چنانچه چنین شخصیتی دارید هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

اگر چنین شخصیتی دارید هرگز برای یک استارتاپ کار نکنید

عکس شماره 1 ⇩

امروزه با ظهور استارتاپ‌ها که شرایط کاری منحصربه‌فردی دارند، بسیاری از افراد وسوسه می‌شوند تا از شرکت‌های بزرگ و باستانی طلاق گرفته و به این شرکت‌های نوپا بپیوندند. اما استارتاپ‌ها شرایط خاص خود را دارند که امکان می دارد برای هر کسی عالی نباشند. در ذیل به چندین خصوصیت شخصیتی اشاره می‌شود که با محیط استارتاپ‌ها سازگار نخواهند بود.

۱. اگه نمی‌خواهید پیش از ۸ بامداد و پس از ۵ عصر به کار اندیشید، هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

به خاطر این که در استارتاپ‌ها شمار افراد کافی وجود ندارد تا همه چیز را برای دستیابی به اهداف به انجام رسانند، حجم بالای کار اجتناب‌ناپذیر است. نه‌تنها امکان می دارد تا شب در دفتر کارتان بمانید،‌ بلکه مجبورید در طول زمان استراحت‌تان ایمیلی انتقال دهید، همیشه ذهن‌تان درگیر لیست بی‌پایانی از کارهای لازم است و حتی گهگاهی باید چندین دقیقه پیش از خواب با همکارانی که شروطی مشابه شما دارند،‌ حرف زنید.

۲. اگه به دنبال راهی با سرعت برای کسب پول زیاد می باشید،‌ هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

قطعا هزاران میلیونر در روز عرضه‌ی اولیه‌ی سهام فیسبوک پول زیادی به‌دست آوردند، اما حقیقت این است که احتمالاً شما به چنین نقطه‌ای نرسید. نه تنها اغلب استارتاپ‌ها شکست می‌خورند، بلکه حتی استارتاپ‌های «کامیاب» هم ثروتی به گزافی فیسبوک یا google به‌دست نمی‌آورند. اغلب استارتاپ‌ها حقوق‌های کمتری نسبت به غول‌های فناوری پرداخت می‌کنند و منفعت شما، ارزش احتمالی اختیار معامله روی سهام‌تان است. استارتاپ‌ها احتمالاً در نهایت به مکانی نرسند و بی‌ارزش شوند و شما باید پیش از وارد شدن به آنها، از این قضیه آگاه باشید.

۳. اگه می‌خواهید حیات شخصی و حرفه‌ای خود را کاملا از هم جدا کنید،‌ هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

در شرکت‌های بزرگ شما می‌توانید «شدیدا حرفه‌ای» باشید. اما در استارتاپ‌ها، اعضای تیم‌تان اشخاصی می باشند که بیشتر ساعات بیداری خود را با آنها می‌گذرانید. از سوی دیگر، تنها طی کردن زمان مورد بحث واقع نمی شود،‌ بلکه آنها شما را خندانده‌اند، گریه‌تان را دیده‌اند و وقتی داشتید با کاری دست‌وپنجه نرم می‌کردید که حس می‌کردید فراتر از توان‌تان است،‌ از شما پشتیبانی کرده‌اند. این افراد فقط همکار نمی باشند،‌ بلکه دوستان‌تان به‌شمار می‌آیند که برخی از این دوستی‌ها مادام‌العمر است.

۴. اگه به دنبال گریز از کار با حجم بالا می باشید،‌ هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

عکس اگه چنین شخصیتی دارید هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

از خودتان سؤال بکنید که آیا برای ساعت‌ها فشار کاری آماده می باشید و کار چه‌قدر برای‌تان اهمیت دارد. وقتی حس کنید که در یک محیط کاری دل‌سردکننده گیر کرده‌اید،‌ شرکت‌های متفاوت با لوازم سرگرمی ای برای زمان استراحت، ناهار مجانی و مسابقات داخلی برای‌تان گیرا به عقیده می‌رسند. اما در حقیقت، حیات در استارتاپ بیش از این که «دشوار بازی کردن» باشد،‌ «دشوار کار کردن» است.

۵. اگه می‌خواید یک شبه ره یکصد ساله بروید،‌ هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

ساختن یک کسب‌وکار خوب سال‌ها طول خواهد کشید و موفقیت‌های یک‌شبه، اغلب قصه می باشند. پشت هر کمپانی نامداری، سال‌های بسیاری از رنج و کار دشوار توسط کارکنان وجود دارد. برخی از موفق‌ترین شرکت‌ها در وقتی که شروع به فعالیت کردند،‌ غیر گیرا و حتی غیر واقعی تصور می‌شدند؛‌ اما در نهایت، بهتر از مدل‌های کسب‌وکاری پُر برق و زرق زمان خود، عمل کردند.

۶. اگه ابهام برای‌تان ناراحت‌کننده است، هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

به خاطر وجود تعاملاتی که روزبه‌روز شکل می‌گیرند و مطمئن نبودن از وجود کمپانی تا شش ماه آینده، عدم ثبات از مشکلات این نوع کسب‌وکارهاست. شما در استارتاپ پیوسته حس عدم ثبات می‌کنید. تصور کنید که از سرپرست خود پرسشی می‌پرسید و عوض پاسخ به شما می‌گوید «من نمی‌دانم، به چه دلیل خودت پاسخ را پیدا نمی‌کنی؟» عکس العمل شما چه خواهد بود؟ ‌اگر حس سردرگمی محض کنید،‌ یک استارتاپ شما را از پا در خواهد آورد. اصطلاحی می‌گوید: «در استارتاپ‌ها تنها ثبات، تحول است.»

۷. اگه به دنبال یک سمت شغلی شیک، یک اطاق کار دنج یا سایر ویژگی‌های کار باستانی می باشید که والدین‌مان به ما یاد داده‌اند که برای‌شان ارزش قائل شویم، هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید

حیات سخت‌کوشانه در استارتاپ‌ها مستلزم این است که نظم و انضباطی پیشه کنیم و به‌وسیله‌ی آن سروصداها را نشنیده بگیریم و بر دستاوردهای طولانی‌مدت متمرکز شویم. شمار کمی از ما «برند زاکربرگ» بعدی خواهیم بود و استارتاپ‌ معنایش این نیست که به سرعت به لیست «۳۰ کارآفرین زیر ۳۰ سال» بپیوندیم. این که با کارآفرینان و بنیانگذارانی ۲۴ ساله احاطه شویم سبب می‌شود مربوط به جاده شغلی‌ای که خودمان پیش گرفته‌ایم گرفتار پریشانی شویم و ترسِ عقب ماندن از کاروان، طبیعی و ارگانیک است. موفقیت فردی در یک استارتاپ نه برگرفته از ارزیابی‌های خارجی‌ای که دوستان و آشنایان‌تان متأثر از کارت ویزیت‌تان نسبت به شما دارند بلکه ناشی از این است که بدانید در حال انجام کار خوبی می باشید،‌ تأثیرگذارید و مهارت‌هایتان را پرورش می‌دهید.

دربرابر تمام این حرف‌ها،‌ توصیه می‌کنیم که حتما برای یک استارتاپ فعالیت کنید، زیرا این پتاسیل را دارد که به رضایت‌بخش‌ترین بخش از دوره‌ی حرفه‌ای شغل شما مبدل شود

بنا به علل درست و سنجیده، کار در استارتاپ می‌تواند یک تجربه‌ی باارزش باشد. یک سال کار در یک استارتاپ پُر از فشار و رشد، تجربه و درس‌هایی یاد گیرنده به اندازه‌ی سال‌های طولانی کار در یک کمپانی بزرگ‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد. ما درباره سهام‌های شرکت‌های نوپا ایده‌آل‌سازی می‌کنیم و از واپسین مالکان میلیارد دلاری بت می‌سازیم، اما در حقیقت، خوب ترین شرکت‌ها توسط تیم‌هایی ساخته شده‌اند که سعی کردند چون به چیزی معتقد بودند،‌ نه این که به دنبال افتخار باشند. حتی استارتاپ‌هایی که عاقبت شکست می‌خورند می‌توانند به کارکنان خود سطوح منحصربه‌فردی از رشد، فرصت‌های رهبری و افق‌های گسترده را ارائه دهند. چه سرمایه‌گذاران حاضر به سرمایه‌گذاری بشوند و چه نشوند، شما سال‌هایی پُر از تلاش و نوستالژی را در زندگی‌تان رقم خواهید زد.

برای یک استارتاپ فعالیت کنید چون می‌خواهید دست از کار متداول بردارید و بالاخره روزی با تجربه و اعتمادبه‌نفس برای انجام کاری بهتر و بزرگ‌تر پا پیش خواهید گذارد. قطعا این دستاورد پر ارزش ترین چیزی است که می‌توانید از شغل خود به دست آورید.

----------------------------------

مسئول متن : ستايش ی.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا و حال اهل درد بشنو ««« »»» به لفظ اندک و معنی بسيارچنانچه چنین شخصیتی دارید هیچوقت برای یک استارتاپ فعالیت نکنید


TT / 243 --- TP / 25%گردآوری شده توسط : ستايش ی.
تاریخ گردآوری : 2017-04-25
در دسته بندی : چنین
برچسب ها : نکنید , هرگز , استارتاپ
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :