چانگ: بابت شکست برابر کشورمان ایران متاسفم

چانگ: بابت شکست مقابل ایران متاسفم

در پی ثبت چهارمین شکست متوالی برابر کشورمان که از آن به عنوان فاجعه فوتبال کره نام برده شد، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور به صورت مجلسی از مردمان عذرخواهی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، با ثبت چهارمین شکست متوالی 1-0 برابر کشورمان که برای اولین بار در تاریخ رقابت این دو کشور مدعی فوتبال در قاره کهن رقم خورد، رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی با افزایش فشار انتقادات به عذرخواهی مجلسی از مردمان این کشور توجه کرد و نوید داد به زودی شاهد درخشش دوباره ببرهای آسیا در رقابت های نگاه کن المللی خواهند بود.


چانگ میون جیو در گفت و گوای با یونهاپ کره گفت: «از اینکه بخواهیم پس از شکست برابر کشورمان آن هم تنها با گذشت چهار بازی از مقدماتی جام جهانی اینشکلی ناامید شویم، اصلا حس خوبی ندارم؛ گرچه وظیفه خودم آگاهی میدارم به صورت مجلسی از طرف فدراسیون فوتبال، کادر فنی و اعضای تیم ملی از تمام مردمان به دلیل شکست در تهران عذرخواهی کنم».


او در ادامه اضافه کرد: «همواره رقابت های مقدماتی جام جهانی دشوار بوده و در این دوره دشوارتر هم شد چون در گروهی قرار گرفتیم که مدعیان آماده ای دارد. در حال حاضر، ما دنبال از یاد بردن اتفاقات بازی با کشورمان هستیم؛ چون یک بازی اصلی با ازبکستان جلو رو است که باید حتما در آن برنده شویم و دوباره به جایگاه خود در جدول نظم و ترتیب ببخشیم».


رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی در ادامه، به انتقادات از اشتیلیکه و شایعه برکناری او نیز واکنش نمایان کرد و تصریح کرد: «متاسفانه تفاوت هایی میان فرهنگ غربی با فرهنگ کشورهای آسیایی به خصوص کره وجود دارد که همین تفاوت ها زمینه سوء تفاهم های اخیر را فراهم کرد. در کشورهای غربی و اروپایی مربی بیشتر به یک متخصص شبیه است در حالی که برای ما مربی نقش یک پدر و رهبر را بازی می کند؛ از همین رو مییاندیشم انتقادات اخیر از اشتیلیکه چندان منطقی نباشد؛ گرچه خود او هم اعتقاد دارد باید از این پس بیشتر مراقب گفتمانهایش باشد».


چانگ در پایان از کره ای ها درخواست دست از انتقادات بردارند؛ چون در حال حاضر کره بیشتر از هر چیزی به آرامش نیاز دارد تا بتواند در مسیر صعود به جام جهانی قرار بگیرد. مورد جالب در خصوص رئیس فدراسیون کره جنوبی به حضور او در این سمت در سه شکست اخیر کره ای ها مقابل کشورمان باز می گردد که انتقادات فراوانی برایش در پی داشت و باعث شد تا چانگ با میانگین همکاری 15 ماهه با مربیان تیم ملی از حیث تغییرات روی نیمکت رهبری رکورددار شود.


-- با تشکر از انتخاب شما --

تهیه کننده : آفتاب ف.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده خور غم مخور و پند مقلد منيوش ««« »»» اعتبار سخن عام چه خواهد بودنچانگ: بابت شکست برابر کشورمان ایران متاسفم


TT / 49 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : آفتاب ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : متاسفم
برچسب ها : ایران , چانگ

مطالب مرتبط