کرملین: منتظر واکنش غرب درباره حملات هوایی اخیر در حلب هستیم

کرملین: منتظر واکنش غرب درباره حملات هوایی اخیر در حلب هستیم

سخنگوی کرملین در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که مسکو تمایل دارد که کشورهای اروپایی و آمریکایی در خصوص هجوم جنگنده‌های بلژیکی در نزدیکی «حلب» که به کشته شدن 6 غیرنظامی و جراحتی شدن چهار نفر منجر شد، واکنش نمایان کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که کرملین تمایل دارد واکنش شرکای آمریکایی و اروپایی خود در خصوص تلفات غیرنظامیان در هجوم هوایی که ظاهراً توسط جنگنده بلژیک در نزدیکی «حلب» صورت گرفته است را بیند.

خبرگزاری اسپوتنیک خبر داد، مرکز روسی نظارت بر آتش بس کشور سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که گزارشات محلی از یک هجوم هوایی به شهر «حساجک» گرفته است که در آن 6 نفر کشته شدند و دستکم 4 نفر دیگر نیز جراحتی شدند.

بنا بر اطلاعات موجود، هواپیمای روسیه و کشور سوریه در وقت وقوع این هجوم، هیچ عملیاتی را در منطقه مذکور به انجام نرسانده اند و این در حالی است که سامانه های مهار ترافیک هوایی دو جنگنده «اف 16» بلژیک را در وقت هجوم یافته اند.

پسکوف به خبرنگاران نقل کرد: «در این نکته، کرملین تمایل به مشاهده واکنش شرکای خود در اروپا و ایالات متحده در خصوص این حادثه دارد».

«استیون وندپوت» وزیر دفاع بلژیک اوایل روز چهارشنبه بیانات مقامات روسیه در خصوص مسئول بودن نیروی هوایی کشورش در هجوم هوایی به حساجک را رد کرده بود.

***********************************

متن از : شرمين م.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر طرف گلشنم گذر افتاد وقت صبح ««« »»» آن دم که کار مرغ سحر آه و ناله بودکرملین: منتظر واکنش غرب درباره حملات هوایی اخیر در حلب هستیم


TT / 45 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : شرمين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حملات
برچسب ها : منتظر , اخیر , کرملین

مطالب مرتبط