کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی و شهروندی ویژه کودکان برگزار شد

کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی و شهروندی ویژه کودکان برگزار شد

خبرگزاری فارس: کارگاه آموزش مهارت‌های اجتماعی و شهروندی مخصوص کودکان به انجام رسانده شد

به عالیت هفته ملی خردسال، کارگاه آموزش مهارت‌های اجتماعی و شهروندی با موضوع «دروغ‌گویی و پرخاشگری فرزندان» و «جلو گیری از پریشانی و استرس در کودکان» در فرهنگسرا بانو حضرت زهرا(س) سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به انجام رسانده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، شامگاه سه شنبه به عالیت هفته ملی خردسال، کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی و شهروندی با موضوع «دروغ گویی و پرخاشگری فرزندان» و «جلو گیری از پریشانی و استرس در کودکان» در فرهنگسرا بانو حضرت زهرا(س) سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به انجام رسانده شد.

پریسا مافی کارشناس روانشناسی بالینی در قزوین در این کارگاه تعلیمی گفت: بازی در رشد خردسال و پرورش خلاقیت او نقش بسزایی دارد و سبب برطرف کردن معضلات هیجانی و احساسی کودکان از جمله خشم ، به وحشت افت و پریشانی می شود.

وی از والدین درخواست با زبان بدن با کودکان حرف زنند و در قالب بازی، مهارت های اجتماعی را به کودکان خود آموزش دهند.

کارشناس روانشناسی بالینی در قزوین مطرح کرد: کودکان بیشتر دوست دارند با والدین خود زمان قرار بدهند و در کنار آنان باشند و اینکه چه بازی را با کدام اسباب بازی به انجام برسانند، برای آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است.

مافی گفت: به وحشت افت و تشویق، شیوع پریشانی در کودکان را پایه ریزی می کند، در صورتی که این به وحشت افت ها بیمارگونه نباشد به صورت طبیعی خود را نمایان میکند.

این روانشناس با اظهار اینکه والدین گاهی دنبال پر کردن خلأهای خود هستند، عنوان کرد: برخی والدین می خواهند آرزوهای تحقق کشف نکرده خود را در خردسال محقق کرده و خردسال خود را مجبور به شرکت در انواع کلاس های هنری، ورزشی، علمی می کنند که همین امر عامل بروز استرس و تنش در کودکان است.

مافی به والدین پیشنهاد داد: برای کودکان خود احترام قائل شوند تا از بروز تنش ها و استرس در آنان پیش گیری کنند، همچنین والدین باید علت لجبازی کودکان خود را در خود جستجو کنند.

وی یکی دیگر از عوامل پیش گیری از بروز تنش و استرس در کودکان را صداقت گفت و از والدین درخواست تا در رابطه با کودکان خود صادق باشند.

کارشناس روانشناسی بالینی در قزوین در ادامه یکی از دلایل دروغ گویی کودکان را خواستن مسؤولیت های بسیار از کودکان برشمرد و اضافه کرد: احساس تحقیر را در کودکان خود شکل ندهید تا به شما دروغ نگویند، البته سن 4 تا 6 سالگی خیال بافی امر عادی بوده و راه درمانی آن این است که والدین با خردسال همراهی کنند.

مافی یکی از راه های درک افکار و روحیات کودکان را ارزیابی نقاشی های آنان گفت و گفت: نقاشی زبان خردسال است، آنان از طریق نقاشی کشیدن، داستان گویی، بازی کردن و غیره شناخته می شوند، نقاشی به ما یاری میرساند تا به جهان درونی و روح خردسال پی ببریم و آگاهی بداریم چه نیازهایی دارد.

گفتنی است، در این کارگاه در خصوص جلو گیری از دروغ گویی و پرخاشگری فرزندان و جلو گیری از پریشانی و استرس در کودکان راهکارهایی ارائه شد.

—براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : فرخ ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين صوفی وشان دردی نديدم
««« »»»
که صافی باد عيش دردنوشان

کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی و شهروندی ویژه کودکان برگزار شد

TT / 100 — TP / 20%

نظر دهید