کاهش ارزش پوند تورم انگلیس را بالا برد

کاهش ارزش پوند تورم انگلیس را بالا برد

در حالیکه ارزش پوند طی ماههای گذشته و بعد از قطعی شدن خروج انگلیس از اتحایه اروپا روندی نزولی را در پیش گرفته است تورم افزایش گیراای را تجربه می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، تورم انگلیس طی هفته های گذشته بیشترین سرعت افزایش از ماه نوامبر 2014 تاکنون را داشته است.

آمارهای مجلسی نمایان میکند تورم این کشور تنها در ماه گذشته یک درصد افزایش یافته است که بیشتر از میزان نکته انتظار کارشناسان بوده است.

عمده ترین دلیل افزایش تورم در انگلیس کاهش ارزش پوند این کشور در بازارهای جهانی است.

بعد از برگزاری همه سؤال کنی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و اعلام تصمیم دولت انگلیس نسبت به آغاز روند خروج از اوایل سال 2017 ارزش پوند این کشور روندی نزولی را در پیش گرفته است.

کارشناسان اقتصادی حدس زده اند که در آینده شاهد افزایش بیشتر تورم در انگلیس ناشی از کاهش 20 درصدی ارزش پوند این کشور خواهیم بود.

به نقل کرده توماس لاسکی مدیر سرمایه گذاری های درآمد ثابت کانون مدیریت دارایی آبردین، چیزی که نگران کننده است این است که آمارهای کنونی نمایان کننده بخشی از کاهش ارزش پوند انگلیس است و هنوز سقوط ارزشی این ارزش دار در اوایل ماه جاری تأثیر خود را بروز نداده است.

علی رغم احتمال افزایش بیشتر تورم در انگلیس بانک مرکزی این کشور از این مسئله استقبال کرده و رئیس کل این بانک اعلام کرده است که آماده افزایش بیشتر تورم ناشی از کاهش ارزش پوند است.

این بانک پیشتر تلاش می کرد تا در سایه کاهش قیمت حامل های انرژی ناشی از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی، تورم این کشور را به 2 درصد زیاد کند.

براساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی بلومبرگ کارشناسان اقتصادی حدس زده اند که بانک مرکزی انگلیس نرخ سود را بیش از مقدار کم کنونی 0.25 درصدی در ماه نوامبر کاهش خواهد داشت.

به چشم مییاید کارشناسان آمار دولتی انگلیس منتظر تأثیر آشکار کاهش ارزش پوند بر این کشور هستند.

عمده ترین پیشران افزایش تورم در انگلیس افزایش قیمت البسه و لباس بوده است که از سال 2010 تاکنون بی سابقه بوده است.

دفتر آمار ملی انگلیس اعلام کرده است که علی رغم این افزایش تورم قیمت همه محصولات مصرف کنندگان در این کشور افزایش کشف نکرده است.

مایک پرست وود مدیر بخش تورم دفتر آمار انگلیس اعلام کرد: هم اکنون مستندات محکمی درباره تأثیر کاهش ارزش پوند بر افزایش قیمت مایحتاج روزانه مردمان این کشور وجود ندارد.

شرکت تسکو بزرگترین زنجیره سوپرمارکت در انگلیس به فروش رسان آنلاین محصولات خود را به خاطر احتمال افزایش قیمت آنها متوقف کرده است.

---لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد---

تهیه از : شهران س.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زين قصه هفت گنبد افلاک پرصداست ««« »»» کوته نظر ببين که سخن مختصر گرفتکاهش ارزش پوند تورم انگلیس را بالا برد


TT / 44 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : شهران س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پوند
برچسب ها : تورم , انگلیس

مطالب مرتبط