کشورمان ایران رکورد سرشماری آنلاین جهان را زد

ایران رکورد سرشماری اینترنتی دنیا را زد

استقبال گسترده مردمان کشور در نقش ملی سرشماری آنلاین، رکورد جهانی میزان مشارکت در این نقش را جابجا و کشور ژاپن را به سکوی دوم انداخت.
قائم مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن روز پیش رسما اعلام کرد که تا ساعت 18 روز پیش بالغ بر 9 میلیون 353 هزار خانوار و بیش از 31 میلیون و 470 هزار نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه آنلاین نام نویسی کرده اند.
این موضوع نشان از مشارکت 39 درصدی جمعیت کشور در اولین سرشماری به شکل آنلاین دارد که با توجه به تمدید مهلت نام نویسی تا 30 مهرماه، حدس زده میشود میزان مشارکت بیش از این رقم گردد.
پیش از این وزیر ارتباطات عنوان کرده بود کشور ژاپن با میانگین شرکت 35 درصدی مردمش، رتبه نخست را در زمینه سرشماری آنلاین دارد و برخی کشورهای اروپایی نیز مشارکتی در حد 20 درصد را آزموده اند.
اکنون با توجه به آمارهای احصاء شده باید نقل کرد که ایران رکورد سرشماری آنلاین جهان را انتقال داد و بر سکوی نخست این نقش ملی با رویکرد سنجش آمار و اطلاعات خانوارهای کشور ایستاد.
با این مشارکت گسترده مردمان و دستیابی به این رتبه، این امکان وجود دارد که نام ایران را به عنوان یک کشور پیشرفته مطرح کنیم و در سنجش شاخص های توسعه یافتگی نهادهای بین المللی در آینده، شاهد ارتقای رتبه ایران در حوزه خدمات الکترونیکی باشیم.

********************

گردآوری از: شايگان ز.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همچو حافظ غريب در ره عشق
««« »»»
به مقامی رسيده‌ام که مپرس

کشورمان ایران رکورد سرشماری آنلاین جهان را زد

TT / 37 — TP / 16%

نظر دهید