چطور از شر جوش های سر مشکی رها شویم؟

چگونه از شر جوش های سر سیاه خلاص شویم؟

آنها توسط ترشح بیش از حد سبوم (غدد برون ریز میکروسکوپی در پوست) یا پوست خشک که باعث بسته شدن منافذ می‌شود


چطور از شر جوش های سر مشکی خلاص شویم؟

آنها توسط ترشح بیش از حد سبوم (غدد برون ریز میکروسکوپی در پوست) یا پوست خشک که باعث بسته شدن منافذ می‌شود، ایجاد می‌شوند. اگرچه گاهی اوقات امکان می دارد بنظر برسد که بخاطر ناپاکی بوجود می‌آیند، اما اصلا اینطور نیست، و اسکراب یا شستن بیش از حد صورت، مددی به برطرف کردن آنها نمی‌کند. پاک کردن منافذ پوست (مکانی که جوش‌های سرسیاه از آن سر در می‌آورند) در واقع تنها راه برای برطرف کردن این جوش‌های اذیت کننده و ناخوشایند است.

جوش‌های سرسیاه، در واقع چیزی بیشتر از یک جوش بدون سر روی آنها نیستند. آنها به دلیل اکسیداسیون سبوم در هنگام تماس با هوا مشکی می‌شوند. این فقط هنگامی اتفاق می‌افتد که منافذ پوست باز هستند، که توضیح می‌دهد چرا اسکراب زاید، تنها اوضاع را بدتر می‌کند.

پاک کردن منافذ بدون بهره گیری از اسکراب می‌تواند براحتی با داروهای خانگی طبیعی انجام شود. این درمان‌ها توسط هزاران نفر که ناگزیر بودند با جوش‌های سرسیاه مبارزه کنند، به کار گرفته شده و بارها و بارها ثابت شده که نقش می دارند. اگه می‌خواهید فورا از شر جوش‌های سرسیاه خلاص شوید، هر یک از درمان‌های خانگی زیر را آزمایش کنید تا درخشش سالمی که پوستتان سزاوارش است را به آن برگردانید.


برطرف کردن جوش سر مشکی با جوش شیرین

مدت درازی است که جوش شیرین برای مصارف گوناگون در خانه به کار می‌رود و درمان جوش‌های سرسیاه در بالای این لیست قرار دارد. همچنین اگه علاوه بر جوش‌های سرسیاه، مشکل آکنه نیز دارید، برای درمان آن هم مفید است. جوش شیرین به برطرف کردن ناپاکی و چربی که در منافذ متصل به پوست شما گیر کرده اند کمک می‌کند. اگه چه جوش شیرین مانند یک جادو عمل می‌کند، اما نباید بیش از حد به کار گرفته شود، چون پوستتان را به سرعت خشک خواهد کرد.


برطرف کردن جوش سر مشکی با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ برای پوست سالم بسیار مفید است، و سرشار از مواد مغذی مورد نیاز پوست برای سالم ماندن می‌باشد. بهره گیری از سفیده تخم مرغ بعنوان ماسک صورت، تاثیر زیادی در سفت کردن پوست و همچنین برطرف کردن هرگونه ایراد ناخواسته پوست دارد. شما به ۳ سفیده تخم مرغ جداگانه نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آنها بهره گرفته خواهد شد:

_ برای بهره گیری از ماسک سفیده تخم مرغ، اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان انتشار دهید. یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود. به همین ترتیب، دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان قرار بدهید و اجازه دهید خشک شود و در آخر، سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را گذارید. هنگامیکه سفیده‌های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد.

دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید. اگه این کار را چندین بار در هفته بمدت ۲ ماه تکرار کنید، نگاه خواهید کرد که جوش‌های سرسیاه ناپدید می‌شوند و برای همیشه از شرشان خلاص می‌شوید!


برطرف کردن جوش سر مشکی با چای سبز

اگه مزایای فعلی چای سبز که از آن آگاهید از نظر شما کافی نیست، باید آگاهی بدارید که برای برطرف کردن جوش‌های سرسیاه نیز شگفت انگیز است. تمام چیزی که نیاز دارید، برگ‌های خشک چای سبز و کمی‌ آب است. برای برطرف کردن جوش‌های سرسیاه کافی است چندین قاشق چایخوری از برگ‌های خشک چای سبز را تهیه کند کنید و به آن آب افزایید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید.

این خمیر را روی جوش‌های سرسیاه بمالید و چندین دقیقه مالش دهید. اجازه دهید چندین دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. این، تمام آلودگی‌ها را از منافذ شما خواهد زدود و اثر مثبتی بر پوست‌های چرب می‌گذارد. اگه ۳ بار در هفته از این خمیر بهره گیرید، متوجه می‌شوید که یک درمان خانگی عالی برای خلاص شدن با سرعت از شر جوش‌های سرسیاه است.


برطرف کردن جوش سر مشکی با خمیر عسل و دارچین


شما از پیش می‌دانید که عسل برای برطرف کردن جوش‌های سرسیاه شگفت انگیز است، اما افزودن عسل به دارچین، قدرت آن را بیشتر می‌کند! عسل حاوی عوامل ضد باکتری است که بدن شما به آنها نیاز دارد، و بخاطر فایده چسبندگی اش، به بیرون کشیدن ناپاکی از منافذ شما کمک می‌کند. دارچین به بهبود گردش خون در صورت شما یاری خواهد رساند و باعث می‌شود پوست، صاف و سالم بنظر برسد.

برای تهیه کردن این خمیر، یک قاشق غذا خوری عسل را با یک قاشق غذا خوری دارچین ترکیب نمایید تا به شکل خمیر در آید. این خمیر را مستقیما به جوش‌های سر مشکی بمالید و با یک نوار نازک از پارچه پاک پنهان بکنید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد. اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه بماند. نوار را جدا کنید و پوستتان را با آب گرم بشویید. تکرار کردن این کار، چندین بار در هفته باید تا حد زیادی به خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه اذیت کننده یاری رساند.


برطرف کردن جوش سرسیاه با عسل

عسل برای بسیاری از درمان‌های خانگی شگفت انگیز است، و یک راه عالی برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه بطور طبیعی می‌باشد. فواید ضد باکتریایی عسل برای جوش‌های اذیت کننده مفید بوده، و برای درمان تمام معضلات مرتبط با پوست چرب (از جمله دانه‌های سرسیاه) موثر واقع می‌شود.

تمام کاری که باید به انجام رسانید، آن است که عسل را روی جوش‌های سرسیاه بمالید، حدود ۱۰ دقیقه منتظر مانید، و سپس با آب گرم بشویید. عسل خام و ارگانیک، خوب ترین گزینه برای این کار است، و باید چندین بار در هفته به کار گرفته شود تا زمانیکه مشکل از بین برده شود.

به منظور بهره گیری از جوش شیرین برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه، ۲ یا ۳ قاشق غذا خوری جوش شیرین را با آب ترکیب نمایید تا به شکل یک خمیر نرم در آید. این خمیر را با بهره گیری از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره ای، روی هر مکانی که متوجه جوش‌های سرسیاه شدید انتشار دهید. قرار بدهید چندین دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. بهره گرفتن از این خمیر فقط ۲ بار در هفته باید جوش‌های سرسیاه را بسرعت خشک کند و صورت شما را عاری از جوش نماید.

صرفنظر از مواردی که در بالا گفته شد، راه‌های متعددی وجود دارند که مفید خواهند بود، از جمله روغن درخت چای، خمیر دندان، آب گوجه فرنگی و غیره. یافتن روش عالی ای که بیشتر از بقیه برای شما نقش می دارد، یک نوع آزمون و خطاست. شما پوستتان را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسید و روشی که برای شما و پوستتان از بقیه اثرگذار تر است، یک موضوع کاملا شخصی خواهد بود.

این درمان‌های موثر خانگی برای خلاص شدن از شر جوش‌های سرسیاه، محل خوبی برای شروع درمان این جوش‌ها بطور طبیعی هستند. پاک نگه داشتن پوست و بهره گیری از این روش‌های جامع، پوستتان را شفاف و عاری از جوش‌هایی نگه می‌دارد که مانع درخشش پوستتان می‌شوند


**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: سيامك ع.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل ريش مرا با لب تو حق نمک ««« »»» حق نگه دار که من می‌روم الله معکچطور از شر جوش های سر مشکی رها شویم؟


TT / 190 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : خلاص
برچسب ها : سیاه

مطالب مرتبط