کارگاه توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه کاشان برگزار می شود

کارگاه توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه کاشان برگزار می شود

برگزاری کارگاه توانمندسازی فعالین فرهنگی و سیاسی دانشگاه کاشان، برگزاری یکصدمین دشت‌گشت خانوادگی در فیض‌آباد نوش‌آباد و اجرای نمایش «سلطانعلی، نخستین سفیر ولایت» در «ارسباران» از مهمترین اخبار کوتاه کاشان است.

عکس   کارگاه توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه کاشان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید مهدی کریمیان در این مورد اظهار داشت: این دوره شامل سه کلاس با موضوع ضرورت کار تشکیلاتی، راه های حفظ تشکیلات و اخلاق تشکیلاتی توسط دکتر حسین عرب اسدی مدیر کل اسبق اداره ارشاد استان تهران، عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر پایگاه مضمار برگزار می شود.

مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری دانشگاه افزود: در این کارگاه حدود 100 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی کانون ها و تشکل های دانشجویی دانشگاه شرکت می کنند و همچنین برای اولین بار از دبیران انجمن های علمی دانشگاه نیز دعوت شده است.

شایان ذکر است کارگاه توانمندسازی فعالین فرهنگی و سیاسی به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان و معاونت فرهنگی دانشگاه، جمعه 30 مهرماه در پژوهشکده اسانس قمصر از ساعت 8 صبح الی 18 بعدازظهر برگزار می شود.

«سلطانعلی، نخستین سفیر ولایت» هفته اول آبان در «ارسباران» به روی صحنه می رود

مجتبی رضازاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایش «سلطانعلی، نخستین سفیر ولایت»، شب های پنجم، ششم و هفتم آبان ماه در سه نوبت و در فرهنگسرای ارسباران تهران اجرا می شود.

وی با یادآوری رونمایی از این نمایش در موسم قالی شویان و در کربلای ایران افزود: با توجه به ابعاد شخصیتی ملی و حتی فراملی این امامزاده بزرگوار لزوم عرضه اثر هنری منسوب به این نام بزرگ جهان تشیع در پایتخت ایران اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

مشاور شهردار کاشان در مورد انتخاب فرهنگسرای ارسباران به عنوان میزبان این نمایش آیینی-مذهبی بیان کرد: موقعیت مناسب مکانی، فضای اجرایی ایده آل، شرایط محیطی متناسب با ارائه نمایش و غیره برخی از شاخصه های فرهنگسرای ارسباران برای میزبانی نمایش سلطانعلی نخستین سفیر ولایت است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با اشاره به دعوت سفرای کشورهای اسلامی و نخبگان فرهنگی، دینی و هنری به این مراسم گفت: محتوای این اثر هنری می تواند علاوه بر علاقه مندان فرهنگ اسلامی، مورد استفاده پژوهشگران و محققان تاریخی و دینی نیز قرار گیرد.
رضازاده ضمن اشاره به برنامه های جانبی این آیین خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه های عکس از آثار تاریخی کاشان، اردهال و آیین قالیشویان و نیز نمایشگاه های مفاخر و صنایع دستی، محصولات فرهنگی و گردشگری کاشان به همراه ارائه نمایش تصویری لوایح ثبت آیین های فرهنگی در سطح ملی و جهانی از جمله بخش های جنبی این مراسم فرهنگی هنری به شمار می رود.

وی با تقدیر از ابتکار شهردار کاشان برای طراحی و اجرای نمایش «سلطانعلی، نخستین سفیر ولایت» یادآور شد: این نمایش با حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و پس از یک سال گذراندن مراحل نگارش، بازنویسی و تمرین امکان اجرا را پیدا کرد و اینک پس از مشهد اردهال در دومین ظهور صحنه ای، با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نیز حوزه گردشگری و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان در فرهنگسرای ارسباران به مخاطبان عرضه می شود.

مشاور شهردار کاشان، حضور 30 نفر از عوامل حرفه ای هنر صحنه را در این نمایش متذکر شد و تصریح کرد: این اثر هنری به قلم و کوشش محسن خسروی نوشته و کارگردانی شده است و در آن بیش از 20 بازیگر متعهد و برجسته منطقه کاشان به ایفای نقش پرداخته اند.

رضازاده، با اذعان بر اینکه با وجود مقام ممتاز حضرت علی بن امام محمد باقر(ع) به عنوان یکی از چهار امامزاده واجب التعظیم تاکنون اثری در شأن شهید اردهال خلق نشده است گفت: این امر اهتمام مضاعف دستگاه ها و مجموعه های فرهنگی برای معرفی بیش از پیش شخصیت برجسته نخستین سفیر ولایت به دوستدارن مکتب آل الله را می طلبد.

برگزاری یکصدمین دشت گشت خانوادگی در فیض آباد نوش آباد

یکصدمین دشت گشت خانوادگی ویژه ایام محرم و عزاداری های عاشقان اهل بیت (ع) در سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و به مناسبت روز جهانی غذا، با حضورعلاقه ‍مندان برنامه های ورزشی و ارادتمندان به اهل بیت(ع) در مسیر 3 کیلومتری فیض آباد نوش آباد تا بقعه متبرکه شاهزاده سلیمان(ع) و شاهزاده حسن(ع) فرزندان امام محمد باقر(ع) برگزار می شود.

آشنایی شهروندان با اماکن زیارتی، تاریخی و دیدنی منطقه کاشان، ایجاد فضای معنوی و مذهبی، تضمین سلامت جسمی و روحی، ایجاد انگیزه شرکت در فعالیت های اجتماعی و هدفمند کردن ورزش­های همگانی از جمله اهداف دشت گشت ها و کوهگشت های خانوادگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان است و همچنین مراسم سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، قرائت زیارت عاشورا، سرویس دهی رایگان با صرف صبحانه ویژه شهروندان و خانواده ها برگزار می شود.
شایان ذکر است یکصدمین دشت گشت خانوادگی به همت معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با مشارکت هئیت ورزش­های همگانی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اتوبوسرانی به مقصد فیض آباد نوش آباد برگزار می شود.

****************

تهیه شده توسط: پرهام ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به تنگ چشمی آن ترک لشکری نازم
««« »»»
که حمله بر من درويش يک قبا آورد

کارگاه توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه کاشان برگزار می شود

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید