چطور اپل آیفون خود را به مودم مبدل کنیم؟ (10 عکس)

چگونه آیفون خود را به مودم تبدیل کنیم؟

هات اسپات کردن و اشتراک‌گذاری اینترنت موبایل با سایر دستگاه‌‌ها در iOS اندکی پیچیده‌تر از اندروید است. چنانچه از کاربران آی او‌ اس هستید و بارها به بهره گیری از این توانایی گوشی هوشمند نیاز پیدا کرده‌اید، این تعلیم را از دست ندهید.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس چطور آیفون خود را به مودم مبدل کنیم؟

احتمالا برایتان رقم خورده که در راه باشید و تبلت یا لپ تاپتان نیز همراهتان باشد، اما به دلیل عدم وای فای قادر نباشید به اینترنت متصل شوید. با توجه به این که بسیاری از کارهای ما امروزه به مدد اینترنت انجام می شود، این موقعیت امکان می دارد بسیار وحشتناک باشد. اما چنانچه تلفن همراهتان با شما باشد و اینترنت همراه را روی آن فعال کرده باشید، به آسانی قادر هستید اینترنت همراه موبایلتان را با لپ تاپتان یا حتی گوشی های دیگر به اشتراک قرار بدهید.

هات اسپات کردن گوشی یا اشتراک قرار دادن اینترنت موبایل با سیستم های دیگر در سیستم های اندرویدی به آسانی امکان پذیر است، اما در سیستم عامل iOS این کار اندکی پیچیده است. از آنجا که طیف زیادی از کاربران ایرانی امروزه از سیستم های آی اواسی بهره میگیرند، این راهنمای جامع را برای کاربران این سیستم عامل آماده کرده ایم. توجه داشته باشید که بعد از اشتراک قرار دادن اینترنتتان، حواستان به مصرف دیتا باشد! چون امکان می دارد با کمی بی توجهی، تمام حجم نقشی را که تهیه کرده اید، به کار برید.

راهنمایی که در ادامه می آید برای سیستم های آیفون 4اس، آیفون 5، آیفون 5اس، آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6اس، آیفون 6اس پلاس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس و تبلت های آیپد پرو، آیپد 2 و بالاتر و آیپاد تاچ نسل پنجم قابل استفاده است.

1. به Settings بروید.

2. گزینه Cellular را برگزید.

3. بر روی گزینه Cellular Data Options ضربه بزنید.

4. گزینه Cellular Data Network را برگزید.

5. منو را پایین ببرید تا به کادر Personal Hotspot برسید. در این قسمت برای گوشی خود یک یوزرنیم و رمز عبور تعیین کنید و به منوی پیش بازگردید.

6. حال در این منو گزینه تازه ای با عنوان Personal Hotspot به وجود آمده است. با ضربه زدن بر روی آن قادر هستید هات اسپات را فعال یا غیر فعال کنید و یا رمز را عوض کنید.

7. هنگامی که پرسونال هات اسپات را فعال می کنید، سایرین قادر خواهند بود به مدد رمزی که در صفحه پرسونال هات اسپات درج شده است، به گوشی شما متصل شوند که اکنون مانند مودم عمل می کند.

8. چنانچه بخواهید رمز موردنظر را عوض کنید، فقط کافی است که روی بخش Wi-Fi password ضربه بزنید و در کادر بازشده جدید، رمز موردنظرتان را وارد کنید.

تصویر و عکس شماره 10 ⇩
تصویر و عکس چطور آیفون خود را به مودم مبدل کنیم؟

**************************

تهیه شده توسط: سپيده ز.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خدا را چون دل ريشم قراری بست با زلفت
««« »»»
بفرما لعل نوشين را که زودش باقرار آرد

چطور اپل آیفون خود را به مودم مبدل کنیم؟ (10 عکس)

TT / 194 — TP / 41%

نظر دهید