کمبود 170 هزار نیرو تا رسیدن به وضعیت استاندارد در رشته های درمانی کشور

کمبود 170 هزار نیرو تا رسیدن به وضعیت استاندارد در رشته های درمانی کشور

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت و درمان از کمبود 170 هزار نیروی انسانی تا رسیدن به حالت استاندارد در رشته‌های درمان کشور گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، احمد ماهی در بیست و سومین همایش مدیران منابع انسانی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور که ظهر امروز در هتل آسیا به انجام رسانده شد، بیان داشت: نیروی انسانی در نظام تندرست سرلوحه کار وزارت بهداشت واقع بوده و به دنبال تأمین نیرو بودیم، به همین دلیل در حاشیه شهر مشهد نیروهایی تأمین شد و تفاوت های بسیاری با پیش آن بوجود آورد، برای همین می خواهیم این برنامه را در کشور هم اجرا کنیم.

وی با اشاره به این که سال گذشته قادر بودیم مجوز استخدام 17 هزار نفر را در کشور بگیریم، اضافه کرد: بیش از هزار نفر از این تعداد هیأت علمی و 8 هزار نفر پرستار بوده اند، اما پروسه استخدام به تأخیر افتاده و قرار شده که 21 آبان ماه آزمایش به انجام رسانده شود و امیدواریم گفت و گو زودتر انجام شود تا بتوانیم نیروها را پیش از پایان سال مورد استفاده قرار بدهیم.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت و درمان بیشترین کمبود را در بخش پرستاری عنوان و تصریح کرد: یکی از کارهایی که وزیر به شدت آن را پیگیری می کند، نقاط محروم است، چراکه 70 درصد نقاط محروم در 20 درصد دانشکده ها و دانشگاه هایمان است.

ماهی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست به دنبال رفع نیاز نقاط سه پنجم محروم هستیم و هر جا که به معضل برخوردیم، سریعاً مجوز استخدام دادیم و در کنار آن کمبود پزشک در نقاط محروم داریم و خوشبختانه با پیگیری ها در حال حاضر نامه ای آماده کرده ایم که مجوز استخدام بیش از 17 هزار نفر را بتوانیم در سال جاری از سازمان کار برای جذب نیرو بگیریم.

وی بابیان این که از 17 هزار نفر مجوز استخدام، هزار نفر مجوز متعلق به خراسان رضوی بوده است، گفت: بر اساس شاخص های استاندارد و سند تحول تندرست 170 هزار نیرو در کلیه رشته های پزشکی در کشور نیاز داریم، اما باوجود بار مالی این تعداد تاکنون با مسائلی چون اضافه کار و شیفت دوم قادر بوده ایم تا حدودی این کمبود را جبران کنیم.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت و درمان با اشاره به این که اصلی معضل کمبود نیروی ما در مناطق محروم و نبود تمایل فارغ التحصیلان تازه به خدمت در این مناطق است، اضافه کرد: در جهت تأمین برخی از تخصص های پزشکی در مناطق محروم، پزشکان متخصصی که در مناطق محروم سه و نیم پنجم و سه پنجم فعالیت داشته و متقاضی تبدیل حالت به استخدام پیمانی بوده اند، با دادن یک تعهد جهت اشتغال در مناطق محروم تحول حالت کشف میکنند.

ماهی ادامه داد: همچنین مجوزی در چندین روز اخیر صادر کردیم که پرستارهایی را که در اورژانس مناطق سه پنجم به صورت شرکتی فعالیت میکنند، تبدیل حالت به قراردادی کنیم.

وی در پایان بابیان این که در پزشکی و رشته هایی که نقاط محروم سه پنجم و سه و نیم پنجم هستند، استخدام پیمانی اعلام کردیم، خاطرنشان کرد: موضوع کمبود نیروی انسانی به مخصوص در نقاط محروم در شهرهای ایرانشهر، زاهدان، جیرفت، بم، یاسوج، هرمزگان، کردستان، بیرجند، بوشهر و ایلام به شدت بیشتر است.

- ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد -

نگارش : پاكبانو ک.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خورشيد چو آن خال سيه ديد به دل گفت ««« »»» ای کاج که من بودمی آن هندوی مقبلکمبود 170 هزار نیرو تا رسیدن به وضعیت استاندارد در رشته های درمانی کشور


TT / 77 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پاكبانو ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نیرو
برچسب ها :

مطالب مرتبط