چفیه ای که همچون مدال المپیک بود

چفیه ای که همچون مدال المپیک بود

صبح امروز جمعی از نخبگان کشور در حسینیه امام خمینی(ره) با آیت الله خامنه ای دیدار کردند که این دیدار حاشیه‌هایی را دارا بود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشجوی دکتری بود و در زمینه نانو فعالیت می‌کرد، دل پری از دست اندرکاران داشت رو به هرکس که نزدیکش بود می‌گفت «باید کارت ملاقات همراهتان باشد، وسایل زاید هم نداشته باشید» شور عجیبی در چهره‌اش و دیگر نخبگان بود عمدتا از دیگر نقاط کشور خود را به حسینیه امام خمینی (ره) منتقل کرده بودند.

با هم وارد حسینیه شدیم گویی محیط برایشان تازگی داشت برخی سعی می‌کردند اشک شوق دیدار رهبر را مخفی کنند بعضی دیگر دنبال وضوخانه بودند یکی می‌گفت درد دلمان را به آقا می‌گویم. کمی آن طرف‌تر چند دانش آموز المپیادی نشسته بودند حس کنجکاوی در نگاهشان موج می‌زد، طوری به در و دیوار نگاه می‌کردند گویی قرار بود سوالات المپیادشان از آن مکان نقش شود.

دل‌های پرشور بدیعی نوحه امام حسین (ع) را به گوش جان می‌پذیرفتند، پس از نوحه‌خوانی و سینه‌زنی رفته رفته تحرکات نشان از ورود آقا می‌داد. فرزندها چشمشان به محل های احتمالی داخل شدن رهبری دوخته بودند.

آقا که وارد شدند شعارها کوبنده‌تر شد « ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده».

پس از قرائت قرآن کریم اجراکننده پشت تریبون قرار گرفت خودش هم جزو نخبگان بود رتبه 3 کنکور سراسری چند سال قبل با کلی انرژی و البته لرزش صدا؛ یکی یکی سخنرانان منتخب را صدا می‌زد و هر کدام هم پس از ایراد سخنان خود نزد آقا می رفتند دست بوسی و گرفتن چفیه هم که نقل و نبات این طوری دیدارهاست.

یکی از نخبه‌ها که سابقه سکونت در چند کشور از جمله آلمان و هنگ کنگ را داشت پشت تریبون قرار گرفت و نقل کرد: من به نوشته سخنانی که نوشته‌ام کاری ندارم و دلم می‌خواهد هر چه دلم می‌خواهد نقل بکنیم اجازه هست که آقا نیز در جواب با لبخندی موافقت خود را بیان کردند. در انتهای سخن خود نیز با سرعت قبل آقا رفت و چفیه را گرفت و طوری از بالای سکو به پایین آمد که انگار از سکوی قهرمانی به پایین می‌آید این عمل باعث خنده حضار شد.

اجراکننده برنامه که خود نیز از سخنرانان بود در بخشی از صحبت‌هایش با نقد از برخورد بالا به پایین ساکنان تهران نسبت به دیگر هموطنان و به وعده ای شهرستان‌های دیگر واکنش آیت الله خامنه ای را در پی داشت آقا در پاسخ به این اعتراض فرمودند «خودشان مگر کجایی هستند برای نمونه خود من هم از شهرستان به تهران آمده ام» در این ضمن صدای انفجار خنده حضار محیط حسینیه امام خمینی را فرا گرفت.

سورنا ستاری معاون علمی و تکنولوژی رئیس جمهور در بخشی از صحبت‌های خود ضمن تاکید بر نبود حضور وزیر تعلیم و پرورش در این دیدار از خدمات وی در بخش نخبگان تقدیر کرد.

وقتی که ستاری خاطره‌ای از نخبه ای که به ملاقات وی آمده بود و خود را همچون الکلی شناسانده بود که در صورت نبود مدد به وی می پرد واکنش جالب رهبری را به همراه داشت و معظم له به شوخی فرمودند «مست هم می‌کرده است».

در آغاز اظهارات آیت الله خامنه ای ایشان نسبت به مطالب نگاشته شده روی دست حضار و کاغذ‌های کوچولوای که به عنوان تایید شعار‌های انقلابی تلقی می‌گردد و عموما در برنامه های گوناگون اقشار از این روش برای عرض ارادت به ایشان استفاده می‌کنند واکنش نمایان کردند و فرمودند «من این جمله‌های شما را نمی‌بینم ای کاش این ها را پس از مهمانی جمع آوری می‌کردند و به من نشان می‌دادند.»

حضرت آیه الله خامنه‌ای در اظهارات سر تا سر محبت خود نسبت به نخبگان تاکید کردند: «سرعت رشد علمی کشور به هیچ وجه نباید کاهش کشف کند» که در این لحظه صدای تکبیر نخبگان در تایید این سخن رهبری موجب ایجاد فضایی سرشار از عرض ارادت نسیبت به توجه معظم له به مسائل علمی در کشور شد.

در این دیدار زاهدی رئیس کمیسیون تعلیم مجلس، منصور کبگانیان دبیر ستاد اجرایی نقشه جامع علمی کشور و سورنا ستاری معاون علمی و تکنولوژی رئیس جمهور حاضر بودند.

نگارنده: رضا اعرابی

--با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد--

گردآورنده : دلاور ع.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عارفی کو که کند فهم زبان سوسن ««« »»» تا بپرسد که چرا رفت و چرا بازآمدچفیه ای که همچون مدال المپیک بود


TT / 79 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : همچون
برچسب ها : المپیک , چفیه

مطالب مرتبط