کارهای مهمی درآشپزخانه پیش از خواب

کارهای مهمی درآشپزخانه قبل از خواب

کارهایی که باید پیش از استراحت کن در آشپزخانه به انجام رسانید

کارهایی وجود دارد که لازم است پیش از استراحت کن به انجام رسانید. آگاهی میدارید به چه صورت می شود زمانی از استراحت کن بیدار می شوید احساس خوبی داشته باشید؟ اهمیتی نمی دارد چه مقدار کار دارید یا آشپزخانه تان کوچولو باشد یا بزرگ. همچنین اهمیتی نمی دارد چه امکانات و لوازمی در آشپزخانه دارید. مهم این است که به درستی اوضاع آشپزخانه را مدیریت کنید. در این مقاله ۵ مورد اهمیتی می دارد که در صورت رعایت آن ها قادر هستید امیدوار باشید که روز خوبی در آشپزخانه داشته باشید.

 

۱. ظرف ها را شسته و آشپزخانه را پاک کنید. حتما خودتان هم پیش بینی میکنید که اولین موردی که به شما نقل میکنیم همین پاک کردن آشپزخانه است. شما اشتباه نمی کنید. تمیزکاری آشپزخانه اولین کاری است که لازم دارید به انجام رسانید.

 

پاک کردن آشپزخانه در شب خیلی آسانتر از ۷-۸ ساعت بعد است که خورده های غذا به ظروف چسبیده اند و لایه ی چربی روی گاز سفت شده است. همچنین پاک بودن آشپزخانه در صبح حس خوبی به شما می دهد.

 

شب ظرف ها را شسته، گاز را پاک کنید. مواد غذایی را در یخچال مرتب کنید. و زباله ها را بیرون ببرید. اگه می خواهید که صبح خوبی در آشپزخانه شروع کنید حتما باید ظرف ها را بشویید. تلمبار کردن کوهی از ظروف نشسته در سینک نه تنها بدترین منظره ی دم صبح را می سازد بلکه پاک کردن آن ها را هم سخت تر می کند.

 

۲. کف زمین را جارو کنید. از یاد نبرید که آشپزخانه یکی از جاهایی است که مدام رفت و آمد در آن پیش مییاید. شما و دیگر اعضای خانواده مدام در آن رفت و آمد می کنید و هر آشغال و خرده ریزی در آن باشد قادر هست به دیگر نقاط خانه هم برده شود.

 

حتما هر شب پیش از استراحت کن آشپزخانه را جارو کنید تا کارهایتان روی هم جمع نشوند. همچنین از یاد نبرید که اگه شب آشپزخانه را جارو نکنید بعدا ناچار می شوید تمام خانه را از آشغال های داخل آشپزخانه پاک کنید.

 

۳. خالی کردن سطل زباله سطل زباله منبع میکروب و بوی بد و کثیفی است. این سطل اگه پر باشد تمام پشه های خانه را به خود به سوی خود کشیده و بوی بدی بوجود مییاورد. همچنین هر چه بیشتر این سطل در مکان خود بماند حالت بدتری مییابد. در نتیجه خالی کردن آن پیش از استراحت کن یکی از کارهایی است که هرگز نباید از یاد برید.

 

۴. حوله ها را تغییر دهید. اگه ظروف را با یک حوله خشک کرده اید یا روز شلوغی داشته اید و مدام از حوله بهره گرفته اید پیش از استراحت کن آن ها را به خودرو لباسشویی انداخته و یک حوله ی تازه مکان آن ها قرار بدهید. حوله ی خیس بوی بدی بوجود مییاورد و استفاده مجدد از آن نیز از نظر بهداشتی اصلا درست نیست چرا که حوله خیس و مرطوب محل تجمع میکروب ها خواهد بود.

 

۵. حدس زدن و آماده سازی صبحانه نخست صبح بیشترین انگیزه و انرژی را برای انجام کارها دارید پس خوب تر است آن را صرف انجام کارهای بیهوده نکنید. سعی کنید همیشه ناشتایی ی خود را از شب پیش تدارک نگاه بکنید تا صبح زود با سرعت تر بتوانید آن را خورده و به کارهایتان برسید. مثلا اگه چای خاتمه یافته یا نان در خانه ندارید آن ها را تهیه بکنید. یا اگه قصد دارید برای صبحانه آش جو بخورید مواد ضروریش را تهیه کنید.

هفت گنج

-با تشکر از انتخاب شما-

نگارنده: كيانا ی.

خانه داری در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از وی همه مستی و غرور است و تکبر
««« »»»
وز ما همه بيچارگی و عجز و نياز است

کارهای مهمی درآشپزخانه پیش از خواب

TT / 125 — TP / 21%

نظر دهید