کارلوس کی روش به مدد پرسپولیس و استقلال می آید؟

کی روش به کمک پرسپولیس و استقلال می آید؟

حضور تیم های اماراتی و قطری در نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا حالت کشورمان در جدول امتیاز دهی را تحت تاثیر گذاشته است.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

به گزارش "ورزش سه"، صعود العین امارات به فینال لیگ قهرمانان اتفاقی است که قادر هست تاثیر زیادی در سهمیه فوتبال کشورمان در جام باشگاه های آسیا داشته باشد. در قوانین تازه AFC نتیجه گیری تیم های هر کشور در دوره های گذشته در کنار امکانات، حالت استادیوم ها و اسناد باشگاه ها نقش پر رنگی در تعداد سهمیه های هر کشور دارد.


کشورمان و عربستان در فصل گذشته بالاترین سهمیه ممکن (یعنی 3+1 سهمیه) را به خود اختصاص دادند و پس از این دو کشور قطر و امارات با سهمیه 2+2 در رده های بعدی واقع بودند. اتفاقی که البته امکان می دارد با توجه به اتفاقات رخ داده در سال گذشته و نتایج تیم های باشگاهی کشورمان دستخوش تحول شود.


یکی از عوامل اثربخش در اعطای سهمیه به فدراسیون های غرب آسیا، نتایج تیم های باشگاهی است. چهار نماینده فوتبال کشورمان در آخرین حضور در رقابتهای آسیایی برخلاف نمایندگان قطر و امارات، عملکرد دور از انتظاری داشتند. نفت تهران در مرحله پلی آف کنار زده شد. سپاهان با ارائه اکرانی ناامیدکننده در مرحله گروهی از دور مسابقات کنار رفت و دو تیم تراکتورسازی و ذوب آهن با صعود از مرحله گروهی در اولین دور حذفی مسابقات شکست خوردند. اتفاقی که منجر به کاهش امتیاز کشورمان در جدول اعطای سهمیه خواهد شد و با توجه به صعود نماینده های امارات و قطر به دیدار نیمه نهایی، سهمیه های کشورمان در آستانه نابود شدن است.


در صورت کاهش سهمیه کشورمان در رقابت های آسیایی، سهیمه باشگاه های ایرانی به 2+2 کاهش کشف خواهد کرد. در صورت کاهش سهمیه کشورمان در فصل آینده، استقلال خوزستان و ذوب آهن مستقیما راهی مرحله گروهی خواهند شد. پرسپولیس (به عنوان نماینده سوم کشورمان) باید در یک دیدار پلی آف که میزبان آن است، شرکت کند و پس از پیروزی در این دیدار راهی مرحله گروهی شود. استقلال تهران، چهارمین نماینده کشورمان، نیز باید از مسیر سخت دو بازی پلی آف عبور کند. دو دیدار تک حذفی، که اولین بازی آن در کشورمان است، استقلال در صورت پیروزی در این بازی در مرحله بعد پلی آف باید خارج از خانه به مصاف تیمی از دو کشور برتر یعنی عربستان و احتمالا امارات برود.


البته فوتبال کشورمان حتی با توجه به نتایج تیم های اماراتی و قطری کاملا ناامید نیست. با تصمیم AFC نتایج تیم های ملی هر کشور نیز نقش پر رنگی در سهمیه آنها دارد؛ با توجه به این موضوع شاید نتایج نورانی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی به مدد فوتبال باشگاهی کشورمان بیاید؛ این بار کارلوس کی روش و شاگردانش در تیم ملی برای جبران تعطیلی های لیگ، هدیه ای بزرگ به فوتبال کشورمان بدهند. 30 نوامبر یا 10 آذر AFC برای معلوم کردن آخرین حالت تیم ها در جدول امتیاز دهی خود نشستی به انجام میرساند که در این جلسه تعداد سهمیه هر کشور معلوم خواهد شد.

در جدول مربوط به تیم های باشگاهی که مربوط به 70% امتیازات است در فصل گذشته کشورمان در میان کشورهای غرب آسیا پس از عربستان و امارات در رتبه سوم قرار دارد. فصل گذشته 30% امتیازات که بر اساس نتایج تیم های ملی اعطا می شد باعث شد تا در جدول نهایی رتبه فوتبال کشورمان بالاتر از امارات قرار بگیرد تا کشورمان سهمیه 3+1 داشته باشد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس کارلوس کی روش به مدد پرسپولیس و استقلال می آید؟


__________________

تهیه و تدوین: دلاور ع.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چه نالی گر وصل خواهی ««« »»» خون بايدت خورد در گاه و بی‌گاهکارلوس کی روش به مدد پرسپولیس و استقلال می آید؟


TT / 86 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استقلال
برچسب ها : پرسپولیس

مطالب مرتبط