کتاب «جنگ نرم ،نفوذ و سواد رسانه ای» منتشر شد

کتاب «جنگ نرم ،نفوذ و سواد رسانه ای» منتشر شد

کتاب جنگ نرم ،نفوذ و سواد رسانه ای به همت اداره کل پژوهش های اسلامی صدا وسیما انتشار داده شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، این کتاب در پنج فصل عمده پنج فصل عمده شامل «جنگ نرم؛ سواد رسانه ای، مفهوم شناسی و مبانی نظری، جنگ نرم در آیات قرآن مجید و دیدگاه امام و رهبری، جنگ نرم در حوزه خانواده و سبک زندگی ،جنگ نرم در حوزه باورها و اعتقادات دینی و جنگ نرم در حوزه انقلاب اسلامی و آرمان ها و ارزش ها آن تشکیل شده است.

دشمنان در طول تاریخ انقلاب با توطئه هایی در صدد ضربه زدن به انقلاب برآمدند که از هشت سال جنگ تحمیلی تا فشارها و تحریم های گوناگون را در بر می گیرد. دشمن علاوه بر این موارد در زمینه فرهنگی نیز تهاجماتی دارد که آیت الله علی خامنه ای از آن به عنوان شبیخون فرهنگی یاد می کنند که در قالب جنگ نرم قابل بررسی است.

این کتاب درصدد است سواد رسانه ای عموم افراد جامعه را نسبت به اهداف دشمن در جنگ نرم زیاد کند و پیام های رسانه ای در این زمینه را نهادینه کند.

بخش مفهوم شناسی جنگ نرم شامل مباحثی مانند تعریف قدرت، خاستگاه مفهومی ـ نظری جنگ، تعریف و انواع جنگ، شاخص های قدرت نرم، ابزارهای جنگ نرم، کارکردهای جنگ نرم، اهداف جنگ نرم، ویژگی های جنگ نرم و برخی شگرد های جنگ نرم است.

سواد رسانه ای در فصل نخست این کتاب تبیین شده که متونی مانند مروری اجمالی بر مفهوم و اصول سواد رسانه ای، مروری بر نظریه های سواد رسانه ای و مروری بر رویکردهای گوناگون سواد رسانه ای را در بر می گیرد.

جنگ نرم از دیدگاه قرآن مجید، جنگ نرم از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) و آیت الله علی خامنه ای، چرایی هجمه دشمن علیه خانم و خانواده در جنگ نرم، اقدامات دشمن در حوزه جنگ نرم رسانه ای و اهداف دشمن در جنگ نرم علیه خانم و خانواده عناوین دیگر مباحث این کتاب است.

مصادیق جنگ نرم در حوزه خانواده و فرهنگ جنسیتی، راهبردها و راهکارهای مقابله با جنگ نرم، مفهوم شناسی سبک زندگی، چرایی و هدف جنگ نرم علیه سبک زندگی اسلامی ایرانی، ابزارهای جنگ نرم در تحول سبک زندگی، چگونگی نقش رسانه ها در تحول فرهنگ و سبک زندگی و مصادیق جنگ نرم علیه سبک زندگی اسلامی ایرانی در شبکه های ماهواره ای از موضوعات دیگر این کتاب است.

عناوینی مانند چیستی اعتقادات اسلامی و نقش آن در ثبات فرهنگی، ابعاد جنگ نرم در حوزه اعتقادات، شبکه های ماهواره ای در حوزه اعتقادات دینی، انواع شبهات مطرح شده در شبکه های ماهواره ای و راهبردهای پاسخگویی و مقابله با شبهات برای تبیین مباحث در این کتاب گفته شده است.

جنگ نرم و مبانی نظری انقلاب اسلامی، جنگ نرم و ارزش‏ های انقلاب اسلامی، تأمل رسانه ‏ای و جنگ نرم و حوزه عملکرد انقلاب اسلامی را از عناوین دیگر مباحث این کتاب می شود گفت.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

گردآورنده: پويان ذ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که رخسار تو را رنگ گل و نسرين داد ««« »»» صبر و آرام تواند به من مسکين دادکتاب «جنگ نرم ،نفوذ و سواد رسانه ای» منتشر شد


TT / 42 --- TP / 8%

گردآوری شده توسط : پويان ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سواد
برچسب ها : نفوذ , کتاب

مطالب مرتبط