چطور معضل عمر کم باتری موبایل خود را از بین بریم؟

چگونه مشکل عمر کم باتری گوشی خود را برطرف کنیم؟

در این مطلب قصد داریم به شناسایی راهکارهایی توجه بکنیم که قادر هستند مشکل مصرف زیاد باتری در گوشی ها را از بین برند. با ما همراهی کنید.
کلیک – مصرف زیاد باتری در گوشی قادر هست عوامل زیادی داشته باشد. بعضی از تنظیمات گوشی و همچنین عادات بد در هنگام بهره گیری از گوشی قادر هست مصرف باتری را زیاد کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی معضلات احتمالی که قادر هستند موجب بیش تر شدن مصرف باتری شوند، توجه بکنیم و راه چاره هایی برای از بین بردن آن ها اظهار خواهیم کرد.

 1. آغاز باید نگاه بکنید که مقدار مصرف هر یک از قسمتهای گوشی چه مقدار است
 • در موبایلهای اپل آیفون برای مشاهده مقدار مصرف قسمتهای گوناگون گوشی از زمان واپسین شارژ، باید جاده Settings>General >Usage>Battery Usage>Battery Percentage>On را دنبال کنید.
 • در موبایلهای گوگل اندروید هم قادر هستید در بخش Battery در تنظیمات گوشی، مقدار مصرف و تاریخ مختصر قسمتهای گوناگون گوشی را بینید.
 1. قادر هستید با برداشتن هر گونه قاب یا پوشش از روی گوشی نگاه بکنید آیا واقعا در مقدار مصرف باتری تحولی بوجود آورده میشود یا نه.
 2. مطمئن شوید که خود گوشی زیانی نگاه نکرده است.
 3. برای پیش گیری از شارژ شدن گوشی سریعی آهسته، از شارژری که همراه با خود گوشی عرضه شده است، بهره گیرید.
 • شارژرهای USB یا شارژرهایی که در ماشین ها به کار گرفته میشوند، با سرعت کمتری گوشی را شارژ می کنند.
 • بهره گیری از گوشی در ضمن شارژ موجب می شود گوشی با سرعت کمتری شارژ شود.
 • شارژ کامل گوشی معمولا چند ساعت طول می کشد
 1. ریست کردن یا خاموش و روشن کردن و یا برداشتن یا جایگزینی باتری
 • با این که وقت یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید (دست کم هفته ای یک بار) تا تطهیر حافظه انجام شود.
 1. از تازه ترین نسخه برنامه ها برای گوشی خود بهره گیرید.
 2. چک کنید و نگاه بکنید که آیا واقعا نحوه استفاده شما از گوشی عوض نشده است و یا مصرف باتری با نصب یک اپلیکیشن جدید عوض شده است یا نه. اگه این چنین است، اپلیکیشن مربوطه را تشخیص دهید و تنظیمات آن را عوض کنید و یا آن را به طور کلی کنار زنید. پس از تغییر در تنظیمات اپلیکیشن یا حذف آن، ۲۴ تا ۴۸ ساعت مصرف باتری را مهار کنید و نگاه بکنید آیا واقعا مشکل از بین برده شده است یا نه.
 3. بررسی اپلیکیشن های گوناگون
 • تمام اپلیکیشن هایی را که از آن ها بهره نمیگیرید، حذف یا غیر فعال کنید.
 • امکان می دارد نصب اپلیکیشن های به وجود آمده توسط توسعه دهندگان مستقل بر روی موبایلهای اندرویدی، مصرف باتری آن ها را به مقدار قابل توجهی زیاد کند.
 • در موبایلهای اپل آیفون هم بهره گیری از سرویس هایی همچون iCloud ،iMessage ،Face Time و همچنین دستیار مجازی Siri قادر هست مصرف باتری را تا مقدار قابل توجهی زیاد کند.
 1. بررسی مقدار توانایی امواج و پوشش دکل های مخابراتی (برای مثال بررسی توانایی امواج شبکه ۱G، ۳G، ۴G، شبکه خانگی، بهره گیری از خدمات شبکه اپراتورهای دیگر و خدمات رومینگ)
 • نوع و توانایی امواج شبکه های گوناگون بر روی مصرف باتری، تاثیر زیادی دارد. در حالیکه امواج شبکه ای که در حال بهره گیری از آن هستید، ضعیف است. مکان خود را عوض کنید تا توانایی امواج خوب تر شود.
 • اگه مقدار توانایی امواج در نواحی پوشش شبکه ضعیف است و با روش های گوناگون تقویت نشد، برای ذخیره سازی شارژ باتری گوشی خود، یا از شبکه وای فای بهره گیرید و یا گوشی خود را در وضعیت هواپیما گذارید.
 1.  تنظیمات صفحه اکران
 • روشنایی: قابلیت تنظیم نور صفحه اکران به صورت خودکار یا Auto Brightness را فعال کنید.
 • هنگامی که نمی خواهید برای مدت طولانی از گوشی بهره گیرید و یا وبگردی کنید؛ قادر هستید مدت زمان فعال بودن صفحه اکران یا قفل شدن به صورت خودکار را بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه تنظیم کنید.
 • والپیپر: مصرف باتری والپیپرهای متحرک بیش از انواع مختلف ثابت آن است.
 1. فعال بودن تواناییهای بی سیم (شبکه وای فای، هات اسپات، بلوتوث و غیره)
 • پیشنهاد داده میشود تنها در زمان بهره گیری از این قابلیت ها، آن ها را فعال کنید. درخلال شایان ذکر است به عنوان مثال وقتی که شبکه وای فای فعال باشد، گوشی شما دائما برای پیدا کردن شبکه وای فای جدید جستجو می کند.
 1. فعال بودن GPS
 • هنگامی که از نقشه یا سایر اپلیکیشن های مکان یاب، بهره نمیگیرید، GPS گوشی را غیر فعال کنید.
 1. تنظیمات متحد سازی ایمیل (Push Email یا Pull Email) با رسانه های آنلاین
 • تنظیمات راجع به متحد سازی (ظرف شویی کردن) را طوری تنظیم کنید تا ایمیل ها با فاصله وقتی زیاد تری چک شوند که موجب می شود ایمیل های جدید کمتر چک شوند و قابلیت Push Email را هم غیر فعال کنید تا ایمیل ها به صورت خودکار به سرویس ایمیل گوشی شما جابجا نشوند و تنها در مواقع احتیاج، این کار انجام شود.
 • قابلیت پوش نوتیفیکشن را فعال کنید (این قابلیت کاربر را از پیام ها و نوتیفیکیشن های اپلیکیشن های گوناگون آگاه می کند) حتی اگه کاربر در حال بهره گیری از آن اپلیکیشن ها نباشد).
 • فواصل وقتی جدید رسانی نوتیفیکیشن های رسانه های آنلاین را تنظیم کنید.
 1. بهره گیری از سرویس های انتشار آنلاین فیلم و موزیک (به عنوان مثال سرویس های Library، Pandora، You Tube، Netflix)
 • انتشار آنلاین فیلم و موزیک موجب می شود مصرف باتری گوشی به مقدار قابل توجهی افزایش یابد و تنها در موقعی این کار را به انجام رسانید که گوشی به برق متصل شده باشد.
 1. ریست فکتوری
 • اگه مطمئن شدید گوشی نیازمند ریست فکتوری است، حتماً تمام اطلاعات خود را به روی حافظه دیگری نگه دارید.
 • همان گونه که می دانید موبایلهای همانند اپل آیفون یا نکسوس، از کارت حافظه حمایت نمی کنند و باید پیش از ریست کردن آن ها، اطلاعات آن ها را بر روی یک کارت حافظه یا رایانه نگه دارید.
 • فکتوری ریست در بعضی از موبایلهای اندرویدی موجب می شود تمام تنظیمات به وضعیت کارخانه بر گردد؛ پس امکان می دارد آپدیت خودکار اپلیکیشن ها غیر فعال شود و اپلیکیشن ها آپدیت نشوند و بنابراین مصرف باتری به خاطر آپدیت نبودن بعضی از اپلیکیشن ها افزایش یابد.
 • در موبایلهای اپل آیفون هم بعضی از تنظیمات با ریست شدن گوشی عوض میشوند و امکان می دارد بعضی از اپلیکیشن ها به صورت خودکار بارگزاری نشوند که قادر هست در مصرف باتری مؤثر باشد.
 • پس از این که گوشی خود را ریست کردید، تنها مخاطبان را مجدداً نگه دارید و از سرویس ایمیل بهره گیرید و اطلاعات دیگر مثل عکس ها و تصاویر، اپلیکیشن ها و فایل های موزیک را که قادر هستند منبع مشکل مصرف زیاد باتری باشند، به گوشی جابجا نکنید و مصرف باتری را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت چک کنید. اگه مشکل مصرف باتری حل شد، اپلیکیشن ها و سایر اطلاعات را هم به گوشی جابجا کنید و مجدداً نتیجه را چک کنید. اگه مصرف باتری مجدداً بالا برده شد، نگاه بکنید کدام یک از اپلیکیشن ها موجب ایجاد مشکل شده است.

***پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: ترانه ق.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کس به دور نرگست طرفی نبست از عافيت ««« »»» به که نفروشند مستوری به مستان شماچطور معضل عمر کم باتری موبایل خود را از بین بریم؟


TT / 346 --- TP / 30%

گردآوری شده توسط : ترانه ق.
تاریخ گردآوری : 2017-01-10
در دسته بندی : تبلت و موبایل
برچسب ها : برطرف , باتری , گوشی

مطالب مرتبط