کشوری هستیم که هنوز ۱۵ درصد مردمش شب ها گرسنه می خوابند

کشوری هستیم که هنوز ۱۵ درصد مردمش شب ها گرسنه می خوابند

رئیس‌جمهور افغانستان در افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در کابل اظهارداشت که افغانستان کشوری است که هنوز ۱۵ درصد مردم آن بدون شام به بستر می‌روند.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان، با ابراز نگرانی از وضعیت تغذیه مردم این کشور گفت: 49 تا 60 درصد افغان ها در نقاط مختلف این کشور مصونیت غذایی ندارند.

وی در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی در کابل و روز جهانی زنان روستایی گفت: "ما مملکتی هستیم که هنوز هم 15 درصد مردم ما بدون خوردن غذا شب ها به بستر خواب می روند."

رئیس جمهور افغانستان درباره برنامه حمایتی زنان روستایی این کشور اظهار داشت: دولت کابل روی هر زن بین 4 تا 6 هزار افغانی سرمایه گذاری کرده است و تلاش می شود برنامه های حمایتی در سراسر این کشور انجام شود.

غنی در مورد مدیریت آب های افغانستان اذعان کرد: علمکرد وزارت کشاورزی و آبیاری افغانستان نسبتا خوب بوده اما در مدیریت آب های این کشور ناکام بوده است.

وی افزود: افغانستان زمین های گسترده قابل کشت دارد اما به دلیل نبود مدیریت درست آب، از این زمین ها هیچگونه استفاده صحیح نمی شود.

براساس ارقام رسمی، افغانستان اکنون دستکم 62 میلیارد متر مکعب آب دارد اما دارای سیستم صحیح مدیریت آبی و شبکه های آبیاری نیست.

نهاد سازمان «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل، در گزارشی اعلام کرد: براساس نتیجه ارزیابی این سازمان، حدود 40 درصد از مردم افغانستان یعنی 11.3 میلیون نفر با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند.

برنامه جهانی غذا افزود: حدود 40 درصد کودکان در افغانستان نیز دچار سوء تغذیه مزمن هستند.

*پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست*

تهیه از: اشكان ن.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای غايب از نظر به خدا می‌سپارمت ««« »»» جانم بسوختی و به دل دوست دارمتکشوری هستیم که هنوز ۱۵ درصد مردمش شب ها گرسنه می خوابند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : اشكان ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : کشوری , گرسنه

مطالب مرتبط