از کارلوس کی روش رحمتی تا برانکو رضاییان

از کی روش رحمتی تا برانکو رضاییان

واکنش های غیرمنطقی هواداران پرسپولیس به بازی نکردن رامین رضاییان، قادر هست در ادامه فصل تنها عامل توقف روند شگفت انگیز پرسپولیس برانکو باشد.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

به گزارش "ورزش سه"، شنیدن لقب «خوب ترین هواداران دنیا» شاید دیگر در حال و هوای این روزهای فوتبال کشورمان چندان محلی از اعراب ندارد! حالا صندلی های آزادی، سهم هوادارانی است که این توانایی را دارند که آماده ترین تیم این روزهای فوتبال کشورمان را نیز به حاشیه ببرند. در این میان شاید شاد کننده ترین اتفاق این باشد که کی روش و برانکو، علیرغم داشتن ارتباطی نه چندان خوب یا یکدیگر، بر روی لبه نازک یک راه حل حرفه ای و مطابق اصول روز فوتبال جهان شانه به شانه هم راه میروند و در این نکته ویژه، انگار هیچ اهمیتی برای نظر هواداران قائل نیستند.

هوادارانی که بعضا با حمایت های نابجا و غیراصولی، باعث می شوند بازیکنان با دلی دارو به سمت حاشیه ها غوطه ور شوند. حمایت هایی که مثل تمام دنیا قادر هست صرف بازیکنانی شود که در زمین مسابقه می درخشند.

پرده اول – کی روش / رحمتی

پس از نمایش نه چندان خوب رحمتی در دیدار با ازبکستان و البته گفت و گو غیرقابل هضم سید، پرونده حضور این سنگربان شایسته در درون دروازه تیم ملی برای همیشه بسته شد؛ در حالیکه در ابتدا و پس از چندین نمایش متداولی در تیم ملی، حتی سیاسیون و سینمایی ها از آن "پیرمرد پرتغالی" خواستند تا رحمتی را به تیم ملی بازگرداند، کیروش ذره ای از مواضع خود پایین نیامد و کشورمان بدون رحمتی، سه بازی متوالی کلین شیت کرد و رهسپار جام جهانی شد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس از کی روش   رحمتی تا برانکو   رضاییان


تاثیرات آن تصمیم صحیح علیرغم نداشتن هیچگونه شکی به قابلیتهای بسیار بالای فنی کاپیتان استقلال، باعث ایجاد یک نسل سنگربان مطمئن و البته دیسیپلینی غیرقابل توصیف در فوتبال کشورمان شد که امروز علامت های بارز آن را در اکرانهای تیم ملی می نگاه کنیم. حضور بیرانوند، اخباری، حقیقی، مظاهری و ... احتمالا سنگر کشورمان را تا سالها بیمه خواهد کرد؛ اما نکته اصلیتر این است که در سالهای اخیر حتی شاهد یک رفتار بحث برانگیز از شاگردان کی روش نبوده ایم؛ حتی یاغی های باشگاهی نیز زیر نظر او اردوهای آرامی را سپری می کنند. باید اقرار کرد که این نظم و انضباط را بی شک مدیون رفتارهای قاطعانه سرمربی پرتغالی تیم ملی هستیم.

پرده دوم – برانکو / رضاییان – طارمی

چهره آزرده طارمی در دیدار برابر امروز، همه را به یاد کمتر از 50 روز قبل انداخت که وی علیرغم محیط نه چندان مساعد به وجود آمده از سوی هواداران، از کشور ترکیه راهی کشورمان شد و برانکو نیز نام این مهاجم خوش آتیه را به جمع بازیکنانش افزود. اما حالا طارمی با حمایت همان هواداران به خودش اجازه می دهد رفتاری خارج از عرف فوتبال روز جهان در هنگام تعویض داشته باشد. تعویضی که در جهان امروز فوتبال حتی شامل ستارگانی مثل نیمار، گرت بیل و مسی هم می شود.


داستان رامین رضایان نیز همانند همسفر خود در مسیر کشور ترکیه، البته با ابعادی وسیع تر در حال تکرار شدن است. بازیکنی که تا دو ماه پیش مغضوب هوادارن بود، حالا بیشترین نامی ست که حتی در ضمن خوب ترین نمایش فصل پرسپولیس از روی سکوها به گوش میرسد و حاضران در آزادی، به مکان تمرکز بر روی حمایت از تیمی که پس از سالها اکرانهای کاملی از خود پیشنهاد میکند، به تنها مسئله ای توجه میکنند که امکان می دارد در ادامه فصل حاشیه ساز شود.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس از کی روش   رحمتی تا برانکو   رضاییان


البته به چشم مییاید برای اولین بار در فوتبال کشورمان، برانکو و کی روش گوش های خود را گرفته اند و بدون توجه به خواسته های غیرمنطقی، روی مرز باریک حرفه ای بودن قدم بر می دارند. تجربه نیز ثابت کرده است که معمولا پذیرفتن تصمیمات این دو سرمربی، نتیجه مثبتی برای ما به همراه داشته است.


اما آن طرف داستان، هوادارانی هستند که بارها نمایان کرده اند حمایت غیرمعقول از یک بازیکن، به چه صورت قادر هست او را در برابر سرمربی گذارد و منافع تیم را به خطر بیندازد. به چشم مییاید بهتر است هواداران پرسپولیس سعی بر آن کنند که یک نمونه مشابه در یک گوشه دنیا یابند و چنانچه نیافتند (که نخواهند کرد)، سعی نکنند تیم منسجم و یکدست خود را با دست خود به قربانگاه بفرستند.

آریا فاطمی مقدم


*اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد*

تهیه از: آذين ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام ««« »»» مجلس انس و حريف همدم و شرب مداماز کارلوس کی روش رحمتی تا برانکو رضاییان


TT / 106 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آذين ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : برانکو
برچسب ها : رحمتی , رضاییان

مطالب مرتبط