کشورمان ایران رتبه چهاردهم تولید مقاله در حوزه سلول های بنیادی را بدست آورد

ایران رتبه چهاردهم تولید مقاله در حوزه سلول های بنیادی را به دست آورد

سیناپرس: دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری با بیان رشد تعداد مقالات تولیدشده در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور اضافه کرد: کشورمان در این زمینه از رتبه 20 در سال 2016 به رتبه 14 ارتقا کشف کرده است.

 امیرعلی حمیدیه روز چهارشنبه در گردهمایی آغازین سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی کشورمان بیان کرد: کشورمان با تولید پنج هزار و 867 مقاله در سال 2016 میلادی قادر بود کشور ترکیه را به اتمام برساند.
وی به افزایش مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه ها در کشور اشاره کرد و نقل کرد: تعداد این کلکسیون ها از سال 2015 میلادی در حوزه سلول های بنیادی افزایش کشف کرده است. 
حمیدیه بیان کرد: تعداد علاقمندان این حوزه نیز افزایش داشته است به گونه ای که شاهد افزایش تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در این حوزه هستیم.
وی درخصوص تعداد مقالات انتشار داده شده در این حوزه نیز نقل کرد: بیشترین مقالات مربوط به شهر تهران است و سایر شهرها فاصله زیادی با تهران در این زمینه دارند.
دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری تاکید کرد که کشورمان فقط تهران نیست و چنانچه می خواهیم در این حوزه به رشد متوازن دست کشف کنیم، باید همه مناطق کشور حضوری فعال در این زمینه داشته باشند.
وی بر لزوم تجاری سازی محصولات این حوزه تاکید کرد و نقل کرد: از سال 2020 میلادی تجاری سازی این محصولات شکل منسجمی به خود می گیرد و ما نیز باید در این زمینه فعالیت جدی داشته باشیم تا سهم عالی ای از بازار جهانی به دست آوریم.
سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی کشورمان با حضور محققان، پزشکان و دانشجویان امروز 28 مهرماه در تالار همایش های رازی آغاز به فعالیت کرد و فردا نیز ادامه دارد.

********************

تهیه کننده : لادن ی.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوش کن پند ای پسر و از بهر دنيا غم مخور ««« »»» گفتمت چون در حديثی گر توانی داشت هوشکشورمان ایران رتبه چهاردهم تولید مقاله در حوزه سلول های بنیادی را بدست آورد


TT / 48 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : لادن ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : رتبه
برچسب ها : بنیادی , مقاله , سلول , چهاردهم , ایران

مطالب مرتبط