کشور موناکو ، بهشت توریستان و پولداران (2 عکس)

موناکو ، بهشت گردشگران و ثروتمندان

تصویر شماره 1 ⇩
تصویر موناکو ، بهشت توریستان و پولداران

آیا واقعا تاکنون به سفر به دومین کشور کوچک جهان فکر کرده‌اید؟ موناکو، شبه جزیره‌ای در قلب قاره اروپا و کشوری که به بهشت جهانگردان و پولداران شهرت دارد، توریستان زیادی را به خود جذب می‌کند. اما علت این شهرت و علت این همه جذب گردشگر کدام است؟ سرزه در این پارت به شناسایی موناکو ، بهشت توریستان و پولداران می پردازد.

موناکو کشوری است که توریستان زیادی برای مروری بر نواحی خوشگل و تماشایی آن به این کشور سفر می‌کنند.

توریستان ایرانی هم مدتی است برای سفر این کشور را انتخاب می‌کنند. برای تجربه‌ی مسافرتی خوب و فراموش نشدنی، اطلاعات کافی از مقصد خیلی اهمیت دارد.

شاهزاده‌ نشین موناکو دومین کشور کوچک دنیا است و در قلب قاره اروپا قرار گرفته است. شبه‌ جزیره‌ی موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب کشور فرانسه واقع شده است و مساحت آن به حدود دو کیلومتر مربع می‌رسد. دیار موناکو بعلت وجود مقررات مالیاتی آزاد، کازینو‌های فراوان و آب هوای مطبوع، به بهشت جهانگردان و پولداران شهرت دارد. پایتخت موناکو شهر موناکوویل است و مشهور‌ترین شهر آن مونت‌کارلو است. این کشور از سه طرف هم‌مرز با کشور فرانسه و از طرف دیگر در کرانه‌ی دریای مدیترانه در راستای ریویرا یا ساحل فیروزه‌ای و در بیست کیلو متری غرب شهر نیس قرار دارد.

تاریخ موناکو

موناکو یک دولت‌شهر محسوب می‌شود و پس از واتیکان دومین کشور کوچک غیر وابسته‌ی دنیاست. از سال۱۲۹۷ خاندان گریمالدی بر جزیره‌ی موناکو حکومت می‌کنند. در سال ۱۹۵۶ میلادی، شاهزاده رنیه با گریس کلی، هنرپیشه معروف هالیوود مزدوج شد. آن‌ها پدر و مادر شاه‌‌دخت کارولین، شاهزاده آلبرت و شاه‌‌دخت استفانی می باشند. هم‌اکنون آلبرت دوم، فرمانروای فعلی موناکو است. وی در سال ۲۰۰۵ میلادی و پس از مرگ پدرش به حکومت موناکو رسید. ۱۹ نوامبر، روز ملی موناکو است.

در دهه‌ی ۸۰ میلادی، به دستور شاهزاده رنیه، فرمانروای زمان موناکو، ساختن ساختمان‌های بلند در نزدیکی ساحل متوقف شد. علت این تصمیم، «حفظ اصالت» شاهزاده‌نشین موناکو مخابره شده بود. این قانون در سال ۲۰۰۹ میلادی، بوسیله شاهزاده آلبرت، فرمانروای تازه موناکو، مورد تجدید نظر قرار گرفت.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر موناکو ، بهشت توریستان و پولداران

مردم و اقتصاد موناکو

موناکو از نظر تراکم جمعیت هم در رده‌ی دوم کشور‌های پرپشت قرار دارد. زبان مردم موناکو از شاخه‌ی زبان لیگوری است و گویش‌های اینتملی و مونگاسک در موناکو شایع است. زبان کشور فرانسه، حکم زبان رسمی را دارد. همچنین با توجه به آمار سال ۲۰۰۸ بانک بین المللی، موناکو با ۲۱۱ هزار و ۵۰۱ دلار، بالا‌ترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد.

انتقال موناکو

انتقال در موناکو از طریق مسیر، خط آهن، راه‌های هوایی و آبی صورت می‌گیرد. طول خط آهن ۱٫۷ کیلومتر است. موناکو دارای پنج خط اتوبوس مسافربری است که کمپانی ای اختصاصی آن را اداره می‌کند. دو خط اتوبوس مسافربری دیگر هم موناکو را به شهر‌های نیس و منتون مرتبط می‌سازد.

مؤسسات و امکانات فرهنگی موناکو

از آرشیو قصر امیرنشین، موزه‌های علمی و موزه‌های تاریخی، می‌توان به عنوان مهم‌ترین موسسات فرهنگی موناکو اشاره داشت. همچنین اُپرای مونت‌کارلو، ارکستر سنفونی مونت‌کارلو، سازمان ترویج آهنگ مونت‌کارلو، انسیستو باله مونت‌کارلو و تئاتر پرنس موناکو هم از مراکز اصلی فرهنگ و هنر در این کشور به تعداد می‌رند.

هر ساله موناکو میزبان جشنواره‌های گوناگون هنری مانند جشنواره‌ی بین‌المللی تلویزیون، جشنواره‌ی آهنگ و هنر، جشنواره‌ی سیرک و جشنواره‌ی تئاتر غیرحرفه‌ای موندیال است.

سازمان پرینس پییر (prince pierre) در موناکو مسئول اعطای هدایا سالیانه در زمینه‌های ادبیات، آهنگ و هنر‌های معاصر است. همچنین امکان تدریس رشته‌های هنری هم در مؤسسات کشور نظیر آکادمی آهنگ، آکادمی هنر‌های اکرانی شهرداری و آکادمی رقص اصیل پرنس موناکو یافت می شود.

نواحی تماشایی موناکو

  •  موزه اقیانوس شناسی موناکو
  • قصر شاهزاده
  • موناکو وایل (monaco ville)
  • ساحل لاروتو (larvotto beach)
  • باغ باورنکردنی و شگفت انگیز موناکو (jardin exotique de monaco)
  • همچنین بسیاری سواحل، پارک‌ها و موزه‌های دیگر.

آدرس موناکو

قلب قاره‌ی قاره اروپا، شبه جزیره‌ی موناکو

مسیر دسترسی موناکو

برای مروری بر این کشور خوشگل، می‌توانید با یکی از تور‌های به مقصد موناکو همراه شوید و از همه‌جای این کشور دیدن کنید.

**اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد**

گردآوری توسط: بيتا ر.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به دور لاله قدح گير و بی‌ريا می‌باش ««« »»» به بوی گل نفسی همدم صبا می‌باشکشور موناکو ، بهشت توریستان و پولداران (2 عکس)


TT / 131 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : بيتا ر.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : ثروتمندان
برچسب ها : موناکو

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :