چگونگی پوسیدگی دندان/ ضرورت آموزش شیوه درست مسواک زدن

چگونگی پوسیدگی دندان/ لزوم آموزش نحوه صحیح مسواک زدن

عضو اجلاس دندانپزشکان ترمیمی و خوشگلی کشورمان پوسیدگی را یک مریضی عفونی دندان آگاهی داشت که درمان به موقع آن از اهمیت بسزایی برخودار است.

دکتر حسن اسلامی در مکالمه با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تندرست بیان داشت: پوسیدگی یک مریضی عفونی دندان به حساب مییاید که عامل عمده آن باکتری های داخل دهان است و توان پوسیدگی زائی دارند.

وی اضافه کرد: وجود مواد قندی و افزایش تعداد باکتری ها به خاطر نبود بهره گیری از مسواک و نخ دندان، موجب ایجاد شرایط عالی برای رشد باکتری ها می شود و با تجزیه آن مواد غذایی از جمله مواد قندی، اسیدی تولید می شود که به تدریج موجب حل شدن بافت معدنی دندان خواهد شد و با ادامه کشف کردن این روند به طور پیوسته به پوسیدگی دندان مبدل میشود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تأکید کرد: به طور قطع نباید اجازه داده شود که دندان ها به مرحله پوسیدگی برسند اما با ایجاد پوسیدگی باید سراغ روش های ترمیمی و حذف بخش پوسیده در دندان و جایگزین کردن با ماده ترمیمی عالی رفت.

وی گفت: پوسیدگی دندان در دوره های مختلف زندگی افراد نگاه کرده می شود،در کودکان آمار پوسیدگی رایج است به همین دلیل مراجعه سالانه دوبار به دندانپزشک از اهمیت بسزایی برخوردار است تا با روش های جلو گیری از پوسیدگی دندان پیش گیری کرد و در صورت بروز پوسیدگی بلافاصله برای ترمیم نیز اقدامات ضروری انجام شود.

اسلامی متذکرشد: در صورتی که مردمان از روش صحیح مسواک زدن اطلاعی ندارند به دندانپزشک مراجعه شود تا با یک تعلیم حداکثر ۵ تا ۱۰ دقیقه ای از بروز بسیاری از معضلات دندانی آینده نیز پیش گیری کنند.

______________________

تهیه و تدوین: سينا ف.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دشمن به قصد حافظ اگر دم زند چه باک ««« »»» منت خدای را که نيم شرمسار دوستچگونگی پوسیدگی دندان/ ضرورت آموزش شیوه درست مسواک زدن


TT / 47 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سينا ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : چگونگی
برچسب ها : مسواک , دندان , پوسیدگی

مطالب مرتبط