چگونه خط چشم حرفه ایی و زیبا بکشیم ؟

چگونه خط چشم حرفه ایی و زیبا بکشیم ؟

چگونه خط چشم حرفه ایی و زیبا بکشیم ؟

آرایش چشم ها هرگز برای ما خانم ها کار آسانی نبوده خصوصا اینکه بخواهیم از خط چشم استفاده کنیم چون دقیقا نمی دانیم که چطور  آن را روی پلک ها بکشیم . به همین دلیل شاید استفاده از خطچشم  ترس برانگیز باشد اما با این وجود , این محصول آرایشی بهترین برگ برنده برای گیراتر و زیباتر کردن نگاه مان است , چرا که واقعا معجزه می کند . در این جا برای شما پیشنهاد هایی ارائه می کنیم تا بتوانید بخوبی وبه درستی از خط چشم استفاده کنید !خط چشم دارای ویژگی های متعددی است . از یک طرف به نگاه شما درخشندگی و عمق خاصی می دهد از سوی دیگر آرایش چشمان شما را تکمیل می کند . همچنین باعث تغییر شکل چشم هاشده و آن ها را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد

انواع مختلف خط چشم

خط چشم به صورت مختلفی از جمله مداد ژله ایی ,  مویی یا مایع موجود است .

مداد دور چشم

استفاده از مداد دور چشم بسیار راحت است . باید با استفاده از یک قلم موی کوچک پلک ها را سایه محو بزنید , این کار باعث می شود نگاه ملایمی داشته باشید . سپس با مداد, خط چشم بکشید .با کمک مداد روی پلک بالایی و بسیار نزدیک به محل رویش مژه ها , یک خط بکشید . برای پلک پایین نیز به همین شیوه عمل می کنیم با این تفاوت که نباید اجازه دهیم تا مداد داخل چشم شود .برای جلوگیری از این گونه اشتباهات باید خط چشم را با یک قلم موی کوچک کم رنگ کنیم . اگر از چشمانمان اشک می آید , باید حتما از نوع ضد آب خط چشم استفاده کنیم .

خط چشم ژله ایی

استفاده از این نوع خط چشم , کمی نیاز به مهارت و چیره دستی دارد ریرا به همراه قلم مو باید  به کار گرفته شود . با این وجود بهتر است از سایر خط چشم هاست . اغلب توصیه می شود که از نوع ضد آب ان استفاده می شود . نوک قلم مو را داخل ژل خیس کنید . مقابل آیینه بایستید و سر را به آرامی بالا ببرید . از گوشه بیرونی چشم شروع کرده , خط چشم بکشید و آن را تا وسط پلک ادامه دهید. سپس دومین خط را از گوشه داخلی چشم بیرون برده و تا وسط پیش بروید . کار را با کشیدن یک نوک دلخواه , در گوشه بیرونی چشم را در حالی که به نرمی آن را به سمت ابروها بالا می برید تمام کنید .

خط چشم مویی

بهترین گزینه برای تازه کارها ! زیرا باعث می شود تا ها بتوانند خط چشم خود را بدون این که خیلی معلوم باشد اصلاح کنند .

خط چشم مایع

در دست گرفتن این نوع خط چشم کمی مشکل تر است  چون با یک قلم موی نوک تیز نازک به کار می رود , با این حال با کمی تمیرین میتوان یک خط چشم طولانی مدت و حرفه ای کشید . قلم مو را از داخل به سمت گوشه خارجی چشم پیش ببرید . قبل از رسیدن به وسط پلک و انتهای چشم , کمی قلم را فشار دهید . سپس با کشیدن انتهای خط به سمت بالا , کار را تمام کنید . البته باید اضافه کرد که سایه چشم هایی نیز موجود است که باید آن را مرطوب کرده و با کمک یک قلم مو استفاده کنید . حواستان باشد اگر چشمان حساسی دارید یا داخل چشمتان لنز می گذارید , ترجیحا از نوع خط چشم های ضد حساسیت استفاده کنید . در مورد رنگ خط چشم باید گفت که رنگ سیاه از بقیه بهتر است ولی میتوان از رنگ های دیگر مانند قهوه ای تیره , آبی یا بنفش سیر نیز استفاده کرد . این طیف رنگ ها نگاه شما را ملایم می کند .

یادتان باشد اگر به یک مهمانی شبانه دعوت شدید از خط چشم پولکی استفاده کنید چون به پلک هایتان جذابیت فوق العاده ای خواهد داد .

ابزارهای مناسب

اگر از خط چشم پودری یا ژله ای استفاده می کنید باید حتما یک قلم مو کنار دست تان باشد . برای محو یا کم رنگ خط مداد , می توانید از انگشتان دست یا از یک گوش پاک کن کمک بگیرید . به علاوه , برخی مداد های چشم  خود دارای یک قلم کوچک اسفنجی هستند . نوک مداد را همیشه با تراش مخصوص کاملا تیز کنید . برای اینکه مغز مداد به راحتی روی پلک ها حرکت کند , به مدت چند ثانیه آن را میان انگشتان شست یا سبابه نگه دارید تا گرم شود .

در مورد پهنای خط چشم می توان با کشیدن یک خط ضخیم به شکل ویرگول یا یک خط نازک هم سطح با مژه ها ظاهری کلاسیک داشت . درصورت تمایل می توانید فقط روی پلک بالا خط چشم بکشید که در این حالت توصیه می شود مداد یا هر نوع دیگر خط چشم را وسط پلک نگه ندارید . علاوه بر این , قبل از خط چشم بهتر است از ریمل استفاده کنید چون به شما کمک می کند تا یک خط چشم بی نقص و چشمگیر بکشید .

--- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد ---

مطلب از : آذرمهر ف.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای پادشاه صورت و معنی که مثل تو ««« »»» ناديده هيچ ديده و نشنيده هيچ گوشگردآوری شده توسط : آذرمهر ف.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : حرفه
برچسب ها : زیبا , بکشیم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :