چندین مورد درباره لنز های خوشگلی

چند نکته درباره ی لنز های زیبایی

چندین سالی می شود که قرار دادن لنز علاوه بر مصرف طبی، به مصارف خوشگلی هم می رسد، انواع لنزهای رنگی طبیعی و غیر طبیعی
چندین سالی می شود که قرار دادن لنز علاوه بر مصرف طبی، به مصارف خوشگلی هم می رسد، انواع لنزهای رنگی طبیعی و غیر طبیعی، جای خود را در مطب های پزشکی و یا آرایشگاه های زنانه و بعضا در سوپر برندت ها گشوده و مشتری های خاص خودش را دارد.ایام ضیافت و مهمانی‌ها و میل به تغییر و خوشگل تر شدن، جوانان را به فکر تهیه کرد لنزهای رنگ به رنگ می‌اندازد، اما پیش از تهیه لنز بهتر است اطلاعاتی درباره خوبی‌ها و بدی‌های آن داشته باشید.

آیا لنز کلا خطرناک است؟

لنز وسیله ای است کاملاً بی خطر، البته چنانچه روش مصرف آن را به درستی آگاهی بداریم و رعایت کنیم. از یاد نبریم که بهره گیری از لنز برای برخی افراد کاملاً لازم است و صرفاً جنبه خوشگلی ندارد و برای عده ای هم بهره گیری از کنتاکت لنز به معنی طبیعی زیستن است. چنانچه مایل به بهره گیری از لنزهای نرم هستید تنها کاری که باید بکنید این است که از لنزهای در بر می داری آب بیشتر (بیش از 55 درصد و ترجیحاً بیش از 70 درصد) بهره گیرید. لنزهای پر آب لطیف تر هستند و برای همین دوام کمتری دارند و معمولاً به صورت فصلی یا حتی یک ماهه به کار برده میشوند ولی در عوض برای تنفس چشم در ساعات بیداری، کاملاً مناسب هستند.

انتخاب رنگ لنز به چه صورت باید باشد؟

بیشتر کنتاکت لنزهای رنگی طوری دیزاین شده‌اند که ظاهر طبیعی بخش رنگی چشم یعنی عنبیه که از مجموعه‌ای از شکل‌ها و خطوط رنگی تهیه شده را تغییر می‌دهند. بعضی کنتاکت لنزهای رنگی از یکسری نقطه‌ها و خطوط شعاعی رنگی تشکیل شده‌اند تا بتوانند ظاهری طبیعی روی چشم بوجود آورند. مرکز این لنز‌ها مکانی که روی محیط مردمکی واقع می‌شود بدون نقش است تا مانعی برای نگاه کرد بوجود نیاورد.

انتخاب رنگ لنز مناسب چشم تابع عوامل زیادی از جمله رنگ مو یا ظاهر پوست است. اما در نهایت بستگی دارد به سلیقه شما و این که دوست دارید ظاهری طبیعی، دراماتیک یا دوست‌داشتنی‌تر داشته باشید. چنانچه می‌ خواهید رنگ چشم‌تان را عوض کنید ولی آن تغییر خیلی بارز نباشد بهتر است از لنز‌هایی که کناره‌های عنبیه شما را مشخص‌تر می‌کنند و رنگی طبیعی‌تر به ظاهر شما می‌بخشند، بهره گیرید. برای کسانی که چشمان آبی دارند اما دوست دارند تغییر کوچولوای در ظاهرشان به‌وجود آورند، لنز خاکستری مایل به سبز توصیه می‌شود.

چنانچه دل‌تان می‌خواهد ظاهری دراماتیک یابید که هر کسی در نگاه نخست متوجه تغییر شما شود؛ از رنگی گرم‌تر مثل قهوه‌ای روشن استفاده کنیدو چنانچه چشم شما به همین رنگ است، رنگ خنکی مثل آبی روشن به‌شما توصیه می‌شود . اما چنانچه رنگ چشم خودتان تیره است خوب ترین انتخاب برای شما رنگ‌های مات است. برای این که طبیعی‌تر به چشم بیایید از رنگ عسلی روشن یا رنگ فندقی بهره گیرید یا چنانچه دوست دارید که در میان جمع کاملا متمایز به‌نظر بیایید، مطابق سلیقه‌تان از رنگ‌های روشن‌تر مثل آبی، سبز یا بنفش بهره گیرید و درنهایت این که چنانچه پوست تیره‌ای دارید، لنز‌های روشن می‌توانند ظاهری کاملا متفاوت را به شما ببخشد.

لنز رنگی را به چه صورت برگزیم؟

پس با مدد چشم‌پزشک یا اپتومتریست می‌توانید کنتاکت لنز عالی ای را برگزید که به شخصیت و چهره شما ظاهر مناسب‌تری ببخشد. این لنز‌ها هم در صورتی که توسط چشم‌پزشک یا اپتومتریست تجویز شده باشند لنزهایی قابل قبول و مطمئن‌تری هستند.

امروزه مصرف کنتاکت لنز‌های رنگی محبوبیت فراوانی در میان مردمان یافته است پس با مدد چشم‌پزشک یا اپتومتریست می‌توانید کنتاکت لنز عالی ای را برگزید که به شخصیت و چهره شما ظاهر مناسب‌تری ببخشد. این لنز‌ها هم در صورتی که توسط چشم‌پزشک یا اپتومتریست تجویز شده باشند لنزهایی قابل قبول و مطمئن‌تری هستند. هرگز این لنز‌ها را از فروشگاه‌های میکاپ و آرایشی و بهداشتی و حتی بدون داشتن نسخه‌ای معلوم از داروخانه‌ها آماده نکنید.

چه وقتهایی از لنزهای رنگی کمتر بهره گیریم؟

پزشکان توصیه می‌کنند در مواقع سرماخوردگی حتی‌المقدور از لنزهای چشمی بهره نگیرید، یا در صورت ضرورت، زمان بهره گیری از آن را کم کنید.

پزشکان می‌گویند قرمزی، خارش و تحریک‌پذیری چشم‌ها در مواقع سرماخوردگی افزایش پیدا می‌کند، به همین خاطر بهتر است در اینشکلی مواقع لنزها را از چشم خود خارج کنید و یا زمان کمتری از آن‌ها استفاده نمایید.
سرماخوردگی و آنفلوآنزا علائم خشکی یا تحریک پذیری چشم‌ها را چه با وجود لنز و چه بدون لنز، ایجاد می‌کند که بهره گیری از لنز این مشکل را تشدید می‌کند.

داروهای آنتی‌هیستامین که برای بهبود زکام در سرماخوردگی مصرف می‌شود، اغلب معضلات و علائم چشمی را تشدید می‌کند، بنابراین خوب ترین کار برای جلو گیری از تشدید ناراحتی‌های چشمی، پرهیز از مصرف کردن لنز یا کاهش زمان بهره گیری از آن است.

لنز‌های رنگی به چه صورت باعث عفونت قرنیه می‌شوند؟

لنز‌های طبی منافذی دارند که قرنیه می‌تواند از طریق آنها تنفس کند. زمانی لنز به صورت رنگی ساخته می‌شود، برای یکپارچه شدن رنگ و خوشگلی لنز، منافذ آن مسدود می‌شود و دیگر اکسیژن و هوا از آن عبور نمی‌کند و این خطری است که قرنیه را تهدید می‌کند.

چشم حساس ترین عضو بدن انسان است و کوچولو ترین زیانی به آن قادر هست باعث بروز معضلات بسیاری شود، پیش از هر اقدامی برای خوشگل تر شدن، به عواقب احتمالی آن کار اندیشیم.

****پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست****

نگارش توسط: فروزان گ.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا روز اجل گر به کف آری جامی ««« »»» يک سر از کوی خرابات برندت به بهشتچندین مورد درباره لنز های خوشگلی


TT / 164 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : فروزان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط