیقی برای پس انداز کردن

من دوستانی دارم که سه برابر حقوق زیاد تری در ارتباط با من می گیرند، اما معضلات خیلی زیاد تری برای پس انداز دارند. تفاوت من و آن ها در چیه؟ تمرین! زمانی که نو بالغ بودم، قلک سبزرنگی داشتم که سکه ها و پول های خرد را در آن می ریختم. آن سکه ها راز بزرگ زندگی من بودند.

فرآیند پس انداز را پرشور کنید

پس انداز کردن برای من همیشه جاذبه زیادی داشت که علت آن، ماهیت مخفیانه و اسرار آمیز پس انداز بود. هر بار که دوستانم پول شان را صرف خرید ابزار غیر لازم میکردند، از خودمن سؤال میکردم آن ها به چه صورت قادر هستند پولی را که به رحمت کسب کرده اند، خرج چیزهای بیهوده کنند.
از مکانی شنیده بودم که همیشه ده در صد درآمدم را در حسابی جداگانه بگذارم یا در بیمه بازنشستگی سرمایه گذاری کنم و هیچ گاه به سراغ آن پول نروم. این توصیه را درپیش رو گرفتم و متوجه شدم که وقتی آن پول از پیش چشمم رانده میشود، احتیاج به آن هم نخواهم یافت و از سوی دیگر، قوت قلبی به خاطر آن داراییم خواهم داشت.

همیشه خرید از حراجی به صرفه نیست

همه دل باخته معامله های خوب هستند. اما من روش خودمن را درپیش رو می گیرم؛ صبر و زمان بندی. تبلیغ های بازرگانی زیادی در پیرامون نگاه میکنم، اما به خودمن نقل میکنم که برای خرید میبایست منتظر مانم تا کالا شگفت انگیزی را خریداری کنم. این که چیزی حراج خورده است، علت نمیشه که حتماً ارزش پول تان را داشته باشد. بعضی از مرغوبترین لباس ها و کفشهایی را که در کمدم هست، با گران کمتر از قیمت یک قهوه لاته خریداری کرده ام؛ باور کنید!

کارهای خدماتی را با قیمت کمتری به انجام رسانید

من همیشه دل باخته رسیدگی به مو هایم بودم، اما از کی تاالآن این طور شده است که برای کوتاه کردن مو میبایست این قدر پول بدهیم؟! اصلا قادر نیستم خودمن را قانع کنم تا پول خرید یک هفته خواروبار خانه را بدهم و مو هایم را کوتاه کنم. این طور شد که بر آن شدم به آرایشگاه هایی بروم که کارآموز و احتیاج به نمونه مدل مجانی دارند.
این طور آرایشگاه ها را که درپی نمونه مدل مجانی هستند در هر شهر بزرگی قادر هستید یابید. ساده نقل بکنم، قادر هستید به یکی از خوب ترین آرایشگاه ها بروید و به ازای مبلغی بسیار کم، خدمات عالی گیرید.

خود را وادار به خرج کردن نکنید

من خیلی دیر متوجه این بحث شدم. در جوانی همیشه رویدادهایی مثل ضیافتهای تولد، مراسمها و برنامه دور همی ها در کافه و غذاخوری رخ می دهند که پول تان را مثل یک جاروبرقی می بلعند! بسیار آسان امکان می دارد دچار این رویدادها شوید.
چنانچه هر بار که یکی از دوستانم مرا به کافه فراخوان می کرد جواب مثبت می دادم، دیگر قادر نمیبودم با نگاشتن این مقاله در رابطه با پس انداز کردن پول، توجه شما را به خود جلب کنم. البته در موقعیت های ویژه هیچگاه فراخوان کسی را رد نمیکردم، اما زمانی که «نه» نقل کردن را تمرین کردم، توانستم زمان زیاد تری برای مطالعه، نگاه کردن برنامه های دلخواه یا از همه بهتر، خواب، یابم! و در عین حال پولم را هم پس انداز می کردم.

وظیفه تان را با خود شما معلوم کنید

من کارت های اعتباری گوناگونی دارم اما سعی می کنم با بهره گیری از ابزاری بنام Mirt.com، حواسم به همه حساب هایم باشد. همچنین در آغاز ماه، مقدار هزینه را حدس میزنم تا در صورت احتیاج، با احتیاط زیاد تری پول خرج کنم.
وقتی به درستی آگاه باشین که پول تان را صرف چه چیزهایی میکنید، پس انداز کردن ساده تر، قابل مدیریت تر و خوشبینانه تر میشود. از بقیه با اهمیت تر این است که چنین رفتاری، به پس اندازی چشمگیر در آتیه خواهد انجامید.
قسمتی از فرآیند پس انداز را میبایست با امتحان و خطا پیش ببرید و بخش دیگر آن را با مطالعه و ازدیاد سواد مالی تان پیشرفت ببخشید. البته پیشنهادهای زیادی در این زمینه یافت می شود که همه آن ها کاربردی و عملی نمی باشند. میبایست نگاه بکنید چه راهکاری برایتان کارساز است. من هم دقیقا همین کار را کردم.


چنانچه میخواهید بیشتر بدانید : ده علت پدربزرگانه برای پس انداز کردن

چنانچه میخواهید بیشتر بدانید : پس انداز کردن پول با هفت روش ساده

چنانچه میخواهید بیشتر بدانید : خوب ترین روش پس انداز کردن، پس انداز با قلک های شیشه ای است!!

-------------------------------------

مطلب از : سالومه .ی

اقتصاد خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی چو شاه نوش کند باده صبوح ««« »»» گو جام زر به حافظ شب زنده دار بخشبا این پیشنهادها حقیقتا قادر هستید پس انداز کنید


TT / 258 --- TP / 30%گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2018-04-08
در دسته بندی :
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :