چگونگی کار موکن های برقی + مزایا و معایب (2 عکس)

شما در هر زمان و مکان با کمترین آلودگی و شلوغ کردن اطرافتان می‌توانید برای زدودن موهای زاید از دستگاه موکن استفاده کنید و دیگر لازم نیست پوست‌تان را خیس کنید و یا در محل مخصوصی این کار را انجام دهید.

هر بار که هنگام از بین بردن موهای پوست‌تان می‌رسد، نگران هزینه آن نباشید. فقط کافی است یک‌بار به بازار بروید و دستگاه موکن را خریداری کنید. این کار وقت چندانی از شما نمی‌گیرد. به خصوص اجازه ندهید موهای زاید، خیلی بلند شوند. به‌طور میانگین اپیلاسیون با دستگاه موکن برقی، 2 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

 

چگونگی کار موکن های برقی

عکس شماره 1 ⇩

مزایای استفاده از موکن

- موکن، موها را از ریشه در می آورد، بنابراین پوستی نرم ، صاف و بی‌مو خواهید داشت که این لطافت، بسته به سرعت رشد موهای شما، حدود سه تا چهار هفته باقی خواهد ماند.

- بعد از هر بار استفاده از دستگاه موکن، رشد مجدد موها نرم‌تر و نازک‌تر می‌شود و رویش مو کاهش می‌یابد.

- موکن، موهای بسیار نازک و باریک را می‌کند، حتی موهایی کوتاه‌تر از نیم میلی‌متر.

 

وسایل همراه موکن‌های جدید

موکن‌های جدید به همراه متعلقات مخصوصی عرضه می‌شوند که به مدل و مارک دستگاه بستگی دارد، مانند:

- رُل‌های ماساژور که سر موکن نصب می شوند و برای نرم کردن پوست پیش از برداشتن موهای زاید به کار می‌روند.

- برس‌ها و مواد تمیزکننده ی سر موکن برای زدودن آلودگی ها و چربی ها.

- سرهای متعدد موکن که برای قسمت‌های مختلف بدن کاربرد دارند مثل زیر بغل، صورت و ... .

- همچنین برخی موکن‌ها سر شروع دارند که به افراد مبتدی کمک می‌کند پوستشان را برای استفاده از دستگاه موکن آماده کنند.

- بیشتر موکن‌های جدید به همراه خود ژل‌های خنک‌کننده، برای تسکین و خنک کردن و کاهش التهاب پوست دارند.

- موکن‌های جدید متعددی وجود دارند که حرکات نرم‌تری دارند و با هر حرکت، ناحیه بزرگ تری را تحت پوشش قرار می‌دهند و برای استفاده، بسیار راحت‌تر هستند.

- همچنین بعضی موکن‌ها به یک منبع نوری مجهز هستند.

 

مشکلات استفاده از دستگاه موکن

با اینکه عوارض استفاده از موکن‌ها ناچیز است، اما برخی افراد ممکن است پس از استفاده از دستگاه موکن، قرمزی‌هایی را بر پوستشان مشاهده کنند که البته در عرض چند ساعت از بین می‌رود.

ممکن است طی این کار، درد احساس کنید، اما این درد قابل تحمل است. اگر شما به طور مرتب از دستگاه موکن استفاده ‌کنید و به موهای پوست‌تان اجازه ندهید که خیلی بلند شوند، احساس دردتان بسیار کم خواهد بود.مشکل رویش موها در زیر پوست بعد استفاده از موکن‌، یکی از مشکلات معمول است.

 

نکاتی که هنگام استفاده از دستگاه موکن باید بدانید

پس از حمام کردن یا دوش گرفتن، از موکن استفاده کنید. آب داغ کمک می‌کند تا روزنه‌های پوست‌تان باز شوند و ریشه‌های مو سست شوند و موها راحت‌تر کنده شوند.دقت کنید که موکن یک وسیله برقی است و نباید در آب و یا نزدیکی آب از آن استفاده کرد.

پوست اطراف مو را تا حد ممکن سفت بکشید. در این حالت موها بالا قرار می‌گیرند و وقتی سر موکن روی پوست‌تان می‌چرخد، موها راحت‌تر کنده می‌شوند.

پیش از استفاده از موکن، پوست‌تان باید تمیز و عاری از چربی باشد.

پیش از استفاده از موکن به هیچ وجه از کرم چرب کننده استفاده نکنید، زیرا انبرک‌های سر موکن نمی‌توانند موهای پوست چرب را بکنند.

ابتدا موهای قسمت مورد نظر را با حرکت دست در خلاف جهت رویش آنها بایستانید، سپس موکن را در خلاف جهت رویش موها، در حالی که آن را عمود بر سطح پوست‌تان گرفته‌اید، حرکت دهید.اگر اولین بار است که از دستگاه موکن استفاده می‌کنید و یا موهای پوست‌تان زیاد بلند شده‌اند، می‌توانید با قیچی، آنها را کمی کوتاه کنید تا اپیلاسیون، راحت‌تر و کم‌درد‌تر باشد.

ممکن است پوست‌تان پس از استفاده از دستگاه موکن خشک شود. مرطوب کردن پوست بعد از استفاده از موکن، کمک می‌کند که پوست التیام یافته و از تحریکات آن کم شود.برای جلوگیری از آلودگی، پس از اتمام کار با دستگاه موکن، سر آن را به وسیله برس و مواد پاک‌کننده‌ ( مثل الکل) به خوبی تمیز کنید. بعضی از مارک‌های موکن‌، به همراه خود مواد پاک‌کننده ی مخصوصی دارند که در بازار هم به راحتی یافت می‌شود.

عکس شماره 2 ⇩
عکس چگونگی کار موکن های برقی + مزایا و معایب

اپیلیدی ( موکن برقی ) و معایب آن:

 

  • استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناک است.
  • توصیه می‌شود در نواحی‌ای که ممکن است حساس باشند؛ (مثل زیربغل) استفاده نشود.
  • به سختی‌ می‌توان بخش‌هایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپی‌لیدی اصلاح کرد.
  • بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز می‌شود و در برخی موارد جوش می‌زند.
  • موها باید به حدی بلند باشند که دستگاه بتواند آنها را بگیرد.
  • هنگام استفاده از این دستگاه ممکن است برخی موها زیر پوست برود

 

نکته‌های کلیدی:


برای اینکه اپی‌لیدی‌تان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه‌های زیر توجه کنید:


دستگاه مناسبی انتخاب کنید:

هنگامی که تصمیم به خرید اپی‌لیدی گرفتید، تحقیق کنیدکدام مارک کارکرد بهتری دارد. می‌توانید در این زمینه به سایت‌هایشرکت‌های تولیدکننده مراجعه یا با دوستانتان که قبلا از این وسیله استفادهکرده‌اند، مشورت کنید.

 

دستورالعمل استفاده را بخوانید:

بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه کردن به آنمی‌توانید روش استفاده‌اش را متوجه شوید اما سعی کنید حتما دستور استفادهاز آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش آشنا شوید. به‌خصوص دستگاه‌هایی کهچند تیغه و کارکردهای متفاوت دارند.

 

یک منطقه را امتحان کنید:

برای اولین‌ بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید کهپوست ضخیم‌تر و کمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردناز این قسمت کم‌کم به درد عادت می‌کنید و می‌توانید به قسمت‌هایی که پوستنازک‌تری دارند برسید.

 

آرام انجام دهید:

سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکهدردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. سعی کنید اپی‌لیدی رادر فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگه‌دارید

 

درزمان مناسب استفاده کنید:

بهترین زمان استفاده از دستگاه اپی‌لیدی،عصرهاست زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتانایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.

 

ازمرطوب‌ کننده استفاده کنید:

توصیه می‌شود بعد از استفاده از اپی‌لیدی از یکمرطوب‌کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود وحساسیت هم ایجاد نشود.

 

صبرکنید:

موهای روییده را مدتی تحمل و از اصلاح موهایی که کاملادرنیامده‌اند، اجتناب کنید. موهایی که کاملا درنیامده‌اند، به سختی بادستگاه کنده می‌شوند و باعث ایجاد زخم،فرو رفتن مو در پوست و التهاب خواهندشد.

 

یادتان باشد که این وسیله، شخصی است:

فراموش نکنید اپی‌لیدی وسیله‌ای شخصی است ونباید آن را با هیچ‌کس، حتی نزدیک‌ترین افراد خانواده، شریک شوید و بعد ازهر بار استفاده نیز حتما آن را با یک ماده ضدعفونی‌کننده تمیز کنید چون ممکن است این بار تصمیم بگیرید موهای یک قسمت دیگر از بدنتان را بزنید واگر دستگاه را تمیز نکنید، باعث عفونت و ایجاد زخم در پوستتان می‌شود.

 -----------------------------

تهیه شده توسط : جهانگير ف.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مست بگذشتی و از خلوتيان ملکوت ««« »»» به تماشای تو آشوب قيامت برخاستگردآوری شده توسط : جهانگير ف.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : چگونگی
برچسب ها : موکن , برقی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :