بیش از ۹۰۰ کالا در خراسان رضوی مشمول استاندارد اجباری است

بیش از ۹۰۰ کالا در خراسان رضوی مشمول استاندارد اجباری است

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: بیش از ۹۰۰ کالا مشمول استاندارد اجباری است و کالاهایی که مشمول آن نیستند کنترل می‌شود زیرا در جهت صیانت و سلامت مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازمشهدمقدس، علیرضا جمیع دقایقی پیش در حاشیه همایش روز ملی استاندارد در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امشب در این مراسم از 23 واحد صنعتی خراسان رضوی که هیچ مشکل کیفی نداشتند و به همه لحاظ استانداردها را رعایت کردند تقدیر شد.

وی افزود: سال گذشته 26 هزار بازرسی انجام شد و با متخلفان طبق قانون برخورد شد و کالاهای غیر استاندارد جمع آوری شد.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی ادامه داد: بیش از 900 کالا مشمول استاندارد اجباری است و کالاهایی که مشمول آن نیستند کنترل می شود زیرا در جهت صیانت و سلامت مردم است.

جمیع گفت: کالاهایی که مشمول استانداردهای اجباری باشند عرضه اش بدون استاندارد جرم است و مردم آن را گزارش کنند.

وی با بیان اینکه مردم جهت تائید محصول مصرفی شماره کد ده رقمی زیر نشان استاندارد به سازمان پیامکی سازمان ملی استاندارد ارسال کنند، گفت: کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری باشد عرضه اش بدون نشان استاندارد جرم است و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی افزود: 2300 واحد پروانه استاندارد اجباری در استان فعال است و در بخش خدمات کم و کاستی هایی داشتیم که باید با درایت مسئولان برطرف شود.

جمیع در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در رابطه با اعتراض مسئولان پارک آبی ایرانیان نسبت به عدم استاندارد بودن این مجموعه که در نشست خبری خود اعلام کرده بود، گفت: گواهی استاندارد برای تک تک محصولات اجباری بوده و برای کل مجموعه اجباری نیست و موضوع پارک آبی ایرانیان هم به همین شکل بوده که مشکلش برطرف شده است.

وی افزود: اگر جلو خلاف گرفته شود کشور بیشتر رشد می کند و مردم کالاهای دارای نشان استاندارد را خریداری می کنند.

______________________

تهیه و تدوین : كامبيز د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همت حافظ و انفاس سحرخيزان بود ««« »»» که ز بند غم ايام نجاتم دادندبیش از ۹۰۰ کالا در خراسان رضوی مشمول استاندارد اجباری است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : كامبيز د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : کالا , اجباری , رضوی , مشمول

مطالب مرتبط