«کلینتون» سیاست اوباما را در افغانستان دنبال خواهد کرد

«کلینتون» سیاست اوباما را در افغانستان دنبال خواهد کرد

فرماندار ایالت «ویرجینیا» در آمریکا اعلام کرد که اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور این کشور شود سیاست‌های اوباما را در افغانستان دنبال خواهد کرد.

عکس   «کلینتون» سیاست اوباما را در افغانستان دنبال خواهد کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «تری مک آلیف» فرماندار ایالت «ویرجینیا» اعلام کرد اگر «هیلاری کلینتون» نامزد ریاست جمهوری این کشور برنده انتخابات شود؛ سیاست های باراک اوباما را در قبال افغانستان دنبال خواهد کرد.

فرماندار ویرجینیا در دفتر حزب دموکرات در منطقه «فیرفکس» در نشست خبری با رسانه ها درباره موضوعات مطرح در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در 8 نوامبر برگزار می شود؛ جزئیاتی ارائه کرد.

مک آلیف همچنین در مورد سفیر اخیرش به افغانستان نیز گفت که آمریکا خواستار ثبات در منطقه است و همراه با دولت افغانستان با تروریسم به مبارزه ادامه خواهد داد.

پیش از این نیز، «ژنرال جان آلن» فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان و از حامیان هیلاری کلینتون گفته بود که رئیس جمهور آینده کشورش باید نیروهای خود را در افغانستان حفظ کند و حتی این نیروها را تقویت کند.

در حالی مک آلیف از سیاست های اوباما در قبال افغانستان حمایت کرده که در دو دوره ریاست جمهوری اوباما، این سیاست ها هیچ دستاوردی نداشته است.

دستور اوباما مبنی بر افزایش اختیارات نیروهای آمریکایی و گسترش حملات هوایی در افغانستان در ماههای اخیر نیز هیچ سودی جز گسترش جنگ و ناامنی و تلفات برای افغانستان نداشته است.

از سوی دیگر، با نگاهی به 15 سال گذشته، انبوهی از تلفات غیرنظامیان، نبود دولت مقتدر، تقویت مخالفان مسلح، ناامیدی و مهاجرت های فراوان در افغانستان برجسته تر از گذشته است.

*اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد*

تهیه از: ارشيا ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که از سنبل او غاليه تابی دارد
««« »»»
باز با دلشدگان ناز و عتابی دارد

«کلینتون» سیاست اوباما را در افغانستان دنبال خواهد کرد

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید