حذف کارت سوخت مطالبه مردم نیست/ با کلیت طرح حفظ کارت سوخت موافقیم

حذف کارت سوخت مطالبه مردم نیست/ با کلیت طرح حفظ کارت سوخت موافقیم

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار با تاکید بر این که حذف کارت سوخت مطالبه مردمان نیست و مردمان مطالبات مهم‌تری دارند، گفت: چه کسی در جامعه معتقد است کارت سوخت مزاحمتی ایجاد می‌کند و می‌خواهد آن را کنار زند؟

قاسم خورشیدی در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تاکید بر این که مواضع ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار درباره کارت سوخت همان مواضع قبلی است، گفت:چون قیمت های داخلی و نگاه کن المللی سوخت تعییر چندانی نکرده است امروز نسبت به قاچاق نگرانی جدی نداریم اما در نگاهی به آینده و چشم انداز زیاد شدن قیمت ها و همچنین تفاوت قیمت های داخلی با قیمت های سوخت در کشورهای همسایه، درباره آینده، مفروضات نگران کننده ای درباره قاچاق به وجود مییاید.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم حذف کارت هوشمند سوخت مطالبه و دغدغه مردمان نیست و مردمان نگرانی های اصلی تری دارند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار افزود: اصولاً باید کاری به انجام برسانیم که دغدغه مردمان باشد اما چه کسی در جامعه معتقد است کارت سوخت مزاحمتی بوجود مییاورد و می خواهد آن را کنار زند؟

وی با بیان این که تنها قشری که با کارت سوخت معضل دارند جایگاه داران هستند و علت آن هم این است که نظارت گریز هستند، گفت: این سامانه امکانات نظارتی قابل ملاحظه ای را در اختیار وزارت نفت میگذارد که با حذف آن امکانات نظارتی از دست این وزارتخانه بیرون میرود.

خورشیدی با بیان این که قبلاً علل مبنی بر لزوم حفظ کارت سوخت را مفصلاً مطرح کرده ایم، تاکید کرد: حذف کارت سوخت مطالبه مردمان نیست که این میزان به آن اهتمام وجود دارد و ما باید مطالبات قرار می داری مردمان را دنبال کنیم.

وی در ادامه گفت: من نقش تازه مجلس را برای کارت سوخت را نگاه نکرده ام اما در یکی از مواد مصوبه قبلی مجلس در این باره اشکال موجود بود مبنی بر این که قیمت ها را بر اساس قیمت های سال 94 فریز کرده بود و به همین خاطر ما با حذف آن بند از مصوبه قبول داشتیم؛ چون به هر حال بهره گیری از ابزارهای گران عمده ترین راهکار مقابله با قاچاق است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار بیان داشت: من جزئیات نقش تازه نمایندگان برای حفظ کارت سوخت را آگاهی نمیدارم اما ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار با کلیت حفظ سامانه هوشمند سوخت قبول می داریم.

با تشکر از انتخاب شما

تهیه از: پويا ط.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزگاريست که سودای بتان دين من است ««« »»» غم اين کار نشاط دل غمگين من استحذف کارت سوخت مطالبه مردم نیست/ با کلیت طرح حفظ کارت سوخت موافقیم


TT / 91 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : موافقیم
برچسب ها : کلیت

مطالب مرتبط