کمبود و قطع گاز برای مصارف خانگی دامن پنجابی ها را گرفت

کمبود و قطع گاز برای مصارف خانگی دامن پنجابی ها را گرفت

ایالت پنجاب کشور پاکستان در اوایل فصل پاییز و موسم سرما با قطع گاز برای مصارف خانگی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، این اولین بار است که ایالت پنجاب در اوایل فصل پاییز و موسم سرما با قطع گاز برای مصارف خانگی مواجه شده است.

وزارت گاز کشور پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: گاز تمام شهرهای ایالت پنجاب از ساعت 10 شب تا 5 صبح قطع خواهد بود.

علاوه بر قطع گاز در ساعات معلوم، کاهش فشار گاز سبب شده که مردمان برای مصارف خانگی و حرارت دادن خود در فصل سرما با معضلات زیادی مواجه شوند.

«شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی کشور پاکستان در نشست کمیسیون نفت و انرژی مجلس ملی این کشور خطاب به اعضای شرکت کننده نقل کرد: ال ان جی یا گاز مایع قطر کمبود انرژی کشور پاکستان را جبران نمی کند و به خاطر قیمتی بودن فقط برای مصارف صنعتی قابل استفاده است.

به گزارش دیلی کشور پاکستان، وی اضافه کرد: در ایالت پنجاب با 40 درصد کمبود گاز مواجه هستیم که در 3 سال گذشته بی سابقه است.

در حال حاضر حتی مردمان اسلام آباد پایتخت کشور پاکستان از کاهش فشار گاز عذاب میکشند و به بخاری های نفتی و یا سوزاندن چوب و زغال روی آورده اند.

شهرهای گوناگون کشور پاکستان شاهد تشکیل صف های طولانی برای تهیه کرد کپسول های گاز مایع است با این وجود از یک سو افزایش قیمت گاز مایع و از طرف دیگر کمبود آن مشکل بیشتر مردمان را حل نمی کند.

طبق گزارش کتاب سال آمار آسیا و اقیانوسیه که توسط سازمان ملل انتشار داده شد، کشور پاکستان در نگاه کن 10 کشور بحران زده دنیا از نظر انرژی قرار دارد.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

نگارنده: دلاور ع.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلف چون عنبر خامش که ببويد هيهات ««« »»» ای دل خام طمع اين سخن از ياد ببرکمبود و قطع گاز برای مصارف خانگی دامن پنجابی ها را گرفت


TT / 42 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دامن
برچسب ها : مصارف , پنجابی

مطالب مرتبط