کدام منطقه ها و کدام موها را نباید لیزر کرد

کدام ناحیه ها و کدام موها را نباید لیزر کرد


دکتر راستگویی پیشه، کارشناس پوست و مو، در مورد عدم امکان برداشتن کامل موهای اضافی در یک نشست با لیزر و اینکه چه نقاط از اندام و چه موهایی را نباید لیزر کرد، توضیحاتی داده اند که در ذیل می خوانید

مو های اضافی را در یک نشست می توان با لیزر برداشت؟

دکتر خلیل راستگویی پیشه کارشناس پوست و مو، در خصوص روند طبیعی و ارگانیک رشد مو ها بیان کرد: موهای اندام (طبیعی و ارگانیک یا غیر طبیعی و ارگانیک) دارای فازهای، رشد، استراحت و خواب می باشند، ولی موی هر بخش از اندام دارای فاز وقتی متفاوتی است. به عنوان مثال مدت زمان رشد هر تار موی سر سه سال، ابرو شش ماه و مژه پنج تا شش ماه است.

وی ادامه داد: مدت زمان فاز استراحت در رابطه با موی سر ۲ هفته و این مقدار در فاز خواب سه ماه محسوب است. با لیزر فقط قادر هست موهایی را که در فاز رشد سرگرم تکثیر می باشند، خرابی کرد. وقتی مو در فاز استراحت و خواب قرار دارد به خاطر اینکه در این فاز ها تکثیر مو انجام نمیشود، لیزر موجب نابود شدن این مو ها نمی شود.

این کارشناس پوست و مو در خصوص موهایی که تحت تابش اشعه لیزر قرار دارند، عنوان کرد: هنگامی که مو (در فاز رشد) در معرض این اشعه واقع می شود، تارهای مو انرژی لیزر را به خود به سوی خود میکشند، ولی از آنجایی که مو تحمل توانایی لیزر را ندارد، از بین میرود.

راستگویی پیشه با تاکید بر این که به مدد لیزر نمی شود در یک نشست موهای اضافی را از بین برد، تصریح کرد: در هر نشست لیزر شماری از تارهای مو در فاز استراحت و خواب قرار دارند، پس آن ها در یک نشست خرابی نمی شوند و برای رفع آن ها به جلسات زیاد تری احتیاج است.

وی پیشنهاد داد: بانوان حامله و شیرده باید با توجه به احتیاط از انجام لیزر پرهیز کنند. همچنین اگه منطقه ای که قرار است لیزر روی آن صورت گیرد، گرفتار تبخال یا ضایعه پوستی است، باید تا پیشرفتی کامل موضع، از لیزر کردن آن خود داری شود.

راستگویی پیشه یادآور شد: موهای سفید رنگ و کرکی به خاطر اینکه فاقد رنگدانه می باشند، انرژی لیزر را به خودشان به سوی خود نمیکشند، حتی طبق بعضی تحقیقات انجام شده اگه موهای کرکی تحت تابش اشعه قرار گیرند، امکان تیره و ضخیم شدن آن ها وجود دارد.

---نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود---

گردآورنده : زيبا ت.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو ذره گر چه حقيرم ببين به دولت عشق ««« »»» که در هوای رخت چون به مهر پيوستمکدام منطقه ها و کدام موها را نباید لیزر کرد


TT / 113 --- TP / 29%گردآوری شده توسط : زيبا ت.
تاریخ گردآوری : 2017-04-19
در دسته بندی : موها
برچسب ها : لیزر , ناحیه
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :