خوردن صبحانه بخصوص برای خردسالان اهمیت زیادی دارد در ذیل چندین نوع صبحانه مغذی و اشتهاآور که پدر و مادر قادر هستند به سادگی و سرعت آنها را تهیه نمایند, برای شما شناسایی می گردند

با وجود اینکه اغلب پدر و مادر می دانند که مصرف صبحانه برای پیشرفت رشد جسمانی و زیاد شدن نفع هوشی کودکانشان بسیار اثرگذار است؛ اما معضل مهم آنها با فرزندانشان درباره مصرف صبحانه آن است که بسیاری از خردسالان هر نوع غذایی را برای مصرف در صبحانه نپسندند.

از دیدگاه علم تغذیه، سه اصل مغذی بودن، اشتها آور بودن و مزه و مزه خوب داشتن مواد غذایی قادر هستند موجب شوند تا هر خردسالی تمایل یابد تا مواد غذایی یاد شده را در صبحانه مصرف نماید.

صبحانه 1: ساندویج تخم مرغ پیتزایی

در این نوع صبحانه یک تخم مرغ را کاملا طبخ کرده و به صورت اسلایس درآورده بعد از آن هر قطعه را بر روی یک قطعه نان تست گذاشته و روی آن یک عدد گوجه و یک برگ پنیر گودا گذاشته و به مدت 3 دقیقه در درون تستر یا مایکروفر گذاشته تا داغ شود.

ساندویج نتیجه از لحاظ ارزش تغذیه ای بسیار مغذی و دارای ارزش سیرکنندگی بالایی است.

صبحانه 2: دسر ماست و کورن فلکس

خردسالان مصرف دسر را بسیار می پسندند. به این سبب می توان در یک لیوان پایه بلند مقداری کورن فلکس ریخت و روی آن را با ماست و مقدار کمی لرزانک یا ‪ژله‬ یا ژلاتین پر کرد و حدود 1 ساعت در فریزر قرار داد تا به شکل بستنی خود را بگیرد. بعد از آن صبح آن را به عنوان صبحانه به کودک داد. این نوع صبحانه برای کودکانی که اشتهایی به خوردن خوراکی در صبح ندارند، پیشنهاد بسیار خوبی است.

صبحانه 3: ساندویچ صورت آدمک پنیری

بسیاری از خردسالان امکان می دارد از خوردن نان و پنیر ساده در صبحانه خوش شان نیاید، اما چنانچه بتوان به نوعی آن را سر سفره آورد که مورد پسند واقع شود، قادر هست به عنوان یک صبحانه محبوب برای کودک مورد بحث واقع شده باشد.

در این نوع صبحانه می توان مقدار حدود 30 گرم پنیر را بر روی یک اسلایس نان تست که ترجیحا هم به شکل گرد و دایره ای درآمده مالیده و بعد از آن از خوبش های گوجه و خیار برای تشکیل صورت آدمک استفاده نموده.

صبحانه 4: مخلوط مغزهای گیاهی و میوه های شیرین

ترکیب نمودن مغزهای گیاهی مثل بادام، فندق، بادام هندی با میوه های شیرینی مثل موز، زردآلو، هلو، سیب، پرتقال یا نارنگی شیرین برای بعضی خردسالان قادر هست بسیار خوشایند باشد.

افزون بر آن اینکه این نوع صبحانه از نگاه ارزش تغذیه ای و مقدار انرژی مورد احتیاج برای کودک بسیار انرژی زا و مغذی است.

صبحانه 5: مخلوط پنیر، چیپس تورتیلا و تخم مرغ

یکی دیگر از ناشتاییهای انرژی زا ترکیب کردن پنیر با چیپس تورتیلا و تخم مرغ طبخ کرده خردشده است.

این صبحانه از لحاظ ارزش تغذیه ای جزء ناشتاییهای مغذی است که پیشنهاد داده میشود دست کم یک تا دو بار در هفته از جمله ناشتاییهای مصرفی بوسیله کودک باشد.