کمدی؛ مسئله خواهر و مادر اشخاص

طنز؛ مسئله خواهر و مادر افراد

پوریا عالمی در روزنامه شرق نگاشت:

از زمانی یکی از اعضای شورای شهر تهران (که مشخص نیست دقیقا کدام عضو است؟) به منتقدان عملکرد شورا و شهرداری نقل کرده: «آمده‌اند و به یک آزاده و یک اسطوره تهمت زده‌اند. می‌دانید آزادگی کدام است؟ کسی که این حرف‌ها را انتشار داده، یک هفته خواهرش دست گروهک تروریستی داعش باشد تا بفهمد. اینها آمده‌اند آبروی همه را برده‌اند. به چه کسی چیزی داده؟ چنانچه چیزی به کسی داده‌اند به یک اسطوره و یک آزاده داده‌اند»، ما متقاعد شدیم و حرفمان را پس گرفتیم. این حرف چندتا چیز را روشن می‌کند:

۱- نقش خواهر در زندگی افراد خیلی اهمیتی می دارد و بار حقوقی زندگی روی دوش آنهاست.
۲- به نظر بعضی‌ها رفتار گروهک تروریستی داعش به‌هرحال تربیت‌کننده است و حساب کار را می‌دهد دست آدم، طوری که هرکسی انتقاد داشته باشد و توجیه نشود، برای این که توجیه شود، باید خواهرش را به صورت توجیهی بفرستد گروهک تروریستی داعش.
٣- به نظر ما گروهک تروریستی داعش که دست ما نبوده و سیر تکاملی انسان به گروهک تروریستی داعش رسیده است. منتها اعضای شورا چی؟ واقعا یعنی ما خودمان بهشان رأی دادیم؟ با دست خودمان؟
٤- آیا ما زمانی با دست خودمان به بعضی‌ها رأی می‌دهیم و آنها به یک چیز دیگر رأی می‌دهند، ما به صورت غیرمستقیم برای خواهرانمان به مقصد گروهک تروریستی داعش بلیت نگرفته‌ایم؟
٥- واقعا چرا مردهای ایرانی مسئولیت‌پذیر نیستند و آخرسر همه‌چیز را می‌اندازند گردن خواهران و مادران؟
٦- ما همیشه فکر می‌کردیم مسئله خواهر و مادر افراد یک بحث خانوادگی و خصوصی است که گویا یک مسئله مدیریتی و عمومی است. پس خوب تر است ما دیگر به‌عنوان یک آدم متداولی توی این مسائل دخالت نکنیم و نگاه بکنیم مسئولان دیگر چه استراحت کنی برایمان دیده‌اند.
وصیت
سوفیا…‌ای عشق من… بابات تو را به من نمی‌دهد. من هم بهش نقل کردم شما که این حرف‌ها را می‌زنی، خودت یک هفته خواهرت را در اختیار گروهک تروریستی داعش گذار. به نظرت متقاعد شد؟ قربانت؛ میدون دوم.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد**

گردآوری توسط: فريبرز ق.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه افتاد ز زلفش گرهی در کارم
««« »»»
همچنان چشم گشاد از کرمش می‌دارم

کمدی؛ مسئله خواهر و مادر اشخاص

TT / 48 — TP / 15%

نظر دهید