هیچ کشوری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند/ برخی کشورها برای طلب ارثیه دست به دخالت نابجا در عراق می زنند

هیچ کشوری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند/ برخی کشورها برای طلب ارثیه دست به دخالت نابجا در عراق می زنند

عضو گردهمایی تشخیص با بیان این که هیچ کشور دیگری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند، نقل کرد: برخی کشورها برای آن که در آینده ارثیه‌ای طلب کنند دست به این دخالت‌ نابجا در کشور عراق می‌زنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه کشور برزیل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره روزنامه هافینگتن پست درباره حضور ایران در عملیات آزادسازی موصل با تانک های T72 و سایت های موشکی شهاب و فجر، اظهارداشت: این ادعا صحیح نیست، آنچه در عملیات آزادسازی موصل به وقوع می پیوندد مبارزه ای است که دولت و ملت کشور عراق علیه تروریست ها و حامیان آنها به انجام میرسانند.

ولایتی با بیان این که ایران به هیچ وجه در این امر اصلی و سرنوشت ساز دخالت مستقیم ندارد، اضافه کرد: ایران مددهای مستشاری را همواره بر اساس درخواست دولت کشور عراق به انجام رسانده و چنانچه نیازی به مشورتی باشد ایران از دادن مشورت به دولت کشور عراق دریغ نمی کند و به هیچ وجه در امور داخلی کشور عراق دخالت نکردیم.

وی با بیان این که این فقط حق دولت و ملت کشور عراق است و هیچ کشور دیگری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند، نقل کرد: برخی از کشورهای منطقه و یا خارج از منطقه وقتی که نگاه کردند دولت کشور عراق قادر هست تروریست ها را از موصل خارج کند سعی به دخالت در عملیات موصل داشتند اما دخالت این کشورها سازنده نیست و برای آن که در آینده ارثیه ای طلب کنند دست به این دخالت نابجا در کشور عراق می زنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نبود دخالت کشورها در امور داخلی کشور عراق بیان کرد: هیچ کشوری حق دخالت در کشور عراق ندارد و بعضی از کشورها هستند که بدون کسب اجازه از دولت کشور عراق نیرو به آن کشور اعزام کردند که باید نقل کرد این امر خلاف مقررات نگاه کن المللی است. ایران هیچ دخالتی در امور داخلی کشور عراق ندارد مگر کمک مستشاری که با درخواست دولت کشور عراق انجام می شود.

--با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد--

نگارنده: آذرمهر ف.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا چو غنچه شکايت ز کار بسته مکن ««« »»» که باد صبح نسيم گره گشا آوردهیچ کشوری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند/ برخی کشورها برای طلب ارثیه دست به دخالت نابجا در عراق می زنند


TT / 79 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : آذرمهر ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : دخالت , کشوری , کشورها , عراق , ارثیه , نابجا , موصل

مطالب مرتبط